Kremlius, archyvinė nuotrauka

Kremlius atskleidė informaciją apie "Amerikos šnipą" Smolenkovą

53
(atnaujinta 16:09 2019.09.10)
Rusijos prezidento atstovas spaudai pabrėžė, kad šis pareigūnas tiesiogiai nedirbo su Rusijos vadovu

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Kremlius patvirtino, kad Olegas Smolenkovas, kurį JAV žiniasklaida vadino "JAV specialiųjų tarnybų informatoriumi", dirbo Rusijos prezidento administracijoje, tačiau buvo atleistas prieš kelerius metus.

Tai pareiškė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

Anot jo, Smolenkovo pareigose nebuvo numatyti tiesioginiai ryšiai su valstybės vadovu. Kremlius neatsakė į daugiau detalių paaiškinti reikalavusius klausimus.

Peskovas pridūrė, kad neįmanoma pateikti visos informacijos apie darbuotojus.

Situacijos esmė

Pirmą kartą apie "neįvardytą agentą" pranešė Amerikos televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į šaltinius Baltuosiuose rūmuose. Pasak žurnalistų, 2017 metais, vykdant specialią operaciją, Vašingtonas išvežė "savo informatorių", artimą Rusijos valdžios institucijoms. Jis buvo vadinamas "vienu iš pagrindinių slaptųjų informatorių, dirbančių Rusijos vadovybėje".

Pranešama, kad jį reikėjo išvežti dėl to, kad naujasis JAV prezidentas Donaldas Trampas atsainiai tvarkė slaptus dokumentus.

Kanalas neatskleidė "Amerikos agento" vardo, nes tai galėjo būti pavojinga. Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šis asmuo gali būti Olegas Smolenkovas, dirbęs Rusijos vyriausybės aparate.

Rusijoje ši istorija buvo vadinama klastote. Savo ruožtu Trampas teigė nieko nežinąs apie šią istoriją.

53
Tegai:
JAV, šnipinėjimas, Kremlius