Žuvusieji Dmitrijus ir Jelena Tarasovai

"Galvojome juokauja": Saratovo žudikai reikalavo milijonų pagalbą tyrėjams

91
(atnaujinta 08:11 2019.09.19)
Teismas aiškinsis nusikaltimų motyvus, tyrimo duomenimis, kaltinimai pareikšti pagal 20 straipsnių, bylos medžiagos apimtis — 80 tomų

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Saratovo apygardos teismas šią savaitę pradės nagrinėti žudikų gaujos, kuri, tyrimo duomenimis, ketverius metus žudė vietinius verslininkus, o po to iš aukų artimųjų reikalavo pinigų už informaciją apie šių nusikaltimų vykdytojus, bylą. Mirusiųjų artimieji mano, kad byloje yra daug spragų, o pačią gaują galima buvo neutralizuoti daug anksčiau. RIA Novosti aiškinasi šios painios istorijos aplinkybes.

Spąstai tyrimui

2017 metų spalį "Vozroždenie-KDM" įmonės savininkas Džeifunas Džafarovas vakare privažiavo prie savo namo vartų ir išlipo iš automobilio, kad atidarytų garažą. Žudikas, laukdamas tamsiame skersgatvyje, kelis kartus iššovė jam į krūtinę. Džafarovas mirė vietoje, nusikaltėlis pasišalino iš įvykio vietos.

Buvo pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Nužudymas", tyrimas buvo vykdomas su specialia kontrole. Džafarovas buvo gerai žinomas regione: jo įmonė specializuojasi architektūros paminklų restauravime, vykdė valstybines sutartis, rekonstravo Jaunojo žiūrovo teatrą Saratove.

Джейхун Джафаров (крайний слева) на выездном совещании с губернатором Саратовской области, ноябрь 2015-го
© Photo : пресс-служба правительства Саратовской области
Džeifunas Džafarovas (iš kairės) išvykoje į susitikimą su Saratovo srities gubernatoriumi 2015 metų lapkričio mėnesį.

Mirusysis buvo aktyvus visuomeninės organizacijos "Azerbaidžano nacionalinė-kultūrinė autonomija" narys, vadovavo Saratovo regiono nardo federacijai.

Tyrėjai labiau linkę į "ekonominės" užsakytos nužudymo versiją. Saugumo pajėgos atidžiai ištyrė aukos verslo ryšius, sudarė galimų priešų sąrašą. Džafarovo giminaičiai nesutiko su šia teorija: anot jų, verslininkas neturėjo skolų ar rimtų konfliktų. Ekonominių nusikaltimo motyvų paieška nieko nedavė.

Tačiau 2018 metų kovo mėnesį tyrimas netikėtai pasistūmėjo į priekį: aukos artimieji papasakojo, kad į juos kreipėsi anonimai "geranoriai", kurie tariamai turėjo informacijos apie žudikus. Jie pažadėjo įvardyti pavardes už piniginį atlygį.

Operatyvininkai perėmė bendravimą su informatoriais ir paskyrė susitikimą apleistame pastate už miesto. Jie norėjo surengti pasalą, bet patys pateko į spąstus. Paskirtoje vietoje policija ir Rusijos nacionalinė gvardija rado nešiojamąjį kompiuterį. Kai operacijos dalyviai priartėjo prie jo, nuaidėjo sprogimas, du žmonės buvo sunkiai sužeisti.

Начальник УРЛС ГУ МВД России по Саратовской области полковник внутренней службы Владимир Никулин навестил пострадавшего оперативника в больнице
© Photo : пресс-служба правительства Саратовской области
Sužeisti operacijos dalyviai ligoninėje.

Žudikų gauja

Nuo tos akimirkos nusikaltėlių paieškos tapo visų Saratovo saugumo pareigūnų garbės reikalu. Sprogimo organizatorių pareigūnai ieškojo, sekdami "karštais pėdsakais". Operatyvininkai įsitikinę, kad sulaikytieji įvykdė daugybę žmogžudysčių.

Pareigūnams pavyko sulaikyti Aleksejų Klusovą, Juliją Bistrovą, Romaną Silenko ir jo sūnų Michailą. Anot tyrėjų, jie visi priklausė gaujai, veikusiai Saratovo srityje nuo 2014 metų birželio.

Nusikalstamą grupuotę įkūrė 41-erių Aleksejus Klusovas ir 54-erių Romanas Silenko. Klusovas jaunystėje tarnavo kariuomenėje pagal sutartį, dalyvavo karo veiksmuose Čečėnijoje, vėliau dirbo federalinėje įkalinimo tarnyboje. Silenko turėjo ryšių su teisėsaugos struktūromis, devintojo dešimtmečio pabaigoje jis atidarė savo apsaugos bendrovę.

Продление ареста Михаилу Силенко
© Photo : пресс-служба Саратовского областного суда
Arešto pratęsimas Michailui Silenko.

Anot Saratovo regiono prokuratūros, Klusovas ir Silenko kelis kartus veikė pagal tą pačią schemą: jie nužudydavo auką, o po to iš artimųjų reikalavo pinigų — siūlė atskleisti nusikaltėlių ir kaltininkų pavardes. Informacijos kaina — nuo dviejų iki penkių milijonų rublių.

Pirmoji gaujos auka — buvęs prokuroras, verslininkas Maksimas Stadnikas, kuris 2015 metais buvo nušautas savo namų kieme. Nuo patirtų traumų jis po kurio laiko mirė ligoninėje, kaltininkai susisiekė su aukos tėvu. Ar jis sumokėjo už informaciją apie sūnaus žudikus, nežinoma.

Dešimtys versijų

Anot tyrėjų, 2016 metų liepą kaltinamasis susidorojo su baikerių šeima, Saratovo motociklų bendruomenės aktyvistais — Jelena ir Dmitrijumi Tarasovais. Juos sušaudė jų pačių garaže.

"Dima užsiėmė automobilių ir motociklų remontu. Jis turėjo dukrą iš pirmos santuokos. Jie nespėjo susilaukti vaikų su Elena, — RIA Novosti pasakojo žuvusiųjų draugas. — Tuomet svarstėme daugybę versijų: nuo asmeninio keršto iki konkurentų machinacijų. Mums vis dar nėra aišku, kodėl jie buvo nužudyti".

Tarasovo artimiesiems taip pat buvo pasiūlyta nusipirkti informaciją apie žudikus. Apie tai buvo pranešta policijai, tačiau tada tai nieko nedavė.

Tyrėjai informacijos dar neatskleidžia. Dabar teismas aiškinsis nusikaltimų motyvus. Tyrimo duomenimis, kaltinimai pareikšti pagal 20 straipsnių, bylos medžiagos apimtis — 80 tomų.

Silenko Vyresnysis neišgyveno iki teismo — praėjusių metų balandį jis nusižudė. Anot žiniasklaidos pranešimų, prieš tai jis prisipažino įvykdęs mažiausiai tris užsakytas žmogžudystes, o vėliau paneigė savo žodžius sakydamas, kad jam daromas spaudimas. Silenko paliko priešmirtinį raštelį, kuriame prisiėmė visą kaltę. Klusovas taip pat prisipažino, likusieji kaltinamieji atkakliai neigia jiems pateiktus kaltinimus.

91
Tegai:
nusikalstamumas, nužudymas, Rusija
Dar šia tema
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
JAV nekalta moteris, kalėjusi 35 metus, gavo tris milijonus dolerių
Rusijos naikintuvas MiG-31

Rusijos MiG-31 perėmė JAV ir Norvegijos lėktuvus Barenco jūroje

(atnaujinta 17:23 2021.04.19)
Naikintuvas MiG-31 buvo pakeltas į orą, kai buvo pastebėti prie Rusijos sienos artėjantys JAV ir Norvegijos patruliavimo orlaiviai

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Rusijos naikintuvas MiG-31 virš Barenco jūros perėmė JAV ir Norvegijos patruliavimo orlaivius, kurie buvo priversti apsisukti, žurnalistams pranešė Rusijos gynybos ministerijos Nacionalinis gynybos kontrolės centras.

Centro duomenimis, balandžio 19 dieną Rusijos radarai virš Barenco jūros akvatorijos aptiko du oro taikinius, artėjančius prie Rusijos Federacijos valstybinės sienos.

"Oro taikiniams atpažinti ir užkirsti kelią Rusijos Federacijos valstybinės sienos pažeidimams, į orą buvo pakeltas naikintuvas MiG-31 iš Šiaurės laivyno oro gynybos tarnybos sudėties. Rusijos naikintuvo įgula identifikavo oro taikinius kaip JAV Karinio jūrų laivyno bazinės patruliavimo aviacijos lėktuvą R-8A "Poseidon" ir Norvegijos Karinių oro pajėgų bazinės patruliavimo aviacijos lėktuvą R-3S "Orion" ir palydėjo juos virš Barenco jūros akvatorijos", — pranešė Nacionalinis gynybos kontrolės centras.

Rusijos kariai patikslino, kad "pasukus užsienio kariniams lėktuvams nuo Rusijos Federacijos valstybinės sienos, Rusijos naikintuvas saugiai grįžo į bazavimosi aerodromą, buvo užkirtas kelias pažeisti Rusijos Federacijos valstybinę sieną".

Nacionalinis gynybos kontrolės centras pridūrė, kad Rusijos naikintuvo skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių.

Aktyvumas oro erdvėje šalia Rusijos sienų nuolat auga. 2020 metais radiotechninių pajėgų specialistai aptiko 40 proc. daugiau užsienio žvalgybinių lėktuvų nei metais anksčiau. Iš viso praėjusiais metais radiotechninių pajėgų specialistai aptiko ir palydėjo daugiau nei du milijonus oro objektų.

Tegai:
MiG-31, naikintuvas, sienos pažeidimas, Norvegija, JAV, Rusija
Dar šia tema
Nufilmuota, kaip Rusijos naikintuvas perėmė JAV žvalgybinį lėktuvą
Medicinos darbuotojai, archyvinė nuotrauka

"Rospotrebnadzor" vadovė pranešė apie "rusiškų" koronaviruso padermių formavimąsi

(atnaujinta 15:23 2021.04.19)
Kaip pažymėta, nėra jokių duomenų apie tai, kad Rusijoje nustatyti COVID-19 variantai sukeltų sunkesnę ligos eigą

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Rusijoje formuojama Sibiro ir šiaurės- vakarų koronaviruso versija, pranešė "Rospotrebnadzor" vadovė Ana Popova.

"Turime mutacijas, kurias aprašome Rusijos Federacijoje, mutacijas, kurios dar nėra būdingos nė vienai iš užsienyje aprašytų padermių, matome Sibiro versijos formavimąsi, matome šiaurės- vakarų versijos formavimąsi", — sakė Popova Rusijos mokslų akademijos (RAS) Medicinos mokslų katedros posėdyje.

Anksčiau Popova pranešė, kad Sibiro regione yra tam tikrų koronaviruso pokyčių, aptinkamos jo mutacijos, tačiau jos nestipirina ligos sukėlėjo, neturi įtakos epidemiologiniams aspektams.

"Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto naujų žmonių ligų diagnozavimo metodų kūrimo mokslinės grupės vadovas Kamilas Chafizovas  teigė, kad nėra įrodymų, jog Rusijoje aptikti COVID-19 variantai sukelia sunkesnę ligos eigą.

"Šiuo metu nėra patvirtinančių įrodymų, kad Rusijoje aptikti koronaviruso variantai sukelia sunkesnę ligos eigą", — RIA Novosti cituoja Chafizovą.

Jis patikslino, kad visi viruso genomo mėginiai yra nuodugniai analizuojami, siekiant nustatyti, kiek konkretus variantas yra panašus į jau žinomas padermes.

"Žinomų ir naujų padermių plitimo dinamikos vertinimas išlieka viena iš pagrindinių genominių tyrimų, kuriuos šiuo metu vykdo "Rospotrebnadzor" institutai, uždavinių", — sakė Chafizovas.

Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Praėjusią savaitę atvykelių iš Lenkijos be QR kodų skaičius nesiekė 6%
Lietuva gavo aštuonioliktą "BioNTech ir Pfizer" vakcinos siuntą
Lietuvoje po kelių mėnesių neveikimo atsidarė prekybos centrai ir kino teatrai
Lietuvos policija

Lietuvoje šiemet registruota 23% mažiau nusikalstamų veiklų

(atnaujinta 14:57 2021.04.19)
Tačiau sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis skaičius

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje užregistruota 9311 nusikalstamų veikų (t.y. 23,5 proc. mažiau nei pernai, per tą patį laikotarpį), ištirta 64,3 proc. visų nusikalstamų veikų, tai rodo Informatikos ir ryšių departamento duomenys.

Kaip pabrėžiama, sumažėjo automobilių vagysčių (64 proc.), viešosios tvarkos pažeidimų (42 proc.), plėšimų (42 proc.), vagysčių (42 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (38 proc.), turto sunaikinimo atvejų (37 proc.), nužudymų (7 nužudymais, arba 29 proc. mažiau), fizinio skausmo sukėlimo (24 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų (23 proc.), sukčiavimų (22 proc.), grasinimų nužudyti (8 proc.), sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (3,5 proc.).

Tuo tarpu, per tris mėnesius registruotas analogiškas nusikaltimų elektroninėje erdvėje skaičius kaip pernai per tą patį laikotarpį.

Be to, sausio-kovo mėnesiais padaugėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis (24 proc.) skaičius. Eismo įvykiuose žuvo 37 žmonės (14 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį).

Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, iki balandžio 18 dienos šalies keliuose įvyko 488 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės (28 proc. mažiau), sužeista 561 žmogus (27 proc. mažiau).

Taip pat buvo priminta, kad mažiau nusikaltimų buvo registruota ir praėjusiais metais. 2020 metais registruota 46 306 nusikalstamų veikų (t.y. 10 proc. mažiau nei 2019 metais).

Tegai:
nusikalstamumas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Švenčionių rajone po savadarbėmis akėčiomis rastas miręs vyras
Pas girtą Lietuvos gyventoją rastas aparatas naminukei gaminti
Šiuo metu Lietuvoje vakcinuota beveik 40 procentų pareigūnų