Tu-95MS su sparnuotomis raketomis -101 prie teroristų taikinių Sirijoje

Rusija atskleidė detales apie "nepasiekiamo skridimo nuotolio" raketą

111
(atnaujinta 21:31 2019.10.11)
Pasak Rusijos taktinių raketų kūrimo įmonės vadovo, Maskva turi visas galimybes pagerinti savo ginklų taktines ir technines savybes

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Rusijos H-101 raketos nuotolis yra nepasiekiamas nė vienam iš konkurentų, interviu leidiniui "Voenno-promyšlennyj kurjer" sakė korporacijos "Taktinių raketų ginkluotė" generalinis direktorius Borisas Obnosovas.

Raketa Poseidon, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба Минобороны РФ

Žurnalisto paklaustas, koks būtų Rusijos atsakymas JAV, kurios pasitraukusios iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF sutartis) išbandė raketą, kurios skrydžio nuotolis siekia iki tūkstančio kilometrų.

Obnosovas pažymėjo, kad viskas priklausys nuo šalies vadovybės sprendimo, tačiau, kaip ne kartą pabrėžė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, negalima įsitraukti į ginklavimosi varžybas.

"Mūsų "H-101" raketos diapazonas yra nepasiekiamas nė vienam iš konkurentų. Bet jei mes galime įveikti tokius atstumus, tuomet mes turime techninių galimybių žymiai pagerinti šias taktines-technines charakteristikas. Svarbiausia yra mūsų technologinė bazė, kuria galime didžiuotis", — sakė jis.

Anot Obnosovo, Rusija yra įstatymų paisanti šalis.

"Man teko dalyvauti derybose dėl įprastų ginklų ir branduolinių bandymų draudimo. Galiu patvirtinti, kokie mes punktualūs vykdydami visus įsipareigojimus", — pridūrė jis.

Tuo tarpu, pasak Obnosovo, šalies saugumas bet kokiu atveju bus užtikrintas.

INF sutarties žlugimas

Susitarimas nustojo galioti rugpjūčio 2 dieną Vašingtono iniciatyva. Apie tai, kad JAV nori vienašališkai pasitraukti iš sutarties, paaiškėjo šių metų pradžioje. Amerika pasinaudojo pretekstu, kad neva Maskva "pažeidžia" susitarimus.

Tuo tarpu JAV nepateikė jokių Rusijos "kaltės" įrodymų ir neatsakė į Maskvos raginimus pradėti dialogą.

Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad ji vykdo visas susitarimo sąlygas, o Vašingtono kaltinimai yra nepagrįsti. Maskva pažymėjo, kad Rusija buvo priversta pasitraukti iš sutarties, nes JAV pažeidė įsipareigojimus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad visi Rusijos nusiginklavimo pasiūlymai "tebėra ant stalo" ir derybų galimybė yra atvira, tačiau nurodė ministerijų vadovams nepradėti jokio dialogo šia tema.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad Maskva netaikys atsakomųjų priemonių į Vašingtono veiksmus, kol Amerikos pusė nedislokuos INF sutarčiai prieštaraujančios ginkluotės Europoje ar Azijoje.

111
Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM perspėjo ES dėl amerikiečių raketų dislokavimo
Rusija perspėja, kad JAV poligonai pasiruošę atnaujinti branduolinius bandymus