Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV sąmoningai uždelsė vizų išdavimą Rusijos delegacijai į JT

31
(atnaujinta 15:50 2019.09.25)
Amerikiečių sprendimas atidėti vizų išdavimą ir taip užkirsti kelią Rusijos delegacijos atvykimui į JT Generalinės asamblėjos sesiją yra politinis, mano Federacinės tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačevas

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. JAV sprendimas atsisakyti išduoti vizas Rusijos delegatams, kurie turėjo atskristi į JT Generalinės Asamblėjos posėdį — anti-JT provokacija, kuri reikalauja griežtos reakcijos iš tarptautinės bendruomenės pusės, teigė Federacinės tarybos tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas interviu Sputnik radijui.

Anot jo, tai, kad JT būstinė yra JAV, rodo tai, kad Amerikos pusė turėtų sudaryti visas sąlygas bet kurios nacionalinės delegacijos darbui organizacijos veikloje. Tačiau Vašingtonas naudojasi savo pozicija siekdamas įgyvendinti savo interesus ir neleisti "nepageidaujamų šalių" atstovams diskutuoti klausimais, kurie yra Generalinės asamblėjos posėdžių darbotvarkėje.

"Matome, kaip Amerikos pozicija griežtėja metai iš metų, vis daugiau ir daugiau išimčių leidžiama šiems įpareigojimams, be to, jie yra skirti ir yra susiję su tų šalių atstovais, kurie oponuoja Amerikos elgesio linijai amerikietiškos savivalės, savo išskirtinumo, savo dominavimo tarptautiniuose reikaluose koncepcijai", — sakė jis.

Anot senatoriaus, šiais metais JAV savivalė pasiekė kulminaciją, o šiame incidente su vizomis yra slaptas politinis motyvas.

"Amerikiečiai sąmoningai užvilkino vizų išdavimo įforminimą ir padarė taip, kad mes neišvyktume į Niujorką, Rusijos delegacija nedalyvautų Generalinėje asamblėjoje, ir tai, be abejo, nėra techninis, o politinis sprendimas. Bet kokios nuorodos į tai, ką jie sako, kad Rusijos atstovai delsė pateikti vizų dokumentus, yra kritikuojamos", — sakė Kosačiovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad Rusijos užsienio reikalų ministerija oficialų kreipimąsi į JAV ambasadą išsiuntė liepos 30 dieną, tai yra prieš 55 dienas.

"Laiko įforminimui ir iš esmės tam, kad būtų galima apsvarstyti iškilusius klausimus, yra daugiau nei pakankamai. Be to, per pastarąsias dvi savaites Amerikai ir čia Maskvoje ir Vašingtone, buvo primenama, kad delegacijos išvykimo laikas buvo tinkamas. Niujorke situacija įgyja kritinę būseną. Amerikiečiai mus kasdien tikino, kad situacija yra jų kontroliuojama ir kad viskas bus padaryta laiku", — aiškino Kosačevas.

Jo manymu, šis įvykis atspindi ne tiek JAV požiūrį į Rusiją, kiek parodo Vašingtono nepagarbą JT.

"Akivaizdu, kad tai yra anti-JT JAV valdžios provokaciniai veiksmai, ir tai... nusipelno konsoliduotos tarptautinės bendruomenės reakcijos", — teigė parlamentaras.

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šią temą tikrai aptars savo pagrindinėje kalboje iš JT Generalinės asamblėjos tribūnos ir derybose su JT vadovybe, delegacijų vadovais ir su Amerikos kolegomis.

Kosačiovas pabrėžė, kad Rusija nepaliks šio įvykio be atsako ir tikrai imsis atsakomųjų priemonių.

"Pažiūrėsime į tarptautinės bendruomenės reakciją ir, atsižvelgdami į tai, nustatysime Rusijos atsaką. Jie būtinai paseks. Aš neabejoju tuo ir jie turi būti jautrūs, skausmingi Amerikos pusei. Palikti tai tiesiog taip visiškai neįmanoma", — padarė išvadą senatorius.

Anksčiau dešimt Rusijos delegatų negavo JAV vizų, kad galėtų vykti į JT Generalinės Asamblėjos susitikimą Niujorke. Tarp jų — Rusijos Užsienio reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, tarp kurių taip pat buvo užsienio reikalų ministerijos vyriausiasis vertėjas ir personalo vadovas Sergejus Butinas. Visi jie turėjo lydėti užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad incidentas yra "pasipiktinimą keliantis JAV nepagarbos JT nariams pavyzdys, taip pat šalies, priimančios pasaulinę organizaciją, įsipareigojimų nevykdymas". Ji taip pat pridūrė, kad negali būti abejonių dėl dokumentų pateikimo terminų, kurie aptariami JAV ambasadoje, pažeidimo, nes visi dokumentai buvo pateikti laiku.

31
Tegai:
JT Generalinė Asamblėja, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos URM vadovas viliasi normalizuoti santykius su Ukraina
Estijos URM nepateikė Rusijos ambasadai informacijos apie "Rusijos šnipą"
Rusijos URM pasipiktino dėl EŽTT sprendimo Drėlingo byloje Lietuvoje
Džeimsas Gilmoras

Krymo totoriai įvertino JAV nuolatinio atstovo ESBO pareiškimą apie kankinimus

(atnaujinta 20:20 2020.06.05)
Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme, mano Krymo totorių visuomenės tarybos pirmininko pavaduotojas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krymo totorių visuomenės tarybos ir Krymo totorių organizacijos "Kyrym birligi" pirmininko pavaduotojas Enveris Kantemir-Umerovas JAV nuolatinio atstovo ESBO Džeimso Gilmoro žodžius apie žmonių grobimus ir kankinimus Kryme pavadino insinuacijomis.

Anksčiau Gilmoras paragino Rusiją nutraukti "priespaudos kampaniją Kryme", grąžinti Ukrainai visišką pusiasalio valdymą, nedelsiant paleisti visus politinius kalinius ir išvesti savo kariuomenę bei karinę techniką iš rytinės Ukrainos. Anot jo, padėtis Kryme išlieka sunki, nes Krymo totoriai ir kiti, kas priešinosi "Rusijos okupacijai", buvo priversti dingti, buvo savavališkai įkalinti, arba jiems buvo vykdomas priverstinis "psichiatrinis" gydymas, arba jų atžvilgiu vyko parodomieji teismo procesai ir kankinimai. Pareiškimas buvo pateiktas ESBO Nuolatinei Tarybai Vienoje ir paskelbtas JAV misijos tinklalapyje.

"Visa tai yra ne kas kita, kaip insinuacijos ir informacinio karo apraiška. Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme", — RIA Novosti pasakė Kantemir-Umerovas.

Anot jo, Krymo totoriai integravosi į Rusijos Krymą ir nekreipia dėmesio į įvairias spekuliacijas, vykstančias tarptautinėse platformose.

"Mes sprendžiame vidines problemas, susijusias su mūsų žmonių reabilitacija ir apgyvendinimu. Mes visiškai nemanome, kad reikalinga įsitraukti į įvairius ginčus ir diskusijas", — pasakė agentūros pašnekovas.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto ten referendumo, kuriame 96,77 % Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 % Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

Tegai:
ESBO, JAV, Ukraina, Rusija, Krymas, totoriai
Dar šia tema
Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
Ukrainos ambasada paskelbė Lenkijos žydus nuotraukoje Krymo totoriais
Lietuva laiko 1944 metų Krymo totorių deportavimą "genocidu"
Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
JAV raketos paleidimas

Ekspertas: Rusija kol kas negali sekti visų JAV raketų

(atnaujinta 17:54 2020.06.05)
Šiuo metu Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos pirmąjį ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos (RIPS) palydovų grupė šiandien gali sekti tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus daugiausia iš JAV teritorijos, o kai ji bus sukomplektuota iki etatinės sudėties, ji galės fiksuoti visus paleidimus iš povandeninių laivų Pasaulio vandenyne, RIA Novosti pareiškė ekspertų tarybos prie Karo pramonės komisijos valdybos narys Viktoras Murachovskis.  

"Kosminė sistema (pirmasis RIPS ešelonas — Sputnik) pas mus nevisiškai suformuota. Reikėtų suprasti, kad kosminė sistema turėtų stebėti ne tik JAV teritoriją, bet ir Amerikos branduolinių povandeninių laivų su balistinėmis raketomis kovinio patruliavimo zonas", — pasakė Murachovskis.

Ekspertas priminė, kad panašioje Amerikos palydovų sistemoje geostacionarioje orbitoje yra keturi palydovai ir paleidimų stebėjimo įranga, įrengta keturiuose radiotechninės žvalgybos palydovuose, kurie skraido aukštai elipsinėse orbitose. Be to, 2009 metais buvo paleistos trys žemos orbitos sistemos aparatai. Tai pat ankstesnės DSP serijos palydovai ir toliau veikia geostacionarioje orbitoje.

Rusijos kosminėje sistemoje "Kupol" šiuo metu yra keturi aparatai "Tundra" aukštai, elipsinėse orbitose, tačiau planuojamas ir geostacionarusis segmentas. Anksčiau pranešta, kad pilną grupuotę turėtų sudaryti dešimt palydovų. Iš pradžių buvo planuojama ją išskleisti iki 2020 metų. Gynybos ministerijos tinklalapyje pranešta, kad kosminė sistema nuo 2017 metų gruodžio pradėjo vykdyti bandomąją kovinę tarnybą.

Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos sprendžia trajektorijos duomenų gavimo ir siuntimo uždavinius, kad suformuluotų perspėjimą apie raketų išpuolį prieš valstybinius ir karinius vadovybės postus, reikalingą informaciją Maskvos priešraketinės gynybos sistemai, suteiktų duomenis apie kosminius objektus kosminės erdvės kontrolės sistemai. Pirmąjį jos ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos.

Tegai:
saugumas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Kaip Rusijos zenitinių raketų sistema S-400 atremia masinį smūgį iš oro — video
Ekspertą nustebino JAV skundai dėl naujausios Rusijos raketos
JAV papasakojo, kodėl naudoja rusiškus raketinius variklius
Rusijos laivynas gaus šešis mažus raketinius laivus "Karakurt"
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą