Černobylis

Rusijoje du trečiosios klasės moksleiviai pamatę serialą pabėgo į Černobylį

44
(atnaujinta 17:54 2019.10.03)
Draugams serialas apie avariją Černobylio AE paliko tokį didelį įspūdį, kad jie, grįžę iš mokyklos, persirengė, susidėjo būtiniausius daiktus į kuprines ir nuvyko į kitą šalį

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Du devynerių metų bendraklasiai iš Saransko miesto slapta nuo tėvų nuvyko į Černobylį, pamatę apie jį sukurtą serialą. Juos rado policija, RIA Novosti pranešė vidaus reikalų valdybos spaudos tarnyba.

Pranešimas apie tai, kad dingo du berniukai, Saransko policijoje buvo gautas trečiadienio vakarą. Kaip vėliau buvo nustatyta, trečiosios klasės mokiniai grįžo namo po mokyklos, persirengė ir išvyko nežinoma kryptimi. Vienas iš jų paliko raštelį, kuriame informavo tėvus, kad išvažiavo.

"Vaikų ieškojo visas Saransko vidaus reikalų valdybos personalas. Berniukai iš gerų šeimų, anksčiau nebuvo išbėgę iš namų. Laimei, tėvai labai aiškiai apibūdino, kaip vaikai buvo apsirengę. Dėl to jau po pusantros valandos jie buvo rasti miesto centre", — pranešė vidaus reikalų valdybos spaudos tarnyba.

Berniukai turėjo kuprines su būtiniausiais daiktais — drabužiais ir degtukais.

"Mokiniai papasakojo, kad norėjo nuvykti į Černobylį, nes jiems padarė didelį įspūdį pamatytas serialas. Kaip būtent jie pateks į Ukrainos miestą, berniukai nesugalvojo, nes jie tik rengė naivius planus. Keliauninkai buvo grąžinti tėvams po pamokomojo pokalbio su darbo su nepilnamečiais skyriaus personalu", — pranešė policijos pareigūnai.

Serialas "Černobylis" gavo "Emmy" apdovanojimą kategorijoje "Geriausias mini serialas" 71-oje JAV televizijos akademijos apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Jis taip pat atnešė kūrėjams apdovanojimą už scenarijų ir režisūrą.

Penkių serijų projektą apie avariją Černobylio atominėje elektrinėje 1986 metais ir apie jos likvidatorių likimą transliavo JAV televizijos kanalas "HBO".

Avarija Černobylio atominėje elektrinėje laikoma didžiausia tokio pobūdžio katastrofa per visą branduolinės energijos istoriją. Tai įvyko tuometinės Ukrainos TSR teritorijoje, netoli Pripetės miesto. Avarijos likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

1986 metų balandžio 26 dieną sprogo ketvirtasis jėgainės energetinio bloko branduolinis reaktorius.

Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkstančio kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto), Ukrainoje — 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų.

Taip pat nukentėjo 19 Rusijos regionų, kurių plotas yra beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų ir kuriuose gyvena 2,6 milijono žmonių.

Beveik 8,4 milijono Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos gyventojų buvo paveikti radiacijos, evakuoti šimtai tūkstančių žmonių.

44
Tegai:
Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, vaikai, Ukraina, Rusija
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Kaip gyvena vienas iš "Černobylio" personažų prototipų
Černobylyje aptiktas pavojingas radioaktyvus objektas
Rusijoje perspėta apie "ekologinę Černobylio" grėsmę
Černobylio AE išskirtinėje zonoje pagauti "stalkeriai" iš Lietuvos
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas paskyrė balsavimo dėl Konstitucijos pataisų datą

(atnaujinta 21:14 2020.06.01)
Iš pradžių balsavimas buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau dėl sunkios epideminės padėties jį teko atidėti

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų įvyks liepos 1 dieną, darbo posėdžio metu sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Taigi, mieli kolegos, remdamiesi šiandienos diskusija, remdamiesi tuo, ką jūs sakėte ir siūlėte, visuotinį balsavimą dėl RF Konstitucijos pataisų priėmimo surengsime 2020 metų liepos 1 dieną", — RIA Novosti cituoja Putiną.

Atsižvelgiant į besikeičiančią koronaviruso situaciją likus 30 dienų iki galimo balsavimo, galima imtis tolesnių veiksmų kovojant su virusu.

"Besikeičiančios ir gerėjančios situacijos dėl koronaviruso, kovos su epidemija fone vis dėlto turime galimybę per kitas 30 dienų — priešakyje dar visas mėnuo — imtis papildomų priemonių situacijai gerinti", — tvirtino Rusijos vadovas.

Prezidentas paprašė Rusijos vartotojų teisių agentūros "Rospotrebnadzor" vadovės Anos Popovos ir Centrinės rinkimų komisijos vadovės Elos Pamfilovos skirti ypatingą dėmesį saugumui užtikrinti.

Jis išreiškė viltį, kad viskas bus įgyvendinta praktiškai.

"Taip pat kreipiuosi į Rusijos Federacijos regionų vadovus, gubernatorius. Prašau jūsų padėti organizuoti visos Rusijos balsavimą atsižvelgiant į poreikį rūpintis mūsų žmonių sveikata ir gyvybe", — pridūrė Putinas.

Jis taip pat paragino rusus aktyviai dalyvauti balsavime.

"Žinoma, kreipsiuosi ir į mūsų piliečius, žmones, tam, kad jie aktyviai dalyvautų šiame visuotiniame balsavime, nes kalbama apie pagrindinį įstatymą — Konstituciją, kuria grindžiamas mūsų šalies, mūsų ir mūsų vaikų gyvenimas šiandien", — sakė Putinas.

Rusijos vadovas pridūrė, kad Konstitucija nustatys pagrindines teisines garantijas socialinių ir darbo santykių srityje, taip pat sąveikos su tarptautiniais partneriais principus.

"Neatsitiktinai Konstitucija vadinama pagrindiniu šalies įstatymu. Labai tikiuosi, kad Rusijos piliečiai aktyviai dalyvaus nustatant pagrindinio įstatymo parametrus ir balsuojant dėl ​​Konstitucijos pataisų", — pridūrė Putinas.

Liepos pirmoji, kurios metu paskirtas balsavimas, bus poilsio diena, RIA Novosti pranešė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Balsavimas dėl Konstitucijos pataisų visoje šalyje buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau po to buvo atidėtas dėl sunkios epideminės padėties šalyje.

Tegai:
Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas
Družba, archyvinė nuotrauka

"Transneft" padidino pristatymus Baltarusijai per "Družbą"

(atnaujinta 09:41 2020.06.02)
Pristatyto kuro kiekis viršijo praėjusių metų gegužės rodiklius. Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmuitinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Transneft" padidino naftos tiekimą į Baltarusiją per "Družbos" dujotiekį 2020 metų gegužės mėnesį 10,8 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, iki 1,13 mln. tonų, žurnalistams pranešė "Transneft" atstovas Igoris Deminas.

"Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms buvo pristatyta 1,13 mln. tonų per "Družbos" dujotiekį (2019 metų gegužę — 1,02 mln. tonų)", — cituoja Deminą RIA Novosti.

Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmokestinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją. Tačiau nuo šių metų pradžios abi Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

Pirmąjį ketvirtį naftos kompanijos, priklausančios "Safmar" grupei, pradėjo tiekti naftą Baltarusijai. Kovo mėnesį Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

Balandžio 6 dieną "Transneft" pranešė pradėsianti Rusijos naftos tiekimą į Baltarusiją pagal balandžio mėnesio įformintus maršrutų nurodymus. Baltarusijos "Belneftechim" balandžio 13 dieną paskelbė, kad balandžio mėnesį sudarė naftos sutartis su "Rosneft", "Tatneft", "Surgutneftegaz", "Lukoil" ir "Gazprom Neft". Bendra sutartinių žaliavų apimtis priartėjo prie 2 milijonų tonų, daugiausia pristatymų buvo tikimasi iš "Rosneft".

Tegai:
nafta, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Vysocko
Priversti susiprotėti. "Gazprom" žino, kaip numarinti tranzitą
Lietuvoje įvardijo padidėjusio SGD tiekimo iš JAV priežastį