Tankai Т-90

Rusijos kariuomenė gavo naujus tankus T-90M

102
(atnaujinta 11:26 2019.09.30)
Tankai T-90M — tai po kapitalinio remonto modernizuoti T-90A su pagerintu komfortu įgulai, padidinta apsauga nuo priešo ugnies ir automatizuotomis bei nuotoliniu būdu valdomomis sistemomis

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Rusijos kariuomenė pradėjo gauti modernizuotus tankus T-90M, interviu Ginkluotųjų pajėgų laikraščiui "Krasnaja Zvezda" pranešė Rusijos sausumos pajėgų vyriausiasis vadas Olegas Saliukovas.

Be to, pasak jo, ir toliau perkami tankai T-72B3M.

Gynybos ministerija ir "Uralvagonzavod" birželio mėnesį vykusiame forume "Armija-2019" sudarė valstybinę sutartį dėl tanko T-90A kapitalinio remonto, modernizavimo ir T-90M pavidalo suteikimo.

T-90M — tai T-90A modifikacija, sukurta pagal bandymus, paremtus "Proryv-3" konstravimu. Pagrindinis skirtumas tarp tanko ir ankstesnių modelių yra naujos konstrukcijos bokštinis modulis su daugiasluoksniais šarvais, kovinės šaudmenų dėtuvės įrengimu už kovinio skyriaus ribų ir su 125 milimetrų patranka 2A82-1M, tokia pačia, kaip turi tankas "Armata".

Tanke T-90M įrengta automatizuota ugnies valdymo sistema "Kalina", nuotoliniu būdu valdoma zenitinė kulkosvaidžio sistema su 12,7 mm kulkosvaidžiu "Kord MT". Apsaugai nuo priešo ugnies tankas aprūpintas grotuotais ekranais ir dinaminės gynybos kompleksu "Relikt". Įgulos komfortas pagerintas, įrengus oro kondicionierių.

Tankai T-90M "Proryv-3" pirmą kartą pristatyti visuomenei
102
Tegai:
tankai, Rusija
Dar šia tema
Ukrainos ir Rusijos pasienyje rastas TSRS tankas KV-1 su žuvusia įgula
NI papasakojo apie sovietinį "super-tanką", kurio Rusija atsisakė
Paskelbtas bendrų tankų "Abrams" ir T-72M pratybų vaizdo įrašas
JAV kariai pasivažinėjo Rusijos tankais T-80 — video