Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova patarė JAV negąsdinti Rusijos sankcijomis

80
(atnaujinta 20:51 2019.09.12)
Pasak jos, sankcijos, kuriomis Vašingtonas nuolat grasina, neteisėtos — jos tik nesąžiningos konkurencijos priemonė, siekiant įgyti visišką pranašumą

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova patarė Vašingtonui nustoti gąsdinti Maskvą sankcijomis už bendradarbiavimą su Venesuela, praneša RIA Novosti.

"Norėtume dar kartą paprašyti oficialių JAV administracijos atstovų: nereikia gąsdinti mūsų sankcijomis, naujomis sankcijomis, kaip tam tikra bausme Rusijos ekonomikos operatoriams už bendradarbiavimą su Venesuela. Mes puikiai suprantame, kad nieko naujo tokiame požiūryje nėra", — sakė Zacharova trumpojoje spaudos konferencijoje.

"Sankcijos, kuriomis Vašingtonas be perstojo grasina, yra neteisėtos, jos yra tik nesąžiningos konkurencijos priemonė, siekiant įgyti visišką pranašumą", — pridūrė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Ji pabrėžė, kad "ekonominės agresijos derinys su nuolatiniu grasinimu panaudoti jėgą" prieš suverenią valstybę, šiuo atveju Venesuelą, yra "neleistinas jėgos įstatymo įdiegimas kenkiant tarptautinei teisei ir JT Chartijai".

Anksčiau JAV specialusis atstovas Venesuelai Eliotas Abramsas (Elliott Abrams) teigė, kad JAV ateityje leis sankcijas prieš "Rosneft" už bendradarbiavimą su Venesuela.

Venesueloje sausio 21 dieną prasidėjo masiniai protestai prieš prezidentą Nikolą Madurą. Nacionalinės asamblėjos vadovas, kuris kontroliuoja opoziciją, Chuanas Gvaidas, neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kelios Vakarų šalys, vadovaujamos JAV, jį pripažino.

Maduras pavadino Gvaidą JAV marionete. Rusija, Kinija, Turkija ir keletas kitų šalių laiko Madurą teisėtu prezidentu. Maskva laiko Gvaido prezidento statusą neteisėtu.

Baltieji rūmai rugpjūčio 6 dieną pranešė, kad prezidentas Donaldas Trampas pasirašė dekretą, blokuojantį Venesuelos valdžios institucijų aktyvus JAV jurisdikcijoje, įskaitant šalies centrinį banką ir valstybinę naftos kompaniją PDVSA. Be to, dekretas leidžia taikyti sankcijas užsienio piliečiams, teikiantiems paramą, prekes ar paslaugas asmenims, kuriems taikomos sankcijos, įskaitant Venesuelos valdžią.

80
Tegai:
sankcijos Rusijai, JAV, Marija Zacharova
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (254)
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo naujas JAV sankcijas Skripalių byloje
Nausėda išsigando ES nesutarimų dėl sankcijų Rusijai
Trampas pratęsė sankcijų režimą dėl "užsienio šalių kišimosi į rinkimus"