Markas Zacharovas, archyvinė nuotrauka

Mirė garsus Rusijos režisierius Markas Zacharovas

49
(atnaujinta 22:23 2019.09.29)
Eidamas 86-uosius metus mirė Maskvos "Lenkom" teatro meno vadovas Markas Zacharovas, rugpjūčio viduryje jis dėl plaučių uždegimo pateko į ligoninę, bet vėliau buvo išrašytas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Šeštadienį mirė "Lenkom" teatro režisierius, garsus Rusijos režisierius, TSRS liaudies artistas Markas Zacharovas, RIA Novosti patvirtino teatro direktorius Markas Varšaveris.

"Baisi nelaimė. Prieš dvi valandas ligoninėje Markas Anatoljevičius Zacharovas mirė nuo pneumonijos", — sakė Varšaveris.

Jis pridūrė, kad atsisveikinimo ir laidotuvių datos bus paskelbtos vėliau.

Марк Анатольевич Захаров - народный артист СССР, главный режиссер московского театра Ленком, архивное фото
© Sputnik / Кирилл Каллиников
"Vachtangovo" teatro meno vadovas Rimas Tuminas ir "Lenkom" teatro meno vadovas Markas Zacharovas (iš kairės į dešinę), gavęs specialųjį XXVII teatro premijos "Krištolinė Turandot" apdovanojimą "Nepasiekiamas"

Markas Zacharovas gimė 1933 metų spalio 13 dieną Maskvoje. 1955 metais jis baigė Rusijos teatro meno akademijos (GITIS) Vaidybos skyrių, o 1973 metais tapo pagrindiniu Lenino komjaunimo teatro (dabar "Lenkom") režisieriumi.

Tarp sėkmingiausių režisieriaus darbų yra spektakliai "Neįtrauktas į sąrašus", "Vaikinas iš mūsų kiemo", "Junona ir Avos", "Pašėlusi diena, arba Figaro vedybos ", "Juokdarys Balakirevas", "Va-bankas", "Vedybos", "Vyšnių sodas".

Марк Анатольевич Захаров - народный артист СССР, главный режиссер московского театра Ленком, архивное фото
© Sputnik / Владимир Вяткин
Spalio 13 dieną režisieriui būtų sukakę 86-eri

Daugelis režisieriaus kino juostų buvo įtrauktos į auksinį vietinio kino fondą: "Dvylika kėdžių", "Paprastas stebuklas", "Tas pats Miunchauzenas", "Namas, kurį pastatė Sviftas", "Meilės formulė", "Nužudyk drakoną".

Zacharovas yra tokių filmų kaip "Kerinčios laimės žvaigždė", "Baltoji dykumos saulė", "Ifo pilies kalinys" scenarijų autorius ir bendraautoris.

49
Tegai:
režisierius, Rusija, mirtis
Temos:
Metų netektys — 2019 (24)
Dar šia tema
Mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas