Jamal SGD gamykla Rusijoje, archyvinė nuotrauka

Rusija paskelbė, kad JAV sankcijos labai nepaveiks tiekimų "Jamal SGD"

35
(atnaujinta 17:40 2019.10.01)
Praeitą savaitę JAV paskelbė sankcijas dviem Kinijos įmonėms, kurios valdo Rusijos suskystintų gamtinių dujų gamyklą "Jamal SGD", tačiau, pasak "Novatek", kuris tiekia dujas ir Lietuvai, atstovų, sankcijos nepaveiks pristatymo apimčių

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. JAV sankcijos Kinijos valstybiniams "COSCO" transporto padaliniams nedaro didelės įtakos tiekimų iš "Jamal SGD" projektui, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Aton" analitikos agentūros ekspertus.

Rugsėjo 25 dieną JAV Iždo departamento Užsienio turto kontrolės tarnyba (OFAC) paskelbė sankcijas dviem Kinijos "COSCO" padaliniams, įskaitant "COSCO Shipping Tanker" (Dalian), už tariamą Iranui paskelbtų sankcijų pažeidimą.

"COSCO Dalian" valdė 50 proc. "China LNG Shipping" (CLNG) kompanijos, kuriai priklauso 50 proc. bendroje įmonėje su Kanados "Teekay LNG — Yamal LNG Joint Venture".

Šiai bendrai įmonei priklauso 6 "Jamal SGD" laivyno "Arc7" klasės tanklaiviai, iš kurių 4 jau dirba, o dabar ji taip pat atitinka užblokuoto asmens apibrėžimą.

Iš viso "Jamal SGD" laivyną turėtų sudaryti 15 "Arc7" tanklaivių, iš kurių 12 jau yra projekto dalyviai. Anot pačios "Novatek", pristatymai iš "Jamal SGD" nebus pažeisti dėl JAV sankcijų, projektas turi reikiamas galimybes įsipareigojimams įgyvendinti.

"Aton" ekspertai praneša, kad pagal turimą informaciją dėl sankcijų Amerikos kompanijos ir užsienio uostai negalės bendradarbiauti su šiais tanklaiviais ir jie gali turėti problemų dėl draudimo ir remonto. Taip pat "Novatek" tikisi panaudoti šiuos laivus kabotažui Rusijoje ir artimiausiu metu planuoja perkelti laikiną SGD perkrovimą iš ledlaužių klasės laivų į paprastus iš Norvegijos.

"Tačiau sankcijų įtakos dujų vežėjams laipsnis dar nėra tiksliai apibrėžtas, o OFAC apribojimai neturėtų paveikti suskystintų gamtinių dujų tiekimo", — patikina "Novatek". "Vis dėlto investuotojai naujienas gali suvokti kiek neigiamai", — rašoma "Aton" apžvalgoje.

"Nepaisant to, mes nemanome, kad sankcijos smarkiai trukdys "Novatek" tiekti "Jamal SGD", ypač atsižvelgiant į tai, kad tikimasi, jog tanklaiviai plauks Rusijos teritorijoje tarp Sabetos uosto ir Murmansko. Kalbant apie "Arkties SGD-2", tada 17 "Arc7" tanklaivių pastatys bendroji įmonė "Novatek – Sovkomflot", kuri suteikia tam tikrą apsaugą nuo galimo sankcijų poveikio", — daro išvadą ekspertai.

Rusijos "Novatek" nuo šių metų teikia SGD ir Lietuvai. Šalies valdžia atvirai nekalba apie sutartis su Rusijos "Novatek", tačiau toliau skelbia apie "energetinę nepriklausomybę". Rugsėjo viduryje į Lietuvą iš "Jamal SGD" gamyklos atgabenta pirmoji didelė rusiškų suskystintų gamtinių dujų partija. Tada žiniasklaida skelbė, kad šios partijos pirkėju galėjo būti cheminių trąšų gamykla Jonavoje "Achema".

Šiais metais Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi "Lietuvos energijos tiekimas" (LET), Jonavos chemijos produktų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex".

35
Tegai:
sankcijos, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Kinija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: JAV prekiauja SGD, nes dujotiekio į Europą nenuties
Ekspertas: Lietuvos svajonės tapti "SGD centru" niekada neišsipildys
Buvusi Austrijos URM vadovė tikisi, kad "Nord Stream-2" problemos išsispręs
Raketos smūgis į Saudo Arabijos naftos telkinius — video
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Michailas Jefremovas

Dobrovinskis paskelbė naują posūkį Jefremovo byloje  

(atnaujinta 14:36 2020.08.09)
Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada"

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Rugpjūčio 11 dieną(antradienį), teismo posėdyje įvyks "reikšmingas įvykis" Michailo Jefremovo byloje. Apie tai "Gazeta.ru" pareiškė nukentėjusios pusės advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

"Antradienį viską išgirsite, nes vyks kai kurie reikšmingi įvykiai, vykstantys visiems, kurie į savo vietą įtrauks daugybę dalykų ir visi viską supras", — aiškino teisininkas.

Jis pažymėjo, kad niekada nesakė, jog aktorius bus nuteistas.

"Bent jau aš neturiu teisės to daryti. Nepaisant to, aš vykdau savo direktorių valią ir ketiname įrodyti jo kaltę. Ar yra kaltės nuosprendis, ar ne, mes dar ilgai nepamatysime", — pridūrė jis.

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo. 

Tegai:
avarija, byla, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Buvo gaila automobilio: liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po avarijos  
Palanga, archyvinė nuotrauka

Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje

0
(atnaujinta 17:46 2020.08.09)
ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti koronavirusu pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas savo Facebook paskyroje papasakojo ar reikia veido kaukių pliaže.

"Ar reikia pliaže kaukių? Ir ne ir taip. Taip, nes koronaviruso plitimui svarbu atstumas, ekspozicijos laikas ir apsauga. Dėl apsaugos — t.y. dėl kaukių: jeigu artimam kontakte ilgesnį laiką (>15 min.) šalia būna dvi skirtingos kompanijos užsikrėtimo tikimybė išlieka, nes nežinia ar tose kompanijose yra besimptomių koronavirusų nešiotojų, kurie į aplinką išskiria virusus", — rašo jis.

Tačiau, ULAC vadovo manymu, tikimybė užsikrėsti pliažo sąlygomis nors ir egzistuoja, bet nėra didelė.

Jis paaiškino, jog tikėtina, kad nemažai žmonių šalyje yra susidūrę su virusu, bet to nežino, nes neturėjo ir neturi kur išsitirti laisvanoriškai, anonimiškai dėl COVID-19 ligos antikūnų.

"Todėl, norint sušvelninti antrą bangą, būtina nedelsiant keisti testavimo strategiją. Tai leistų greičiau diagnozuoti užsikrėtusius ir simptomų nejaučiančius žmones, bei išvengti persirgusių žmonių perteklinės izoliacijos", — pabrėžė Čaplinskas.

Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 2231, sergančių žmonių skaičius — 469, 2885 žmonių yra izoliacijoje. Nuo birželio 1 dienos nustatyta 123 įvežtinių atvejų.

0
Tegai:
koronavirusas, paplūdimys, kaukės
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Patvirtinti trisdešimt septyni COVID-19 atvejai: 29 iš jų registruoti Kauno apskrityje
Mokslininkai sužinojo apie galingą imuninį atsaką į koronavirusą
Šalyje per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis