Kriminalinio autoriteto, orekhovskių organizuoto nusikalstamumo grupės įkūrėjo Sergejaus Timofejevo antkapis, archyvinė nuotrauka

"Žino, bet tyli". Orechovo ONG lyderio žudikas ieškomas ketvirtį amžiaus

202
(atnaujinta 19:02 2019.09.13)
Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą greičiausiai tuo metu, kai automobilis buvo plovykloje

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Viačeslavas Ivankovas, pravarde Japončikas, Borisas Berezovskis, organizuotos nusikaltėlių grupės (ONG) lyderiai ir jų artimiausi sąjungininkai — daugybė žmonių buvo įtariami užsakyta vieno įtakingiausių ir žiauriausių 90-ųjų kriminalinio pasaulio atstovų, Orechovo gaujos lyderio Sergejaus Timofejevo nužudymu, rašo RIA Novosti Ksenija Klepča.

Jo automobilis buvo susprogdintas lygiai prieš 25 metus, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, Maskvos centre. Nors žiniasklaida pranešė apie proveržį baudžiamojoje byloje, žudiko vardas dar nėra oficialiai paskelbtas.

Kūną atpažino iš dantų

Apie septintą vakaro, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, 3-iojoje Tverskaja-Jamskaja gatvėje įvyko galingas sprogimas — visiškai naujas "Mercedes" išlėkė į orą. Atvykę gelbėtojai iš automobilio ištraukė apdegusį lavoną. Mirusiojo tapatybė buvo nustatyta tik po kelių dienų, ištyrus žandikaulį. Paaiškėjo, kad auka buvo 39-erių Sergejus Timofejevas, pravarde Silvestras, žinomas nusikaltėlis, Orechovo gaujos lyderis.

Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą. Greičiausiai, kai automobilis buvo plovykloje. Bomba aktyvavosi, kai tik Timofejevas atsisėdo prie vairo ir pradėjo kalbėti telefonu.

Сергей Тимофеев, основатель Ореховской ОПГ
© CC0
Sergejus Timofejevas

Laidotuvės Chovanų kapinėse buvo iškilmingos: daugiau nei 300 kriminalinio pasaulio atstovų atėjo atsisveikinti su Silvestru. Jie pažadėjo atkeršyti už nužudymą, tačiau, kaip aiškina kriminalinio tyrimo skyriaus veteranai, šiame nusikaltime galėjo dalyvauti beveik visi tuometiniai laidotuvių dalyviai, įskaitant pačius "orechovskius".

Timofejevas buvo laikomas vienu žiauriausių organizuotų nusikalstamų grupių lyderių. Visi žinojo: Silvestras nesigailėjo nei savų, nei priešų.

"Jų bijojo visi"

Buvęs traktoristas iš mažo Novgorodo srities kaimo Sergejus Timofejevas 70-ųjų viduryje persikėlė į Maskvą. Po tarnybos armijoje jis apsigyveno bendrabutyje Orechovo-Borisovo mieste ir dirbo sporto instruktoriumi.

Киллер медведковской и ореховской ОПГ приговорен к 23 годам
© Sputnik / Алексей Филиппов
"Medvedkovskos" ir "orekhovskos" ONG žudikas nuteistas 23 metams.

Devintajame dešimtmetyje jis subūrė gaują: pradėjo nuo banditų apsaugos, tačiau greitai perėjo prie rimtų sostinės verslininkų. Jis buvo pramintas Silvestru dėl savo panašumo į aktorių Silvesterį Stalonę.

Orechovo gaujos nusikalstamas verslas suklestėjo. Silvestras plovė pinigus kontroliuojamame banke ir investavo į legalias įmones.

Grupėje palaikė geležinę drausmę: organizuotos nusikalstamos grupės nariai buvo griežtai baudžiami už alkoholio ir narkotikų vartojimą, už nepaklusnumą ir klaidas — nužudyti.

Отари Квантришвили, архивное фото
© Photo : aferizm
Otari Kvantrišvili.

Nors Silvestras sudarė daug pelningų sandėrių su kitomis grupuotėmis, iki 1994 metų jam pavyko susiginčyti su beveik visomis Maskvos organizuoto nusikalstamumo grupėmis ir teisės vagimis. Todėl sunku numanyti, kas "užsakė" Silvestrą — jis turėjo per daug priešų.

Pavyzdžiui, kilo rimtas konfliktas su teisės vagiu Viačeslavu Ivankovu, pravarde Japončikas: "Kommersant" rašė, kad ginčas kilo dėl 300 tūkst. dolerių, uždirbtų iš prekybos narkotikais.

Be to, daugelis svajojo atkeršyti "orechovskiams" už žinomų nusikaltėlių Valerijaus Dlugačio (pravarde Globusas) ir Otario Kvantrišvilio nužudymą.

Похороны предпринимателя Вячеслава Иванькова, архивное фото
© Sputnik / Андрей Стенин
Viačeslavo Ivankovo laidotuvės

1994 metų birželio mėnesį Maskvoje, Novokuzneckaja gatvėje susprogdintas užminuotas automobilis, kai netoliese važiavo Berezovskis. Vairuotojas mirė, pats verslininkas buvo sužeistas. Buvo manoma, kad tai buvo "orechovskių" darbas. Atitinkamai buvo svarstoma ir atsakomojo "komplimento" versija.

Buvo ir visiškai egzotiška teorija: Silvestras inscenizavo savo mirtį, o pats pabėgo iš šalies. Tariamai jis vėliau buvo pastebėtas Odesoje ir Vienoje.

"Nužudė savi"

2011 metais žiniasklaida, remdamasi policijos šaltiniais, netikėtai pranešė, kad Silvestro žmogžudystės byloje įvyko proveržis. Tuo metu beveik visi "orechovskiai" buvo su antrankiais, kai kurie aktyviai bendradarbiavo atliekant tyrimą.

Рассмотрение по существу уголовного дела в отношении С. Буторина, архивное фото
© Sputnik / Андрей Стенин
Sergejus Butorinas.

Atsirado liudijimai prieš Timofejevo "įpėdinį" — Sergejų Butoriną, pravarde Osia, kuris vadovavo organizuoto nusikalstamumo grupei po lyderio mirties.

Timofejevo nužudymas buvo kriminalinių klanų karo pradžia dėl įtakos sferų perskirstymo. Grupių vadovai ir aktyvūs nariai dienos metu dažnai būdavo nužudomi viešose vietose, o tarp aukų būdavo ir įprastų piliečių.

Butorinas pavergė "orechovskių" ir "medvedskių" grupes. Tačiau teisėsaugos institucijos vis aršiau kovojo su organizuotu nusikalstamumu. Dėl to Butorinas išvyko į užsienį.

Į tėvynę jis buvo grąžintas 2010 metais. Po metų buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl kaltinimų 29 žmogžudysčių organizavimu. Tačiau Silvestras nebuvo aukų sąraše.

Bendrai organizuotos nusikalstamos grupuotės "orechovskos" nariai nuteisti kalėti apie tūkstantį metų. Kelios baudžiamosios bylos tiriamos iki šiol.

Silvestras — ne vienintelis žinomas kriminalinio pasaulio atstovas, kurio nužudymas dar neištirtas iki šiol.

2009 metų liepos mėnesį žudikas nužudė Japončiką prie išėjimo iš restorano "Taiskij slon", esančio Choroševskaja plente, Maskvoje. O 2013 metų sausio mėnesį sostinės centre buvo nušautas Aslanas Usojanas, žinomas kaip Ded Hasan (Senelis Hasanas). Žudikai vis dar ieškomi.

202
Tegai:
žmogžužudystė, Rusija
Dar šia tema
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
Britanijoje už ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas
Buvęs SBU pareigūnas papasakojo apie kankinimą slaptame Mariupolio kalėjime
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Kremlius paaiškino, kodėl Putinas dar nepasiskiepijo nuo koronaviruso

(atnaujinta 16:45 2020.11.24)
Pasak Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus, Putinas galės pasiskiepyti, kai tik prasidės masinė vakcinacija

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negali dalyvauti koronaviruso vakcinacijoje kaip savanoris, o masinė gyventojų imunizacija dar neprasidėjo, sakė Rusijos vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Mes dar nepradėjome plačios vakcinacijos, o kaip savanoris, žinoma, valstybės vadovas negali dalyvauti skiepijime. Tiesiog jis, būdamas valstybės vadovu, negali dalyvauti kaip savanoris — tai neįmanoma", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kodėl Putinas dar nenusprendė pasiskiepyti nuo COVID-19.

Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova sakė, kad masinė rusų vakcinacija nuo koronaviruso prasidės 2021 metais, ir bus savanoriška, cituoja  ją RIA Novosti.

Vakcina nuo koronaviruso
© Sputnik / Георгий Зимарев

Anot jos, į apyvartą jau išleista daugiau nei 117 tūkstančių vakcinos "Sputnik V" dozių. Iki metų pabaigos planuojama pagaminti iš viso daugiau nei 2 milijonus dozių.

Prieš kelias dienas Sveikatos apsaugos ministerijos vaikų medicinos ir akušerijos tarnybos direktorė Jelena Baybarina teigė, kad trečiasis "Sputnik V" vakcinos nuo koronaviruso klinikinių tyrimų etapas rodo ypač didelį jos efektyvumą.

"Sputnik V" yra pirmoji Rusijos vakcina nuo koronaviruso. Tai yra adenovirusinis preparatas, sukurtas remiantis kitu adenovirusu, į kurį įterpiamas koronaviruso genas. Patekęs į ląsteles, jose susidaro baltymai, kurie sukelia imunitetą ir skatina antikūnų vystymąsi.

Per pastarąją parą Rusijoje buvo nustatyti 24 326 nauji koronaviruso atvejai, 23 226 pasveikusieji buvo išrašyti ir 491 žmogus mirė.

 

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

 

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas, koronavirusas, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Rusiška vakcina nuo COVID-19 bus pigesnė už Vakarų vakcinas, žada gamintojas
Lietuvos vyriausybė pritarė dar 1,4 mln vakcinų nuo koronaviruso dozių pirkimui
PSO papasakojo apie Rusijos ir ES bendradarbiavimą vakcinos "Sputnik V" srityje
Президент РФ Владимир Путин

Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva geros kaimynystės principais

(atnaujinta 14:10 2020.11.24)
Rusijos prezidento Vladimiro Putino teigimu, Lietuva yra artima kaimynė ir jis norėtų pamatyti tokį patį požiūri iš jos pusės

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Lietuva geros kaimynystės principais, tikisi abipusio požiūrio, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

"Atrodo, kad mūsų sąveika su Lietuva galėtų būti aktyvesnė ir įvairesnė. Be to, kaip žinome, esame kaimynai, artimi kaimynai. Esame pasirengę bendradarbiauti geros kaimynystės ir pagarbos vienas kitam principais. Ir aš norėčiau pamatyti tą patį požiūrį ir iš mūsų kolegų iš Lietuvos", — per įgaliojimų įteikimo užsienio valstybių ambasadoriams ceremoniją sakė Putinas.

Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios respublikos vadovės Dalios Grybauskaitės, žinomos dėl griežtų antirusiškų pareiškimų ir rusofobiškos pozicijos, valdymo laikotarpį.

Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia apie "Rusijos grėsmę".

Anksčiau buvęs Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad prie Vilniaus ir Maskvos santykių žlugimo prisidėjo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Tegai:
santykiai, Lietuva, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Ekspertė: Lietuvą galės "išmokyti" tik krovinių iš Baltarusijos praradimas
Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas
Vakcina

Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo koronaviruso priemonių planas

(atnaujinta 17:21 2020.11.24)
Lietuva planuoja įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Gamintojams ruošiantis išleisti į rinką vakciną nuo COVID-19, Sveiktos apsaugos ministerija (SAM) parengė gyventojų vakcinacijos priemonių planą.

Pirmą šio plano užduotį — vakcinos atgabenimą į šalį ir jos tinkamą sandėliavimą — pavesta įgyvendinti Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.

"Siekiant užtikrinti sklandų vakcinų tiekimo procesą ir atsižvelgiant į tai, jog gabenant vakcinas turi būti palaikomas tinkamas temperatūrinis režimas bei jo atsekamumas, transportavimo paslaugas siekiama įsigyti iš pačių vakcinos gamintojų. Planuojamos sudaryti sutartys su logistikos bendrovėmis, jeigu vakcinų gamintojai transportavimo paslaugų suteikti negalės", — rašoma pranešime.

Vakcinų sandėliavimui, užtikrinant itin žemos temperatūros palaikymą, pradėta šaldiklių pirkimo procedūra.

Siekiant tinkamai atlikti vakcinaciją ESSC organizuoja ir vakcinacijai reikalingų priemonių  pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų.

SAM priminė, kad Lietuva perka vakcinas kartu su kitomis ES valstybėmis. Išankstinės sutartys jau yra sudarytos su keturiomis farmacijos kompanijomis, kurios baigia klinikinius bandymus ir jau artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registracijai.

Jeigu teigiamas vakcinos naudos ir rizikos santykis bus pagrįstas moksliniais įrodymais, Europos Komisija registruos šį vaistą iškart visose ES valstybėse per įmanomai trumpiausią laiką.

Lietuva planuoja įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Dar šia tema
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje
Įrodyta, kad "Sputnik V" vakcina veiksminga daugiau nei 95 %
Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas