ETPA posėdis, archyvinė nuotrauka

Rusijos senatorius pakomentavo Makrono žodžius apie Rusijos grįžimą į ETPA

18
(atnaujinta 10:40 2019.10.02)
Puškovas pareiškė, jog jei lietuviai, latviai, estai, gruzinai ir ukrainiečiai tikėjosi, kad jų dabartinės ETPA sesijos boikotas turės pasekmių, tai jie labai klysta

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas Twitter puslapyje pakomentavo Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono žodžius dėl Rusijos narystės Europos Taryboje išsaugojimo kaip atsaką į Ukrainos ir Baltijos šalių demaršą.

"Jei lietuviai, latviai, estai, gruzinai ir ukrainiečiai tikėjosi, kad jų dabartinės ETPA sesijos boikotas turės pasekmių, tada jie labai klysta", — rašė politikas.

Anksčiau Prancūzijos prezidentas ETPA posėdyje pareiškė, kad Rusijos žmonės pripažino Europos humanizmą, taip pat dalyvavo jo kūrime. Be to, Makronas pažymėjo, kad Rusijos geografija, istorija ir kultūra — "iš esmės europietiška". Būtent todėl jis palaiko Rusijos dalyvavimo Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje išsaugojimą.

Anksčiau Ukrainos atstovai ETPA oficialiai atsisakė dalyvauti jos darbe dėl Rusijos grąžinimo.

Rusijos grįžimas į ETPA

2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje.

Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

Anot Šiuolaikinių valstybių plėtros instituto direktoriaus Dmitrijaus Solonikovo, Baltijos šalių ir Kijevo pozicija neturės rimtos įtakos ETPA.

18
Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Aleksejus Puškovas
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (60)
Dar šia tema
Ukrainos delegacija atsisakė vykti į ETPA sesiją
Ukrainos delegacijos ETPA vadovė pasisakė už dialogą su Rusija
Lietuvos deputatai nusprendė boikotuoti ETPA rudens sesiją dėl Rusijos
Gruzija protestuoja prieš Rusijos grįžimą į ETPA