Kriminalinio autoriteto, orekhovskių organizuoto nusikalstamumo grupės įkūrėjo Sergejaus Timofejevo antkapis, archyvinė nuotrauka

"Žino, bet tyli". Orechovo ONG lyderio žudikas ieškomas ketvirtį amžiaus

150
(atnaujinta 19:02 2019.09.13)
Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą greičiausiai tuo metu, kai automobilis buvo plovykloje

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Viačeslavas Ivankovas, pravarde Japončikas, Borisas Berezovskis, organizuotos nusikaltėlių grupės (ONG) lyderiai ir jų artimiausi sąjungininkai — daugybė žmonių buvo įtariami užsakyta vieno įtakingiausių ir žiauriausių 90-ųjų kriminalinio pasaulio atstovų, Orechovo gaujos lyderio Sergejaus Timofejevo nužudymu, rašo RIA Novosti Ksenija Klepča.

Jo automobilis buvo susprogdintas lygiai prieš 25 metus, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, Maskvos centre. Nors žiniasklaida pranešė apie proveržį baudžiamojoje byloje, žudiko vardas dar nėra oficialiai paskelbtas.

Kūną atpažino iš dantų

Apie septintą vakaro, 1994 metų rugsėjo 13 dieną, 3-iojoje Tverskaja-Jamskaja gatvėje įvyko galingas sprogimas — visiškai naujas "Mercedes" išlėkė į orą. Atvykę gelbėtojai iš automobilio ištraukė apdegusį lavoną. Mirusiojo tapatybė buvo nustatyta tik po kelių dienų, ištyrus žandikaulį. Paaiškėjo, kad auka buvo 39-erių Sergejus Timofejevas, pravarde Silvestras, žinomas nusikaltėlis, Orechovo gaujos lyderis.

Tyrimo duomenimis, žudikas prie automobilio dugno pritvirtino sprogstamąjį įtaisą. Greičiausiai, kai automobilis buvo plovykloje. Bomba aktyvavosi, kai tik Timofejevas atsisėdo prie vairo ir pradėjo kalbėti telefonu.

Сергей Тимофеев, основатель Ореховской ОПГ
© CC0
Sergejus Timofejevas

Laidotuvės Chovanų kapinėse buvo iškilmingos: daugiau nei 300 kriminalinio pasaulio atstovų atėjo atsisveikinti su Silvestru. Jie pažadėjo atkeršyti už nužudymą, tačiau, kaip aiškina kriminalinio tyrimo skyriaus veteranai, šiame nusikaltime galėjo dalyvauti beveik visi tuometiniai laidotuvių dalyviai, įskaitant pačius "orechovskius".

Timofejevas buvo laikomas vienu žiauriausių organizuotų nusikalstamų grupių lyderių. Visi žinojo: Silvestras nesigailėjo nei savų, nei priešų.

"Jų bijojo visi"

Buvęs traktoristas iš mažo Novgorodo srities kaimo Sergejus Timofejevas 70-ųjų viduryje persikėlė į Maskvą. Po tarnybos armijoje jis apsigyveno bendrabutyje Orechovo-Borisovo mieste ir dirbo sporto instruktoriumi.

Киллер медведковской и ореховской ОПГ приговорен к 23 годам
© Sputnik / Алексей Филиппов
"Medvedkovskos" ir "orekhovskos" ONG žudikas nuteistas 23 metams.

Devintajame dešimtmetyje jis subūrė gaują: pradėjo nuo banditų apsaugos, tačiau greitai perėjo prie rimtų sostinės verslininkų. Jis buvo pramintas Silvestru dėl savo panašumo į aktorių Silvesterį Stalonę.

Orechovo gaujos nusikalstamas verslas suklestėjo. Silvestras plovė pinigus kontroliuojamame banke ir investavo į legalias įmones.

Grupėje palaikė geležinę drausmę: organizuotos nusikalstamos grupės nariai buvo griežtai baudžiami už alkoholio ir narkotikų vartojimą, už nepaklusnumą ir klaidas — nužudyti.

Отари Квантришвили, архивное фото
© Photo : aferizm
Otari Kvantrišvili.

Nors Silvestras sudarė daug pelningų sandėrių su kitomis grupuotėmis, iki 1994 metų jam pavyko susiginčyti su beveik visomis Maskvos organizuoto nusikalstamumo grupėmis ir teisės vagimis. Todėl sunku numanyti, kas "užsakė" Silvestrą — jis turėjo per daug priešų.

Pavyzdžiui, kilo rimtas konfliktas su teisės vagiu Viačeslavu Ivankovu, pravarde Japončikas: "Kommersant" rašė, kad ginčas kilo dėl 300 tūkst. dolerių, uždirbtų iš prekybos narkotikais.

Be to, daugelis svajojo atkeršyti "orechovskiams" už žinomų nusikaltėlių Valerijaus Dlugačio (pravarde Globusas) ir Otario Kvantrišvilio nužudymą.

Похороны предпринимателя Вячеслава Иванькова, архивное фото
© Sputnik / Андрей Стенин
Viačeslavo Ivankovo laidotuvės

1994 metų birželio mėnesį Maskvoje, Novokuzneckaja gatvėje susprogdintas užminuotas automobilis, kai netoliese važiavo Berezovskis. Vairuotojas mirė, pats verslininkas buvo sužeistas. Buvo manoma, kad tai buvo "orechovskių" darbas. Atitinkamai buvo svarstoma ir atsakomojo "komplimento" versija.

Buvo ir visiškai egzotiška teorija: Silvestras inscenizavo savo mirtį, o pats pabėgo iš šalies. Tariamai jis vėliau buvo pastebėtas Odesoje ir Vienoje.

"Nužudė savi"

2011 metais žiniasklaida, remdamasi policijos šaltiniais, netikėtai pranešė, kad Silvestro žmogžudystės byloje įvyko proveržis. Tuo metu beveik visi "orechovskiai" buvo su antrankiais, kai kurie aktyviai bendradarbiavo atliekant tyrimą.

Рассмотрение по существу уголовного дела в отношении С. Буторина, архивное фото
© Sputnik / Андрей Стенин
Sergejus Butorinas.

Atsirado liudijimai prieš Timofejevo "įpėdinį" — Sergejų Butoriną, pravarde Osia, kuris vadovavo organizuoto nusikalstamumo grupei po lyderio mirties.

Timofejevo nužudymas buvo kriminalinių klanų karo pradžia dėl įtakos sferų perskirstymo. Grupių vadovai ir aktyvūs nariai dienos metu dažnai būdavo nužudomi viešose vietose, o tarp aukų būdavo ir įprastų piliečių.

Butorinas pavergė "orechovskių" ir "medvedskių" grupes. Tačiau teisėsaugos institucijos vis aršiau kovojo su organizuotu nusikalstamumu. Dėl to Butorinas išvyko į užsienį.

Į tėvynę jis buvo grąžintas 2010 metais. Po metų buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl kaltinimų 29 žmogžudysčių organizavimu. Tačiau Silvestras nebuvo aukų sąraše.

Bendrai organizuotos nusikalstamos grupuotės "orechovskos" nariai nuteisti kalėti apie tūkstantį metų. Kelios baudžiamosios bylos tiriamos iki šiol.

Silvestras — ne vienintelis žinomas kriminalinio pasaulio atstovas, kurio nužudymas dar neištirtas iki šiol.

2009 metų liepos mėnesį žudikas nužudė Japončiką prie išėjimo iš restorano "Taiskij slon", esančio Choroševskaja plente, Maskvoje. O 2013 metų sausio mėnesį sostinės centre buvo nušautas Aslanas Usojanas, žinomas kaip Ded Hasan (Senelis Hasanas). Žudikai vis dar ieškomi.

150
Tegai:
žmogžužudystė, Rusija
Dar šia tema
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
Britanijoje už ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas
Buvęs SBU pareigūnas papasakojo apie kankinimą slaptame Mariupolio kalėjime
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

VTEK nutraukė tyrimą prieš Skvernelį

(atnaujinta 16:19 2020.06.04)
Komentuodamas komisijos sprendimą, premjeras sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas, ir griežtai sukritikavo konservatorių veiksmus

VILNIUS, birželio 4 – Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio viešų ir privačių interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo. Apie tai praneša VTEK spaudos tarnyba.

Ministras pirmininkas, komentuodamas VTEK sprendimą, sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas.

"Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau, kadangi tuo, kuo buvau nuolat kaltinamas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau", – spaudos konferencijos metu sakė Skvernelis.

Ministras teigė, kad džiaugiasi, jog tyrimas, kuris užtruko ilgai, pasibaigė, o sprendimas priimtas vienbalsiai.

"Tik noriu apgailestauti, tai yra teisinis vertinimas, jis yra atliktas, bet kokia yra padaryta reputacinė žala, kaip politikui, šešis mėnesius nuolat kartojant šmeižtą, melą, tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose, vardinant "Skvernelio kelią", tuo pačiu būdu meninkant bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo, kaip ir kiekviena bendruomenė, savo interesų ginime?",  - kalbėjo ministras pirmininkas.

Be to, jis pažymėjo ir jo šeimos patirtą psichologinį smurtą. 

"Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Razma su savo konservatorių damomis suorganizavo šou gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri, neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas, matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų. Tenka apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai – konservatorių partija, nuo jos pirmininko ir narių elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai", – pareiškė premjeras.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)
Dar šia tema
LVŽS paneigė bet kokias sąsajas su Sutkumi 
Valdančiųjų lyderis papasakojo apie konservatorių "melą" lobizmo skandalo fone