Mėsa, archyvinė nuotrauka

Rusijos mokslininkai sukūrė dirbtinę mėsą

29
(atnaujinta 10:53 2019.09.27)
Kaip pabrėžiama, dirbtinė mėsa yra saugi žmonėms, o jos galiojimo laikas dvigubai ilgesnis nei įprastos

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rusijos mokslininkai sukūrė dirbtinę mėsą, kuri gali pasirodyti Rusijos lentynose iki 2023 metų, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Ochakovskio kombinuoto maisto ingredientų gamyklos" spaudos tarnybos pranešimą.

Tyrimai atliekami dvejus metus. Pirmieji 40 gramų mėsos, užaugintos laboratorinėmis sąlygomis, kainavo daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Tokia mėsa gali atsirasti Rusijos lentynose iki 2023 metų, jei bus nuspręsta dėl šio produkto teisinio statuso. Šiandien išaugintos mėsos kaina išlieka pakankamai aukšta mažmeniniam pirkėjui — ji svyruoja nuo 90 dolerių už kilogramą, nors prieš 3 metus išauginta mėsa buvo 100–300 tūkstančių dolerių už 1 kg", — rašoma pranešime.

Anot Visos Rusijos nuosavybės formų klasifikatoriaus ekspertų, per penkerius metus mažmeninės prekybos išaugintos jautienos mėsa kainuos 11 eurų.

Mėsa, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Kaip pažymėta, dirbtinė mėsa yra saugi žmonėms, o jos galiojimo laikas dvigubai ilgesnis nei įprastos. Tokia mėsa gaunama iš nedidelio "Aberdeen Angus" veislės galvijo blauzdos raumeninio audinio gabalo.

Ląstelės dedamos į auginimo terpę, kad palaikytų ląstelių augimą ir dalijimąsi. Kultūrinė terpė yra gelis, kurį sudaro aminorūgštys, vitaminai, druskos, gliukozė, prisijungimo ir augimo veiksniai.

"Lemiamas klausimas gaunant mėsą yra tinkamos terpės sudėties pasirinkimas. Tai turėtų ne tik palaikyti ląstelių dalijimąsi, bet ir suteikti produktui kuo tikroviškesnį skonį, sultingumą, spalvą ir aromatą. Terpė yra vienas brangiausių ingredientų, ji daro lemiamą įtaką ląstelių augimui", — komentavo Aleksandras Savkovas, Visos Rusijos nuosavybės formų klasifikatoriaus institucijos generalinis direktorius.

29
Tegai:
mokslininkai, Rusija, mėsa
Dar šia tema
Lietuvos ligoninėse maisto tvarkymo pažeidimų nemažėja, rodo VMVT tyrimas
Lietuviai perspėjami apie listeriozės protrūkį Ispanijoje
Lietuvoje sumažėjo pramonės produkcijos kainos
JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį