Prisikėlimo bažnyčia Sankt Peterburge, archyvinė nuotrauka

Vizos pagal naujas taisykles: Peterburgas darys su užsieniečių antplūdžiu?

47
(atnaujinta 18:51 2019.10.01)
Nauja elektroninių vizų tvarka suteikia užsieniečiams galimybę nemokamai gauti vizą, su kuria galima praleisti Sankt Peterburge ir Leningrado srityje iki aštuonių parų

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Nuo šiandien užsieniečiai gali atvykti į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį su elektronine viza. Vietos valdžios prognozėmis, turistų srautas iš užsienio išaugs nuo 3,9 iki 6 milijonų žmonių per metus.

Bet ar regionai susidoros su turistų antplūdžiu? RIA Novosti autorė Svetlana Bajeva straipsnyje aprašė, kaip elektroninis vizų režimas paveiks Rusijos Šiaurės sostinę ir kiek laiko teks stovėti eilėje į "Ermitažą".

Pusantro turisto vienam gyventojui

Dvi valandos eilėje į muziejų, pilnut pilni restoranai, minios kinų turistų Jekaterinos rūmuose, kur kartais net Rusijos piliečiai negali rasti vietos, tačiau dar per anksti kalbėti apie "overturizmą" Sankt Peterburge.

Vienam miesto gyventojui atitenka tik pusantro turisto (pavyzdžiui, Paryžiuje — daugiau nei dvidešimt, Romoje — daugiau nei penki). Tiesa, netrukus jų gali pagausėti.

Spalio 1-ąją Sankt Peterburge ir Leningrado srityje įsigaliojo elektroninis vizų režimas. 53 šalių, įskaitant ES šalis, piliečiai gali visiškai nemokamai kreiptis dėl leidimo įvažiuoti ir atvykti į regioną ir viešėti jame iki aštuonių parų. Valdžia tikisi, kad supaprastinus vizų režimą, turistų srautas iš užsienio padidės iki 6 milijonų žmonių per metus.

"Elektroninė viza — tai puiku. Paskutinį kartą buvau Rusijoje maždaug prieš dešimt metų. Norėdami gauti kelionės vizą, nuvykome du šimtus kilometrų iki konsulato Hamburge, — pasakojo Natalija Lang, kuri į Vokietiją persikėlė daugiau nei prieš dvidešimt metų. — Aš nebenoriu dar kartą išgyventi to, dažniausiai pas save sukviečiame giminaičius, gyvenančius Rusijoje, o patys keliaujame ilsėtis į šalis, kuriose vizos nereikia".

"Tegul važiuoja, šaunuoliai"

Tačiau sezono metu yra turistų antplūdžio pavojus. Rusijos kultūros viceministrė Ala Manilova netgi liepė sureguliuoti turistų srautus Carskoje Selo muziejuje-rezervate, visų pirma, Jekaterinos rūmuose, kur yra nuosavas Gintaro kambarys. Tai ypač domina kinus (jiems gintaras yra šventas akmuo).

"Jie šaunuoliai, kad atvyksta, tai stiprina mūsų šalių ryšius. Su svečiais būsime labai mandagūs, teisingai pakoreguosime situaciją. Niekam neprieštaraujame, bet sakome (kelionių organizatoriams, kurie rengia ekskursijas — Sputnik): Jūsų diena Carskoje Selo yra pirmadienis arba pirmadienis ir ketvirtadienis", — sakė Manilova.

Turizmo asociacijos "Pasaulis be sienų" vykdomasis direktorius Aleksandras Agamovas mano, kad, pavyzdžiui, apsilankymą Jekaterinos rūmuose Carskoje Selo galima atidėti rytinėms valandoms. Muziejus pradeda darbą septintą ryto, kai svečiai iš Kinijos yra pasirengę ekskursijoms.

Dviejų valandų eilės į Ermitažą

Problema liečia ne tik Carskoje Selo: kelionių organizatoriai sako, kad sezono metu nėra taip lengva apgyvendinti turistus, o vakarais dažnai sunku rasti laisvą vietą populiariuose restoranuose.

"Dar prieš supaprastinant vizų režimą Sankt Peterburge buvo daug turistų, ypač istorinėse vietose", — sakė turizmo asociacijos Vizų skyriaus direktorė Julija Otvagina. — Pavyzdžiui, per rudens atostogas norint patekti į Ermitažą ar "Kunstkamerą", teko stovėti eilėse iki dviejų valandų".

Antonas Kizejus, kelionių agentūros, atsakingos už užsieniečių priėmimą, plėtros direktorius, pritaria Julijai: "Sankt Peterburgas perpildytas. Mieste nėra reikiamo viešbučių, pritaikytų didelėms grupėms, kurioms netinka mini viešbučiai ar bendrabučiai, skaičiaus".

Nuo varangiečių iki graikų

Klasikinė užsienio turistų viešnagės Sankt Peterburge programa paprastai apima apsilankymą Ermitaže, Šv. Izaoko katedroje, Prisikėlimo bažnyčioje, Puškino ir Peterhofo miestuose, papasakojo turizmo asociacijos vykdomojo direktoriaus pavaduotoja Jelena Sorokina.

Mažiau populiarūs, pavyzdžiui, Rusijos muziejus, Jusupovo rūmai ir Pavlovskas.

Alternatyva populiarioms vietoms galėtų tapti nauji objektai.

"Mes turime 12 krypčių: šventos vietos, maršrutas "Nuo varangiečių iki graikų". Mano mėgstamiausias yra "Tvirtovės skydas", kuriame sujungtos pilys, įtvirtinimai ir senovinės architektūros pavyzdžiai, — sako Adomas Gudkovas, pagrindinis Leningrado srities turizmo informacijos centro specialistas. — Įdomus projektas yra "Leningrado srities švyturiai": uostamiesčiai visada išsiskyrė romantiška atmosfera".

Užsieniečiams teks pakratyti pinigines

Didelėms grupėms Rusijos Šiaurinėje sostinėje statomi nauji viešbučiai. Dabar mieste yra daugiau nei 1,5 tūkst. viešbučių, kurių bendra talpa yra 90 tūkst. kambarių. Miesto valdžia priėmė dekretą dėl lengvatų viešbučių statytojams.

Miesto valdytojas Aleksandras Beglovas taip pat priminė, kad Sankt Peterburge jie planuoja įvesti 100 rublių per dieną užsienio svečių rinkliavą, tai turėtų ateityje prisidėti prie turizmo industrijos plėtros.

Apsilankyti Sankt Peterburge su elektronine viza gali 53 šalių, tarp jų ir Lietuvos, Latvijos ir Estijos, piliečiai.
Vienkartinė elektroninė viza galioja 30 dienų ir leidžia būti Rusijos teritorijoje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo. Bet turistai turi teisę viešėti tik Sankt Peterburgo ir Leningrado srities ribose.

Norint gauti elektroninę vizą, reikia užpildyti prašymą specializuotoje Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
47
Tegai:
elektroninė viza, Sankt Peterburgas
Temos:
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
Dar šia tema
Nuo liepos 1 dienos apie 40 tūkst. užsieniečių gavo e-vizą į Kaliningradą
Rusija galvoja, kaip padidinti turistų srautą
Lukašenka nusprendė supaprastinti vizų režimą su ES
Estija atšaukė nemokamas vizas ukrainiečiams
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Michailas Jefremovas

Advokatai Jefremovo byloje sureagavo į drausminę procedūrą prieš juos

(atnaujinta 17:16 2020.07.10)
Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Eismo įvykyje su Michailu Jefremovu, mirusiojo šeimos advokatas Aleksandras Dobrovinskis ir aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas pakomentavo "360" žinią apie jiems iškeltą drausmės bylą dėl Etikos kodekso pažeidimo.

"Aš nieko apie tai nežinau. Bet aš žinau, kad tyrime nieko neparašė, nes vakar mačiau tyrėją", — sakė Dobrovinskis.

Informacija taps žinoma tik tada, kai bus gauti dokumentai dėl drausminės bylos iškėlimo. Tai, pasak Dobrovinskio, gali nutikti kitą savaitę.

Advokatas Elmanas Pašajevas teigė nematantis jokių pažeidimų, o Rusijos Federacijos federalinių teisininkų rūmai neturėjo teisės tokiems veiksmams.

"Šiaurės Osetijos ir Alanijos Respublikos įstatymų rūmai svarsto bet kokį pažeidimą prieš mane", — pabrėžė aktoriaus advokatas.

Jis taip pat nustebo, kaip jam gali būti iškelta byla, nes jis turėjo būti iškviestas į komisiją. Tokiu atveju laiškas turėjo būti atvežtas į teritorinius rūmus, tačiau Pašajevas nieko negavo.

"Melas. Jie tiesiog nori pritraukti dėmesį", — padarė išvadą jis.

Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija.

Anksčiau Rusijos Federalinių teisininkų rūmai nerimavo, kad jie atskleidė teisininkų paslaptis ir panaudojo avarijos bylą savireklamos tikslams, dirbdami su žiniasklaida. Pašajevas taip pat pareiškė, kad iš jo oponentų tris kartus buvo atimta teisinė padėtis.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
advokatas, Michailas Jefremovas
Žmonės

Kokia šiandien diena: liepos 11-osios šventės

(atnaujinta 18:18 2020.07.10)
Šeštadienį, liepos 11-ąją minima Pasaulinė populiacijos diena, taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Benediktą

Liepos 11 yra 192-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiemet, keliamaisiais metais — 193-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 173 dienos.

Prieš 33 metus (1987 metais) liepos 11 dieną žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 5 milijardus ir po dviejų metų Jungtinių tautų organizacija rekomendavo šią dieną paskelbti Pasaulio gyventojų diena.

Vėliau, 2002 metais buvo numatoma, kad pasaulyje žmonių skaičius augs nekontroliuojamai. Bvo paskelbtos prognozės, kad 2050 metais visame pasaulyje gyvens 10,9 milijardo žmonių, tačiau dabar prognozuojama, jog šiais metais šis skaičius neviršys 9 milijardų. 

Skaičiaus mažėjimui įtakos turi ligos. Prognozuojama, kad iki 2050 metų nuo AIDS mirs 278 milijonai žmonių, dėl kurių mirties negims 178 milijonai vaikų.

Pranešama, kad daugiausia žmonių gyvens vargingiausiose pasaulio vietose: Afrikoje ir Azijoje, gimstamumas mažės, o daugės vyresnio amžiaus žmonių.

Liepos 11-oji skirta susimąstyti apie žmonijos gimstamumo, mirtingumo, apgyvendinimo, migravimo, išsilavinimo ir kitokias problemas.

Taip pat šiandien minima Šv. Benedikto, Europos globėjo, šventė.

Šv. Benediktas (480–547) buvo abatas. Gimė turtingo žemvaldžio šeimoje, taip apt studijavo Romoje, vėliau paniro į vienatvę, atsidavė maldai ir atgailai.

Aplink save subūrė bendraminčių būrį ir 539 metais Monte Kasine (tarp Romos ir Neapolio) įkūrė benediktinų vienuolyną. Tuo pačiu, Benedikto parašyta Regula tapo gyvenimo pagrindu tūkstančiams vienuolių ir jo sekėjai išplito po visą Europą. 1964 metais jis paskelbtas Europos globėju.

Liepos 11 dieną vardadienį švenčia Pijus, Kiprijonas, Kipras, Benediktas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai