Maskva, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM: Rusija yra pasirengusi gerinti ryšius su JAV

12
(atnaujinta 12:08 2019.09.27)
Rusijos užsienio reikalų viceministro Sergejaus Veršinino teigimu, Rusija pasirengusi palaikyti ryšius su JAV natūraliai, nepažeisdama savo nacionalinių interesų

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rusija visada pasirengusi gerinti ryšius su Jungtinėmis Valstijomis, nepažeisdama savo nacionalinių interesų. JT gali tapti platforma palaikyti kontaktus, kas kartais būna sunku dvišaliuose santykiuose, sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas.

"Mes ne kartą apibūdinome mūsų dvišalius santykius, jų padėtis sunki. Tokios šalys kaip Rusija ir JAV atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant taiką ir stabilumą. Mes visada esame pasirengę palaikyti ryšius su JAV, natūraliai, nepažeisdami savo nacionalinių interesų", — interviu "Gazeta.Ru" sakė Veršininas.

Pasak jo, JT galimi kontaktai, kurie kartais būna sunkūs dvišaliuose santykiuose.

Tuo tarpu ekspertas Olegas Glazunovas interviu Sputnik radijui anksčiau yra pareiškęs, jog Jungtinės Valstijos provokuoja Rusiją įsitraukti į ginklavimosi varžybas, kad ji galų gale išsektų ir susiskaldytų iš vidaus.

Pasak jo, JAV — nepatikima partnerė, nes vadovaujasi tik savo interesais.

"Derėtis su JAV labai sunku. Ši šalis — nepatikimiausia partnerė. JAV pasitraukia iš sutarties tada, kai nori, o ne tada, kai sutartis baigiasi. Jei joms pelninga — jos sudaro sutartį. Kai tik joms tampa nepelninga, jos vienašališkai nedelsdamos pasitraukia iš susitarimo", — padarė išvadą ekspertas.

Anot Glazunovo, Rusija neturėtų kreipti dėmesio į JAV retoriką ir turėtų "tiesiog eiti pirmyn ir toliau plėtoti savo ekonomiką".

Padėtis aplink INF sutartį

1987 metais TSRS ir JAV pasirašė Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF): šalys įsipareigojo sunaikinti visus antžeminių balistinių ir sparnuotųjų raketų kompleksus, kurių veikimo nuotolis yra vidutinis (1000-5500 kilometrų) ir trumpasis (nuo 500 iki vieno tūkstančio kilometrų).

2018 metų spalio mėnesį Trampas paskelbė, kad Vašingtonas pasitraukia iš susitarimo dėl to, kad Maskva neva "nevykdo įsipareigojimų", tačiau Amerika nepateikė jokių įrodymų.

Rusija ne kartą pareiškė, kad visiškai laikosi INF sutarties. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl to, kaip pati Amerika laikosi sutarties sąlygų.

2019 metais Rusija, reaguodama į JAV veiksmus, taip pat pasitraukė iš INF sutarties.

12
Tegai:
ryšiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Maskva įvertino prognozę apie JAV pralaimėjimą jūrų kare su Rusija
Rusija perspėja, kad JAV poligonai pasiruošę atnaujinti branduolinius bandymus
Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija
JAV vadina Kaliningradą atakos taikiniu karo su Rusija atveju