Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma įvertino Lietuvos politikų sprendimą "boikotuoti" ETPA sesiją

48
(atnaujinta 10:42 2019.10.02)
Anksčiau konservatorius Emanuelis Zingeris ir liberalas Simonas Gentvilas teigė, kad nedalyvaus organizacijos veikloje, protestuodami prieš Rusijos sugrįžimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Kol kas per anksti kalbėti apie Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rudens sesijos boikotą, sakė Piotras Tolstojus, Rusijos delegacijos vadovas ir Valstybės Dūmos vicepirmininkas.

Jo nuomone, tai yra "ne kas kita, kaip įžeista savimeilė" tų, kurie priešinosi Maskvos sugrąžinimui į organizaciją.

"Turiu pasakyti: pirma, kai kuri nors šalis boikotuoja Europos Tarybą, ji sau šauna į koją. Mes tik apgailestaujame, kad mes neturime galimybės kalbėtis su kolegomis iš Ukrainos ir kitų šalių. Kita vertus, man atrodo, jog kalbėti apie tai, kad kažkas kažką boikotuoja, dar per anksti", — RIA Novosti cituoja Tolstojų.

Deputatas pabrėžė, kad Rusija pasisako už tiesioginį dialogą su kolegomis iš kitų šalių.

ETPA, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

"Ir visa istorija tėra tam tikrų atskirų delegacijų narių, kurie negalėjo sutrukdyti Rusijai grįžti į Europos Tarybą, įžeista savimeilė", — sakė jis.

Anksčiau du Lietuvos politikai nusprendė nedalyvauti ETPA rudens sesijoje. Tai konservatorius Emanuelis Zingeris ir liberalas Simonas Gentvilas. Deputatai teigė, kad priėmė šį sprendimą, protestuodami prieš Rusijos grįžimą į ETPA.

Rudens sesija vyks nuo rugsėjo 30 iki spalio 4 dienos Strasbūre.

Nauja Ukrainos delegacija oficialiai atsisakė dalyvauti sesijos veikloje.

Rusijos grįžimas į ETPA

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti savo įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje.
Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

Anot Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktoriaus Dmitrijaus Solonikovo, Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės rimtos įtakos ETPA.

48
Tegai:
Valstybės Dūma, Rusija, Lietuva, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Dar šia tema
Ukrainos delegacija atsisakė vykti į ETPA sesiją