Kremlius, archyvinė nuotrauka

Kremlius sureagavo į Saakašvilio pareiškimą apie Putino planą atkurti TSRS

125
(atnaujinta 10:34 2019.10.01)
Buvęs Sakartvelo prezidentas anksčiau teigė, kad Rusijos vadovas nori iki 2024 metų suvienyti buvusias Sąjungos respublikas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Rusija neketina "atkurti Sovietų Sąjungos" iki 2024 metų, kaip tai paskelbė buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis, teigia Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

"Ne, tokių planų nėra", — cituoja Peskovą RIA Novosti.

Anksčiau Saakašvilis, kurio žodžius paskelbė Sakartvelo žiniasklaida, teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tariamai turi planų atkurti TSRS, jie siejami su Armėnijos, Sakartvelo, Baltarusijos, Moldovos ir Ukrainos, išskyrus jos vakarinę dalį, suvienijimu.

Saakašvilis taip pat teigė, kad šiuo metu vyksta derybos su Rusija dėl neutralaus Sakartvelo statuso, o tai gali prisidėti prie šalies neįstojimo į NATO ir Europos Sąjungą. Tačiau informacijos šaltiniai nebuvo nurodyti.

Saakašvilio išpuoliai prieš Rusiją

Saakašvilis nuolat aštriai pasisako apie Rusiją ir jos piliečius. Pavyzdžiui, anksčiau jis apkaltino rusus "arogancija", kuri pasiekė kraštutinį laipsnį.

"Jūs man atleiskite, žinote, kas šiuo metu vyksta Gruzijoje dėl to, kad rusai visiškai suįžūlėjo. Jie ten mus pridarė: atvežė vieną okupantą, kuris sėdėjo Gruzijos parlamente, iškėlė Rusijos vėliavą, ir jaunimas pasirodė", — sakė politikas, komentuodamas Maskvos ir Tbilisio santykių pablogėjimą po birželio mėnesį vykusių protestų dėl Rusijos deputatų delegacijos vizito Gruzijoje.

Be to, buvęs Gruzijos prezidentas teigė, kad "bet koks flirtavimas ir vien tik dvišalės derybos su Maskva nebus veiksmingos, nes Maskva taip pat negebanti derėtis". Taip pat politikas nustatė "Rusijos susidomėjimą" riaušėmis Gruzijos Pankisi tarpeklyje dėl planų pastatyti nedidelę hidroelektrinę.

"Gyvenimas buvo geresnis"

Tuo pat metu buvęs prezidentas pripažino, kad Ukraina kaip TSRS dalis gyveno geriau.

"Tuomet nebuvo tokių arogantiškų valdininkų, dabar yra daug blogiau nei tada. Koks, manote, buvo skirtumas tarp ligoninių, kurios yra dabar ir buvo komunizmo epochoje? Komunizmo laikais jos buvo daug geresnės, tai yra tos pačios ligoninės, tik šiek tiek geresnės ar daug geresnės, ir iš pacientų niekas neimdavo pinigų. Dabar turime tas pačias ligonines, tik daug blogesnes. Viskas yra visiškai tas pats, tik dabar pasidalina turtais tūkstančius kartų daugiau nei tada", — skundėsi Saakašvilis.

Anot jo, jauni politikai, kovos su korupcija pareigūnai ir geros reputacijos žmonės turėtų gauti vietą parlamente.

Saakašvilis 2013 metais išvyko iš Sakartvelo, kur prieš jį buvo iškeltos kelios baudžiamosios bylos, kai kuriose iš jų jis buvo nuteistas kalėti. 2015 metais Saakašvilis atėjo į Ukrainos politiką, gavęs Odesos regiono gubernatoriaus postą.

Tačiau 2016 metais tuometinis prezidentas Petro Porošenka atleido Saakašvilį, pareikšdamas, kad jis ne tik neįvykdė pažadų plėtoti regioną, bet ir labai pablogino jo ekonominius rodiklius. 2017 metais Porošenka atėmė iš Saakašvilio Ukrainos pilietybę. Vėliau buvęs Sakartvelo prezidentas pateikė skundą Ukrainos teismui.

Šiemet gegužės pabaigoje naujas Ukrainos prezidentas Valdimiras Zelenskis grąžino Saakašviliui pilietybę.

125
Tegai:
Kremlius, Vladimiras Putinas, Michailas Saakašvilis, TSRS
Dar šia tema
Politologas: Vilnius stengiasi įvaryti gyventojams "okupacijos" baimę
Rusija sureagavo į Estijos URM pasisakymą apie tarybinę "okupaciją"
Žiniasklaida atskleidė Putino pranešimo NATO šalims turinį
Rusija kaip pagrindinė Europos konservatorė
Michailas Jefremovas

Advokatas įvertino Jefremovo galimybes išvengti bausmės dėl ligos  

(atnaujinta 10:12 2020.08.12)
Jis padarė išvadą, kad reikia laukti diagnozės nustatymo prieš darant išvadas apie menininko blogėjančios sveikatos padarinius

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Aktoriaus Michailo Jefremovo sveikatos būklė gali turėti įtakos bausmės vykdymui, advokatas Aleksandras Počujevas pasakojo "Večernaja Moskva".

"Sveikatos būklė yra argumentas, į kurį atsižvelgiama skiriant bausmę. Yra sąrašas sunkių ligų, kurios neleidžia būti įkalintiems", — aiškino aktoriaus advokatas.

Tuo pačiu, ligos buvimas negarantuoja, kad nebus skirta bausmė — jos vykdymą galima atidėti iki visiško pasveikimo. Tikriausiai bylos nagrinėjimas bus atidėtas dėl to, kad menininkas negalės dalyvauti teismo posėdžiuose, pridūrė advokatas.

"Nepasakyčiau, kad tai yra apsaugos būdas, nes Jefremovo būklė yra akivaizdi emocinio ir psichologinio streso, atsirandančio dėl persekiojimo, pasekmė", — sakė jis.

Počujevas padarė išvadą, kad reikia laukti diagnozės nustatymo prieš darant išvadas apie menininko blogėjančios sveikatos padarinius.

Jefremovas blogai jautėsi pakeliui į Presnenskio teismą. Jie iš tikrųjų vežė jį į pastatą, o per penkias minutes atvyko greitoji pagalba. Antstoliai atlikėją išnešė ant neštuvų. Pasak aktoriaus advokato Elmano Pašajevo, gydytojai įtaria, kad jis turi priešinfarktą ar prieš insultinę stadiją. Teismo posėdis buvo atidėtas iki rugpjūčio 12 dienos, trečiadienio.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų. 

Tegai:
teismas, sveikata, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą
Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, pareiškė advokatas
Aktorius Michailas Jefremovas

Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, pareiškė advokatas

(atnaujinta 17:01 2020.08.11)
Aktorių į ligoninę nuvežė tiesiai iš teismo salės. Kai kurių šaltinių teigimų, jis prarado sąmonę. Anksčiau atvykęs į teismo posėdį kaltinamasis vos išlipo iš Rusijos Federalinės bausmių vykdymo tarnybos automobilio

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Greitosios pagalbos medikai įtarė, kad aktoriui Michailui Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, todėl jis buvo nuvežtas į ligoninę, žurnalistams sakė jo advokatas Elmanas Pašajevas.

"Gydytojai sakė, kad jam nustatyta arba priešinfarktinė, arba priešinsultinė būsena. Dėl ko taip nutiko? Manau, kad dėl žurnalistų, ne dėl jūsų, bet yra keletas... Padarė iš šios avarijos šou", — cituoja RIA Novosti gynėją.

Dėl kaltinamojo hospitalizavimo teismo posėdis buvo atidėtas iki trečiadienio ryto.

Antradienį Jefremovas dėl prastos savijautos buvo išvežtas greitosios pagalbos automobiliu iš Maskvos Presnenskio teismo pastato į ligoninę.

Aktorius sunegalavo nuo pat pradžių: kai tik jis buvo atvežtas į kitą posėdį, jis negalėjo išlipti iš automobilio, o konvojaus darbuotojai jį palydėjo į teismą.

Vėliau teisėjas, gavęs skundų dėl jo savijautos, iškvietė jam greitąją pagalbą, o jos darbuotojai, įvertinę aktoriaus būklę, nusprendė jį paguldyti į ligoninę.

Keli žmonės Jefremovą išnešė ant neštuvų į greitosios pagalbos automobilį. Neatmetama, kad aktorius galėjo būti be sąmonės.

Pašajevas įlipo į greitosios pagalbos automobilį, kur tuo metu buvo Jefremovas, tačiau vėliau išlipo ir nevažiavo į ligoninę.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą