ETPA rudens sesija

Puškovas Baltijos šalių deputatų atsisakymą dalyvauti ETPA sesijoje laiko naudingu

32
(atnaujinta 10:42 2019.10.02)
Rusijos senatoriaus Aleksejaus Puškovo manymu, kai kurių delegatų nebuvimas tik "pagerins" atmosferą ETPA posėdžių salėje

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Rusijos senatoriaus Aleksejus Puškovas pakomentavo Baltijos šalių, Gruzijos ir Ukrainos delegacijų atsisakymą dalyvauti ETPA rudens sesijoje. Jo nuomone, šių delegacijų nebuvimas teigiamai paveiks organizacijos darbą.

"Ukrainai iš paskos ETPA rudens sesijoje nedalyvaus Latvija, Lietuva, Estija ir Gruzija. Priežastis — ETPA atsisako sankcijų Rusijai. Tačiau tai nieko neatšauks ir nepakeis. Jų nebuvimas šiek tiek pagerins atmosferą ETPA konferencijų salėje. Nėra ko gailėtis", — rašė jis savo Twitter paskyroje.

Anksčiau Ukrainos delegatai kartu su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Gruzijos atstovais nusprendė nedalyvauti ETPA rudens sesijos atidaryme. Lietuvai bus atstovaujama dalinai. Latvijos delegacija nedalyvaus plenariniuose sesijos posėdžiuose, tačiau ji ir toliau dirbs politinėse grupėse ir komitetuose, pranešė Latvijos delegacijos ETPA vadovė Inese Libina-Egnere.

Gruzijos delegacija nedalyvaus ETPA darbe.

Kaip pranešė deputatai, toks sprendimas buvo priimtas, protestuojant prieš Rusijos grįžimą į ETPA.

Tuo tarpu Estijos delegacijos vadovė Marija Jufereva-Skuratovski teigė, kad šalis neketina boikotuoti Asamblėjos darbo. Pasak jos, "šioje sudėtingoje situacijoje Estija turi dalyvauti dialoge".

Rudens sesija vyksta nuo rugsėjo 30 iki spalio 4 dienos Strasbūre.

Pirmoji dalyvauti ETPA darbe oficialiai atsisakė Ukrainos delegacija, tačiau vėliau paaiškėjo, kad keturi Aukščiausiosios Rados deputatai vis dėlto atvyks į rudens sesiją "neformaliam darbui".

Rusijos grįžimas į ETPA

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

ETPA, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje.

Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

Anot Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktoriaus Dmitrijaus Solonikovo, Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės rimtos įtakos ETPA.

32
Tegai:
Baltijos šalys, Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Dar šia tema
Ukrainos delegacija atsisakė vykti į ETPA sesiją
Ukrainos delegacijos ETPA vadovė pasisakė už dialogą su Rusija
Lietuvos deputatai nusprendė boikotuoti ETPA rudens sesiją dėl Rusijos