Žuvusieji Dmitrijus ir Jelena Tarasovai

"Galvojome juokauja": Saratovo žudikai reikalavo milijonų pagalbą tyrėjams

78
(atnaujinta 08:11 2019.09.19)
Teismas aiškinsis nusikaltimų motyvus, tyrimo duomenimis, kaltinimai pareikšti pagal 20 straipsnių, bylos medžiagos apimtis — 80 tomų

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Saratovo apygardos teismas šią savaitę pradės nagrinėti žudikų gaujos, kuri, tyrimo duomenimis, ketverius metus žudė vietinius verslininkus, o po to iš aukų artimųjų reikalavo pinigų už informaciją apie šių nusikaltimų vykdytojus, bylą. Mirusiųjų artimieji mano, kad byloje yra daug spragų, o pačią gaują galima buvo neutralizuoti daug anksčiau. RIA Novosti aiškinasi šios painios istorijos aplinkybes.

Spąstai tyrimui

2017 metų spalį "Vozroždenie-KDM" įmonės savininkas Džeifunas Džafarovas vakare privažiavo prie savo namo vartų ir išlipo iš automobilio, kad atidarytų garažą. Žudikas, laukdamas tamsiame skersgatvyje, kelis kartus iššovė jam į krūtinę. Džafarovas mirė vietoje, nusikaltėlis pasišalino iš įvykio vietos.

Buvo pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Nužudymas", tyrimas buvo vykdomas su specialia kontrole. Džafarovas buvo gerai žinomas regione: jo įmonė specializuojasi architektūros paminklų restauravime, vykdė valstybines sutartis, rekonstravo Jaunojo žiūrovo teatrą Saratove.

Джейхун Джафаров (крайний слева) на выездном совещании с губернатором Саратовской области, ноябрь 2015-го
© Photo : пресс-служба правительства Саратовской области
Džeifunas Džafarovas (iš kairės) išvykoje į susitikimą su Saratovo srities gubernatoriumi 2015 metų lapkričio mėnesį.

Mirusysis buvo aktyvus visuomeninės organizacijos "Azerbaidžano nacionalinė-kultūrinė autonomija" narys, vadovavo Saratovo regiono nardo federacijai.

Tyrėjai labiau linkę į "ekonominės" užsakytos nužudymo versiją. Saugumo pajėgos atidžiai ištyrė aukos verslo ryšius, sudarė galimų priešų sąrašą. Džafarovo giminaičiai nesutiko su šia teorija: anot jų, verslininkas neturėjo skolų ar rimtų konfliktų. Ekonominių nusikaltimo motyvų paieška nieko nedavė.

Tačiau 2018 metų kovo mėnesį tyrimas netikėtai pasistūmėjo į priekį: aukos artimieji papasakojo, kad į juos kreipėsi anonimai "geranoriai", kurie tariamai turėjo informacijos apie žudikus. Jie pažadėjo įvardyti pavardes už piniginį atlygį.

Operatyvininkai perėmė bendravimą su informatoriais ir paskyrė susitikimą apleistame pastate už miesto. Jie norėjo surengti pasalą, bet patys pateko į spąstus. Paskirtoje vietoje policija ir Rusijos nacionalinė gvardija rado nešiojamąjį kompiuterį. Kai operacijos dalyviai priartėjo prie jo, nuaidėjo sprogimas, du žmonės buvo sunkiai sužeisti.

Начальник УРЛС ГУ МВД России по Саратовской области полковник внутренней службы Владимир Никулин навестил пострадавшего оперативника в больнице
© Photo : пресс-служба правительства Саратовской области
Sužeisti operacijos dalyviai ligoninėje.

Žudikų gauja

Nuo tos akimirkos nusikaltėlių paieškos tapo visų Saratovo saugumo pareigūnų garbės reikalu. Sprogimo organizatorių pareigūnai ieškojo, sekdami "karštais pėdsakais". Operatyvininkai įsitikinę, kad sulaikytieji įvykdė daugybę žmogžudysčių.

Pareigūnams pavyko sulaikyti Aleksejų Klusovą, Juliją Bistrovą, Romaną Silenko ir jo sūnų Michailą. Anot tyrėjų, jie visi priklausė gaujai, veikusiai Saratovo srityje nuo 2014 metų birželio.

Nusikalstamą grupuotę įkūrė 41-erių Aleksejus Klusovas ir 54-erių Romanas Silenko. Klusovas jaunystėje tarnavo kariuomenėje pagal sutartį, dalyvavo karo veiksmuose Čečėnijoje, vėliau dirbo federalinėje įkalinimo tarnyboje. Silenko turėjo ryšių su teisėsaugos struktūromis, devintojo dešimtmečio pabaigoje jis atidarė savo apsaugos bendrovę.

Продление ареста Михаилу Силенко
© Photo : пресс-служба Саратовского областного суда
Arešto pratęsimas Michailui Silenko.

Anot Saratovo regiono prokuratūros, Klusovas ir Silenko kelis kartus veikė pagal tą pačią schemą: jie nužudydavo auką, o po to iš artimųjų reikalavo pinigų — siūlė atskleisti nusikaltėlių ir kaltininkų pavardes. Informacijos kaina — nuo dviejų iki penkių milijonų rublių.

Pirmoji gaujos auka — buvęs prokuroras, verslininkas Maksimas Stadnikas, kuris 2015 metais buvo nušautas savo namų kieme. Nuo patirtų traumų jis po kurio laiko mirė ligoninėje, kaltininkai susisiekė su aukos tėvu. Ar jis sumokėjo už informaciją apie sūnaus žudikus, nežinoma.

Dešimtys versijų

Anot tyrėjų, 2016 metų liepą kaltinamasis susidorojo su baikerių šeima, Saratovo motociklų bendruomenės aktyvistais — Jelena ir Dmitrijumi Tarasovais. Juos sušaudė jų pačių garaže.

"Dima užsiėmė automobilių ir motociklų remontu. Jis turėjo dukrą iš pirmos santuokos. Jie nespėjo susilaukti vaikų su Elena, — RIA Novosti pasakojo žuvusiųjų draugas. — Tuomet svarstėme daugybę versijų: nuo asmeninio keršto iki konkurentų machinacijų. Mums vis dar nėra aišku, kodėl jie buvo nužudyti".

Tarasovo artimiesiems taip pat buvo pasiūlyta nusipirkti informaciją apie žudikus. Apie tai buvo pranešta policijai, tačiau tada tai nieko nedavė.

Tyrėjai informacijos dar neatskleidžia. Dabar teismas aiškinsis nusikaltimų motyvus. Tyrimo duomenimis, kaltinimai pareikšti pagal 20 straipsnių, bylos medžiagos apimtis — 80 tomų.

Silenko Vyresnysis neišgyveno iki teismo — praėjusių metų balandį jis nusižudė. Anot žiniasklaidos pranešimų, prieš tai jis prisipažino įvykdęs mažiausiai tris užsakytas žmogžudystes, o vėliau paneigė savo žodžius sakydamas, kad jam daromas spaudimas. Silenko paliko priešmirtinį raštelį, kuriame prisiėmė visą kaltę. Klusovas taip pat prisipažino, likusieji kaltinamieji atkakliai neigia jiems pateiktus kaltinimus.

78
Tegai:
nusikalstamumas, nužudymas, Rusija
Dar šia tema
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
JAV nekalta moteris, kalėjusi 35 metus, gavo tris milijonus dolerių
Džeimsas Gilmoras

Krymo totoriai įvertino JAV nuolatinio atstovo ESBO pareiškimą apie kankinimus

(atnaujinta 20:20 2020.06.05)
Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme, mano Krymo totorių visuomenės tarybos pirmininko pavaduotojas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krymo totorių visuomenės tarybos ir Krymo totorių organizacijos "Kyrym birligi" pirmininko pavaduotojas Enveris Kantemir-Umerovas JAV nuolatinio atstovo ESBO Džeimso Gilmoro žodžius apie žmonių grobimus ir kankinimus Kryme pavadino insinuacijomis.

Anksčiau Gilmoras paragino Rusiją nutraukti "priespaudos kampaniją Kryme", grąžinti Ukrainai visišką pusiasalio valdymą, nedelsiant paleisti visus politinius kalinius ir išvesti savo kariuomenę bei karinę techniką iš rytinės Ukrainos. Anot jo, padėtis Kryme išlieka sunki, nes Krymo totoriai ir kiti, kas priešinosi "Rusijos okupacijai", buvo priversti dingti, buvo savavališkai įkalinti, arba jiems buvo vykdomas priverstinis "psichiatrinis" gydymas, arba jų atžvilgiu vyko parodomieji teismo procesai ir kankinimai. Pareiškimas buvo pateiktas ESBO Nuolatinei Tarybai Vienoje ir paskelbtas JAV misijos tinklalapyje.

"Visa tai yra ne kas kita, kaip insinuacijos ir informacinio karo apraiška. Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme", — RIA Novosti pasakė Kantemir-Umerovas.

Anot jo, Krymo totoriai integravosi į Rusijos Krymą ir nekreipia dėmesio į įvairias spekuliacijas, vykstančias tarptautinėse platformose.

"Mes sprendžiame vidines problemas, susijusias su mūsų žmonių reabilitacija ir apgyvendinimu. Mes visiškai nemanome, kad reikalinga įsitraukti į įvairius ginčus ir diskusijas", — pasakė agentūros pašnekovas.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto ten referendumo, kuriame 96,77 % Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 % Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

Tegai:
ESBO, JAV, Ukraina, Rusija, Krymas, totoriai
Dar šia tema
Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
Ukrainos ambasada paskelbė Lenkijos žydus nuotraukoje Krymo totoriais
Lietuva laiko 1944 metų Krymo totorių deportavimą "genocidu"
Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
JAV raketos paleidimas

Ekspertas: Rusija kol kas negali sekti visų JAV raketų

(atnaujinta 17:54 2020.06.05)
Šiuo metu Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos pirmąjį ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos (RIPS) palydovų grupė šiandien gali sekti tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus daugiausia iš JAV teritorijos, o kai ji bus sukomplektuota iki etatinės sudėties, ji galės fiksuoti visus paleidimus iš povandeninių laivų Pasaulio vandenyne, RIA Novosti pareiškė ekspertų tarybos prie Karo pramonės komisijos valdybos narys Viktoras Murachovskis.  

"Kosminė sistema (pirmasis RIPS ešelonas — Sputnik) pas mus nevisiškai suformuota. Reikėtų suprasti, kad kosminė sistema turėtų stebėti ne tik JAV teritoriją, bet ir Amerikos branduolinių povandeninių laivų su balistinėmis raketomis kovinio patruliavimo zonas", — pasakė Murachovskis.

Ekspertas priminė, kad panašioje Amerikos palydovų sistemoje geostacionarioje orbitoje yra keturi palydovai ir paleidimų stebėjimo įranga, įrengta keturiuose radiotechninės žvalgybos palydovuose, kurie skraido aukštai elipsinėse orbitose. Be to, 2009 metais buvo paleistos trys žemos orbitos sistemos aparatai. Tai pat ankstesnės DSP serijos palydovai ir toliau veikia geostacionarioje orbitoje.

Rusijos kosminėje sistemoje "Kupol" šiuo metu yra keturi aparatai "Tundra" aukštai, elipsinėse orbitose, tačiau planuojamas ir geostacionarusis segmentas. Anksčiau pranešta, kad pilną grupuotę turėtų sudaryti dešimt palydovų. Iš pradžių buvo planuojama ją išskleisti iki 2020 metų. Gynybos ministerijos tinklalapyje pranešta, kad kosminė sistema nuo 2017 metų gruodžio pradėjo vykdyti bandomąją kovinę tarnybą.

Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos sprendžia trajektorijos duomenų gavimo ir siuntimo uždavinius, kad suformuluotų perspėjimą apie raketų išpuolį prieš valstybinius ir karinius vadovybės postus, reikalingą informaciją Maskvos priešraketinės gynybos sistemai, suteiktų duomenis apie kosminius objektus kosminės erdvės kontrolės sistemai. Pirmąjį jos ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos.

Tegai:
saugumas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Kaip Rusijos zenitinių raketų sistema S-400 atremia masinį smūgį iš oro — video
Ekspertą nustebino JAV skundai dėl naujausios Rusijos raketos
JAV papasakojo, kodėl naudoja rusiškus raketinius variklius
Rusijos laivynas gaus šešis mažus raketinius laivus "Karakurt"
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą