URM pastatas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pasipiktino JAV sprendimu atsisakyti išduoti vizas rusams

35
(atnaujinta 00:41 2019.09.25)
Vizų negavo Valstybės Dūmos ir Federacijos tarybos tarptautinių komitetų vadovai, taip pat keli Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija sukritikavo JAV sprendimą atsisakyti išduoti vizas Rusijos delegatams, kurie turėjo atskristi į JT Generalinės Asamblėjos posėdį, praneša RIA Novosti.

Anksčiau dešimt Rusijos delegatų negavo JAV vizų, kad galėtų vykti į JT Generalinės Asamblėjos susitikimą Niujorke. Tarp jų — Rusijos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, tarp kurių taip pat buvo užsienio reikalų ministerijos vyriausiasis vertėjas ir personalo vadovas Sergejus Butinas. Visi jie turėjo lydėti užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Kosačiovas papasakojo, kad dokumentai vis dar peržiūrimi JAV ambasadoje, nors jie buvo pateikti laiku. Be to, pasak jo, Amerikai buvo reguliariai primenama apie vizas Rusijos delegacijos nariams.

"Tai pasipiktinimą keliantis JAV nepagarbos JT nariams pavyzdys, taip pat šalies, priimančios pasaulinę organizaciją, įsipareigojimų nevykdymas", — sakė URM atstovė Marija Zacharova.

Anot jos, Vašingtonas atsisakymą aiškina techninėmis problemomis ir dokumentų pateikimo terminų pažeidimu. Tuo tarpu diplomatė pažymėjo, kad visi dokumentai buvo pateikti per ambasadoje nurodytą terminą.

"Dokumentai, kurie buvo atiduoti įforminti anksčiau (likus porai mėnesių iki išvykimo), buvo grąžinti su užrašu "pateikti per anksti", — sakė ji.

Zacharova pabrėžė, kad šis incidentas bus pagrindinė būsimo Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pokalbio Niujorke tema.

Kremliuje padėtis dėl vizų išdavimo kelia nerimą ir yra laikoma nepriimtina. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad "Vašingtonas pažeidžia savo tarptautinius įsipareigojimus" ir neturi teisės nustatyti apribojimų Rusijos delegacijos vizitams Niujorke, nes "tai nėra dvišalis vizitas, o vizitas į JT".

Peskovo manymu, šiam įvykiui reikia "griežtos reakcijos iš Maskvos pusės ir ne mažiau griežtos reakcijos iš JT".

JAV ambasada atsisakė komentuoti situaciją.

Praėjusį antradienį Niujorke prasidėjo 74-oji JT Generalinės Asamblėjos sesija. Lavrovas turėjo kalbėti penktadienį iš JT tribūnos.

35
Tegai:
viza, JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM)
Dar šia tema
Rusijos URM vadovas viliasi normalizuoti santykius su Ukraina
Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
Rusijos URM pasipiktino dėl EŽTT sprendimo Drėlingo byloje Lietuvoje
Raketų kompleksas Avangard, archyvinė nuotrauka

Putinas atskleidė, kodėl Rusijai teko kurti viršgarsinius ginklus

(atnaujinta 20:36 2020.09.19)
Rusijos vadovas pažymėjo, kad JAV pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rusija buvo priversta kurti viršgarsinius ginklus, kai JAV pasitraukė iš Antibalistinių raketų sutarties (ABM), sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

"Jungtinių Amerikos Valstijų pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties 2002 metais privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus. Šiuos ginklus turėjome sukurti reaguodami į JAV dislokuotą strateginę priešraketinės gynybos sistemą, kuri ateityje galėtų realiai neutralizuoti, panaikinti visą mūsų branduolinį potencialą", — sakė jis vaizdo konferencijos su Gerbertu Jefremovu, "Mašinostrojenie" garbės generaliniu dizaineriu, metu.

Putinas pridūrė, kad Jefremovo ir jo kolegų dėka taip neatsitiko.

Rusija dėjo visas pastangas, kad sustabdytų strateginį viršgarsinį ginklų vystymąsi, tačiau jos niekas neišgirdo, sakė Vladimiras Putinas.

Rusijos prezidentas prisiminė, kaip jis stebėjo pirmojo eksperimentinio bloko Plesecke paleidimą 2001 metų vasarą, ir šis paleidimas buvo sėkmingas.

"Per tolesnius metus mes dėjome visas įmanomas pastangas, kad pasiektume susitarimus su Amerika dėl strateginės priešraketinės gynybos nutraukimo arba bendro jos įgyvendinimo raketoms pavojingose ​​kryptyse, įskaitant ir Europos valstybių dalyvavimą. Tačiau visi mūsų bandymai buvo bergždi", — pridūrė Putinas.

"Ir šiuo klausimu 2004 metais mes pradėjome plataus masto darbą, kad įgyvendintume jūsų idėjas. Beje, mes viešai visus apie tai įspėjome. Aš apie tai kalbėjau viešai. Matyt, tada niekas mumis netikėjo. Jie manė, kad mes nesugebėsime to padaryti", — pridūrė jis.

Be to, Putinas patvirtino, kad pagrindinio viršgarsinių raketų komplekso "Avangard" kūrėjas yra Gerbertas Jefremovas.

Jis priminė, kad anksčiau Rusija turėjo vytis atominių ginklų, tolimojo nuotolio strateginės aviacijos ir tarpžemyninių raketų technologijos srityse. Pasak Putino, tai buvo akivaizdus strateginės pusiausvyros pažeidimas.

Kas yra "Avangard"

Pirmą kartą Putinas apie "Avangard" kalbėjo savo pranešime Federalinei asamblėjai 2018 metais. Tada jis pristatė kitas naujas ginklų rūšis.

Taigi, Rusija tapo vienintele valstybe pasaulyje, oficialiai paskelbusia, kad ji turi viršgarsinius ginklus.

"Avangard" sugeba skristi tankiais atmosferos sluoksniais tarpžemyniniu nuotoliu greičiu, viršijančiu Macho skaičių daugiau nei 20 kartų. Judėdamas link taikinio atlieka vadinamąjį gilų manevravimą — tiek šoninį, viršijantį kelis tūkstančius kilometrų, tiek į aukštį. Tai daro "Avangard" visiškai nepažeidžiamą bet kokioms oro ir raketų gynybos sistemoms.

Tegai:
Vladimiras Putinas, raketų kompleksas "Avangard", Rusija
Dar šia tema
"Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
"Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
Vladimiras Pozneris, archyvinė nuotrauka

Pozneris sankcijas Rusijai pavadino "bausme" Putino kalbą

(atnaujinta 17:29 2020.09.19)
Garsus Rusijos televizijos laidų vedėjas pabrėžia, kad jis nėra nei Putino šalininkas, nei priešininkas

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vakarų šalių įvestos sankcijos Rusijai buvo bausmė už prezidento Vladimiro Putino kalbą 2007 metais Miunchene. Tokią nuomonę pareiškė Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris.

"Nuo to laiko, kai Rusijos vadovybė, atstovaujama Putino, paskelbė, kad nepriima vienpolio pasaulio politikos, kad Rusija turi savo nacionalinius ir geopolitinius interesus, kad Rusija nešoks pagal Amerikos dūdelę. <...> nuo tada Vakarai "baudžia" Putiną ir, atitinkamai, įveda sankcijas Rusijai", — cituoja vedėją RIA Novosti.

Jo nuomone, tam pakanka bet kokios priežasties.

Pozneris pabrėžė, kad jis nėra nei prezidento šalininkas, nei priešininkas, tačiau siekia objektyvaus vertinimo.

"Esu pasirengęs bet kur ir bet kam įrodyti, kad viskas yra taip, kaip parašiau", — pridūrė televizijos laidų vedėjas.

2007 metų vasario mėnesį Vladimiras Putinas kalbėjo Miuncheno saugumo politikos konferencijoje. Savo kalboje jis palietė šiuolaikinės politikos vienpoliškumo problemą, pažymėdamas jos nepriimtinumą pasauliui apskritai ir ypač Rusijai.

Vladimiras Pozneris turi trijų šalių pilietybę: Rusijos, JAV ir Prancūzijos. Jis gyveno Jungtinėse Valstijose 1991–1997 metais. Ten jis dirbo CNBC, po to grįžo į Rusiją.

Tegai:
Vladimiris Pozneris, sankcijos, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Lavrovas pranešė apie Europos Sąjungos norą "nubausti" Rusiją, kad įtiktų JAV
Austrijos prezidentas atsakė į raginimus sustabdyti "Nord Stream-2"
EP pareikalavo griežtesnių sankcijų Rusijai dėl Navalno bylos
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą