Rusijos dienos minėjimas Simferopolyje

Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką

34
(atnaujinta 12:33 2019.09.25)
Anksčiau Ukrainos valdžiai sąmoningai ir kryptingai priešpriešino Krymo totorius Rusijai ir Rusijos gyventojams Kryme, todėl ir atsirado nepasitikimi santykiai tarp rusų ir Krymo totorių

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Krymo totoriai nebepriešpriešinami Rusijos gyventojams po pusiasalio perėjimo Rusijos jurisdikcijai, Varšuvoje ESBO žmogaus teisių susitikime pareiškė Krymo muftijaus pavaduotojas Esadulachas Bairovas, praneša RIA Novosti.

"Prie Ukrainos valdžios Krymo totoriai buvo priešpriešinami Rusijai ir Rusijos gyventojams Kryme. Tai buvo daroma sąmoningai, kryptingai ir visi klausimai buvo sprendžiami šiame rakurse. Kai reikėjo nuraminti totorius, buvo palaikoma rusiška dauguma, kai reikėjo daryti kažkokią įtaką rusų daugumai, buvo palaikomi Krymo totoriai", — pasakė Bairovas.

"Šioje atmosferoje nuolat buvo kuriami santykiai. Žinoma, per 24 metus atsirado tokie nepasitikimi santykiai tarp rusų ir Krymo totorių", — pridūrė jis.

Muftijaus pavaduotojas pažymėjo, kad padėtis kardinaliai pasikeitė po 2014 metų referendumo.

"Tai labai greitai baigėsi, kai įvyko referendumas, ir Kryme pradėjo stiprėti Rusijos jurisdikcija. Krymo totoriai pamatė visiškai kitokį požiūrį į save. Tai labai svarbu. "Skaldyk ir valdyk" politika, dviejų etninių grupių susikirtimo politika akimirksniu išnyko", — pasakė jis.

Bairovas taip pat papasakojo, kad kai kurie politikai Kijeve ragino Krymo totorius boikotuoti vietinių tarybų rinkimus 2014 metais.

"Mūsų Ukrainos veikėjai ragino Krymo totorius boikotuoti rinkimus. Kokiu tikslu tai buvo daroma, Krymo totoriai iki šiol negali suprasti", — pasakė jis.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad grąžins Krymą į šalies sudėtį, taip pat pažadėjo išlaisvinti "Krymo totorių tėvynę nuo okupacijos". Tačiau neigiamai į jo žodžius sureagavo Krymo Respublikos Krymo totorių regioninės nacionalinės-kultūrinės autonomijos vadovas Eivazas Umerovas. Jis pažymėjo, kad Krymo totoriams nereikia Kijevo dėmesio, o jų tautos nereikia išlaisvinti nuo "okupacijos", nes jie nelaiko savęs "okupuotais".

Krymo totoriams kasmet iš respublikos biudžeto skiriama pusė milijardo rublių (dugiau nei 7 milijonai eurų), o pagal federalinę tikslinę plėtros programą iki 2022 metų numatyta skirti 10,3 milijardo rublių (maždaug 143 milijonai eurų).

Krymas Rusijos dalimi tapo 2014 metais po referendumo, surengto dėl valstybinio perversmo Ukrainoje. Daugiau nei 96 procentai rinkėjų pusiasalyje ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos teritorijos.

Kijevo valdžia Krymą laiko savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Maskva ne kartą pabrėžė, kad gyventojai balsavo pagal tarptautinę teisę, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šis klausimas visiškai uždarytas.

34
Tegai:
Ukraina, Rusija, totoriai, Krymas
Dar šia tema
Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
Kryme iš apyvartos pašalinti prieštaringai vertinami istorijos vadovėliai
Ukrainos prezidento komanda ruošia Krymo "grąžinimo" strategiją
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Naujas dugnas. Zacharova pažymėjo žodžio ir žiniasklaidos laisvės žlugimą JAV

(atnaujinta 15:58 2020.07.07)
Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Žodžio laisvės ir žiniasklaidos laisvės sąvokos visiškai sunaikintos JAV, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova internetinėje konferencijoje, kurią surengė MIA "Rossija segodnia".

"Mes matėme žlugimą, matėme, kaip žlugo viskas, kas metams bėgant [JAV — Sputnik] tariamai įgavo formą, kuri buvo pasiūlyta visam pasauliui kaip pavyzdys — niekas tiesiog neveikia, tiesiog sugriuvo. Ir jiems vertėtų pradėti kelią į save iš naujo, įskaitant žiniasklaidos laisvės, žodžio laisvės, žurnalistų teisių apsaugos ir apskritai supratimo, kas yra žodžio laisvė, sferoje", — RIA Novosti cituoja Zacharovą.

Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių".

"Matome filmų, knygų draudimą, paminklų, kurie buvo Amerikos simboliai, nugriovimą", — pridūrė ji.

Anot jos, atsižvelgiant į finansinę, informacinę ir žiniasklaidos galią infrastruktūros srityje bei didžiulį finansų ir infrastruktūros poveikį pasaulio žiniasklaidai, "tai taip pat turės pasekmių — dar tiesiog neatėjo pražūtinga banga, bet pasauliui dar teks tai patirti".

"Tiesą sakant, nesu tikra, kas yra geriau, o kas blogiau — problemos, kurios pasireiškia veidmainyste, visiškos ar idealios laisvės stoka, arba visiškas bet kokių pamatų žlugimas", — padarė išvadą Marija Zacharova.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
žiniasklaida, Rusija, JAV, Marija Zacharova
Dar šia tema
"Estijos stiliaus žodžio laisvė — grėsmė žiniasklaidai": apie "Sputnik Estija" situaciją
Latvijos nacionalinė žiniasklaidos taryba uždraudė transliuoti septynis RT kanalus
Aktorius Michailas Jefremovas, grįžęs po tardymo, susijusio su avarija

Advokatas pareiškė apie pakankamą Jefremovo nekaltumo įrodymų kiekį

(atnaujinta 14:48 2020.07.07)
Pasak Pašajevo, jei teisme paaiškės, kad įrodymai nėra pagrįsti ir neturi teisinės galios, "mes pripažinsime savo kaltę ir atsiprašysime"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Aktoriaus Michailo Jefremovo gynyba teigė, kad po avarijos, per kurią mirė Sergejus Zacharovas, surinkta pakankamai menininko nekaltumo įrodymų, sakė jo advokatas Elmanas Pašajevas.

"Advokato užduotis yra surinkti įrodymus. Aš tai padariau, surinkau pakankamai jo nekaltumo įrodymų. Kalbėjausi su juo, įtikinau jį, kad palaukime, visada turėsime laiko pripažinti kaltę. Pažiūrėsime, kaip teismas įvertins mūsų įrodymus. Jei pamatysime, kad mūsų įrodymai nėra pagrįsti ir neturi teisinės galios, žinoma, mes pripažinsime savo kaltę ir atsiprašysime. Dabar jo prisipažinimas nieko nereiškia, jis gali prisipažinti ir atsisakyti 20 kartų", — RIA Novosti cituoja Pašajevo pareiškimą "Rossija 24" televizijos kanale.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
kaltinimai, mirtis, avarija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas teigė, kad aktorių ištiko širdies smūgis
Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai
Žydėjimas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 8-osios šventės

(atnaujinta 23:20 2020.07.07)
Trečiadienį, liepos 8-ąją, minima Tarptautinė alergijos diena, be to, šią dieną katalikai mini Šv. Kilijoną, Šv. Kolonatą ir Šv. Totnaną

Liepos 8 yra 189-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, tačiau kadangi šie metai — keliamieji, tai — 190-a diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 176 dienos.

Trečiadienį minima Tarptautine alergijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į alergijos priežastis, organizuojamos įvairios visuotinės akcijos.

Alergija — ypač jautri žmogaus organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį įprastai žmonės nereaguoja. Alergizuoti gali įvairūs augalai, žiedadulkės, maistas, netgi šaltis.

Alergiškumą skatina didėjanti aplinkos tarša, nenatūralūs maisto produktai, vaistų ir buitinės chemijos medžiagų vartojimas, netgi stresas. Alergija gali išsivystyti ir tuomet, jei stengiamasi gyventi pernelyg steriliai, jei mama kūdikį saugo nuo bet kokių dulkių ir bakterijų. Tuomet jo imunitetas nuo pirmų dienų neišmoksta kovoti.

Manoma, kad alergijos atveju organizmo šalinimo sistemos (kepenys, inkstai, virškinimo traktas) yra perkrautos, todėl organizmas toksinus šalina per odą (atopinis dermatitas, alerginis dermatitas, kontaktinis dermatitas ir kt.) ar per kvėpavimo takų gleivinę (alerginis rinitas, bronchinė astma).

Katalikai šią dieną mini Šv. Kilijoną, kuris buvo vyskupas, kankinys, taip pat Šv. Kolonatą — kunigą, kankinį, ir Šv. Totnaną, kuris buvo diakonas, kankinys.

Liepos 8 dieną vardadienį švenčia Vaitautas, Valmantė, Arnoldas, Elžbieta, Elzė, Virginija, Virga, Arnas, Arentas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai