Vilkas

Verslininkas Rusijos prisijaukino vilkus ir tapo Instagram žvaigžde

58
(atnaujinta 12:18 2019.10.07)
Verslininkas neprisimena, kada gavo pirmąjį augintinį: nuo ankstyvos vaikystės jis neatsiejamas nuo gyvūnų

VILNIUS, spalio 06— Sputnik. Jau trečius metus Kirilas Potapovas iš Jekaterinburgo yra neatsiejamas nuo vilkų — išskyrus tai, kad jis nemiega su jais voljere. Jis juos išgelbėjo, kai jie buvo dar maži: paėmė juos iš zoologijos sodo, kur jie buvo pasmerkti gyventi mažame narvelyje su betoninėmis grindimis. Kirilas ilgą laiką tyrinėjo gyvūnų įpročius, maitino juos mėsa tiesiai iš rankų ir ilgainiui jiems tapo "šeima". Jaunuolis Instagram pasakoja apie prijaukintus vilkus, jo paskyra yra labai populiari. Jis įsitikinęs: nedaugeliui žmonių pasaulyje pavyko taip prisijaukinti plėšrūnus, rašo Irina Chaleckaja RIA Novosti.

"Mano gauruotieji vaikai"

Kirilas neprisimena, kada gavo pirmąjį augintinį: sako, kad nuo ankstyvos vaikystės jis neatsiejamas nuo gyvūnų. Jis augino kates, šunis, antis, triušius ir net gyvates. Tačiau stambių plėšrūnų iki šiol nebuvo, apie juos jis skaitydavo knygose.

View this post on Instagram

Mr.Ugolëk🐺

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

"Man visada patiko gydyti gyvūnus, jiems padėti, juos tyrinėti. Mano artimieji prognozavo man biologo ateitį. Tačiau likimas nusprendė kitaip: tapau kalbininku. Dabar aš užsiimu reklama, turiu savo verslą. Kadangi gyvūnai — tik hobis, aš nieko iš jų neuždirbu", — pasakojo Potapovas.

Alfa ir Angliukas — pirmieji vilkai Kirilo namuose — gimė privačiuose veislynuose. Jis juos įsigijo pamatęs skelbimą. O Rakša ir Akela yra pavadinti "Mauglio" herojų vardais, jie į Jekaterinburgą atkeliavo iš savivaldybių zoologijos sodų.

Potapovas išsikėlė iš pažiūros neįmanomą užduotį — prisijaukinti vilkus. Rūpintis jais, prisipažįsta pašnekovas, nebuvo lengva. Maži vilkiukai elgėsi kaip vaikai: tai skauda pilvą, tai dantys dygsta. Pusryčiai, priešpiečiai ir vakarienė — griežtai pagal tvarkaraštį, o racionas toks, kad net žmogus pavydėtų.

Kirilas apie visa tai pasakojo socialiniuose tinkluose. Iš pradžių tai darė šiaip sau, bet netrukus pastebėjau, kad susidomėjimas paskyra greitai auga. Dabar jo puslapį stebi daugiau nei 100 tūkst. žmonių, ir, remiantis sekėjų profiliais, daugiausia domisi užsienio auditorija: iš Šveicarijos, Italijos, Turkijos.

"Įdomu, nes vilką, kaip ir ernį ar lūšį, sunku prijaukinti. O man pasisekė. Aš nukreipiau į juos visą savo meilę, visas jėgas. Jie — mano "gauruoti vaikai". Tokį pasitikėjimo lygį pavyko pasiekti nedaugeliui. Taip, vilkas gali gyventi šalia žmogaus, tokių istorijų yra daugybė, bet ne visi gali sėdėti jų voljere, rankomis traukti mėsą iš jų burnos. Ką ten vilkai, bandykite iš mažo naminio šuniuko atimti žalią mėsą!" — Kirilas neslepia pasididžiavimo.

Jis gali valandų valandas kalbėti apie savo "vaikus". Per trejus metus jų charakteriai nepasikeitė — kokie jie buvo vaikystėje, tokie ir išliko. Alfa — rami. Angliukas, priešingai, yra labai aktyvus. Kirilas surado priėjimą prie kiekvieno gyvūno: "Vilkai — emocingiausi plėšrūnai ir labai protingi. Jie sugeba mylėti, jie žino, kas yra gedulas, gali ilgėtis artimųjų. Iš jų matyti, kada jie yra pikti, liūdni ir laimingi. O jei augini vilką kaip savo vaiką, žinai jo charakterį iki smulkmenų".

View this post on Instagram

🐺Time 2Feed🐺🐾 #wolves #wolf #savewolves

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

Šių metų balandžio mėnesį Alfa pirmą kartą susilaukė palikuonių. Kirilas apie tai pasakoja su jauduliu, nes pats priėmė gimdymą ir pirmasis paėmė vilkiukus į rankas. Alfa ilgai negalėjo pagimdyti, galų gale ją teko išvežti į ligoninę. Visą tą laiką Potapovas buvo su ja. Iš šešių vilkiukų išgyveno tik Vita, kas iš lotynų kalbos išvertus reiškia "gyvenimas".

View this post on Instagram

Power Nap😴 #wolf #pups

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

"Aš ne vedlys, o draugas"

Savo paskyroje Kirilas bando sugriauti stereotipą, kad vilkai — pavojingi gyvūnai. Jie demonizuojami pasakose, animaciniuose filmukuose. "Bet gyvenime yra visiškai priešingai", — sako jis. Be to, Kirilas tvirtina, kad šie plėšrūnai iš esmės negali būti pikti ir agresyvūs žmonių atžvilgiu. Vilkai, pasak jo, turi antropofobiją: paniškai bijo žmonių, nes buvo naikinami šimtmečiais. "Jie niekada neužpuls žmogaus, jei jis pats nekelia jiems pavojaus. Taigi, pikti vilkai — tik pramanas".

View this post on Instagram

🐺Yummy for Ms.Vita🐾 #wolfpup #shewolf #nature #savewolves

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

Jis net kalbėdamas telefonu prie gyvūnų kalba tyliau. "Niekada nekėliau balso prie jų ir niekada nesibariau. Kadangi jie atpažįsta agresiją ir nustos pasitikėti manimi, pradės bijoti", — aiškina pašnekovas. Ir vilkai niekada ant jo neurzgė.

Komentaruose po kiekvienu įrašu — keliolika panašių pranešimų: "Aš taip pat noriu auginti vilką, kur jūs jį nusipirkote?" Kirilas pabrėžia, kad tokio gyvūno negalima laikyti bute, ir netgi lyginti jį su šunimi — didžiulė klaida.

"Vilkai yra labai užsispyrę. Jiems negalima nieko uždrausti, kad nedominuotum. Visų pirma, reikia likti draugais. Jokių "fu", — pasakojo Potapovas.

Kai kurie vartotojai prisipažįsta Kirilui, kad visiškai pakeitė savo požiūrį į gyvūnų pasaulį ir dabar taip pat nori rūpintis gyvūnais. "Neseniai viena moteris rašė, kad jos dukra, įkvėpta mano Instagram paskyros, parengė pranešimą apie aplinkos apsaugą mokykloje. Ir ji galvoja savo gyvenimą skirti šiai temai. Mes jai išsiuntėme atviruką: aš pasirašiau, o Angliukas paliko savo dantų žymes".

"Stirną numušė, ką mums daryti?"

Potapovas juokaudamas save vadina gyvūnų fanu. Prieš prisijaukindamas vilkus, jis išstudijavo daugiau nei tuziną knygų. Susidraugavo su biologais iš universitetų, įskaitant Maskvos universitetą. Neseniai kartu su jais jis buvo ekspedicijoje į Kamčiatką — tyrė banginius ir orkas, jūrų liūtus, lokius. Ir netrukus jis vyks kaip savanoris į Afrikos reabilitacijos centrą Johanesburge padėti rūpintis leopardais, raganosiais ir liūtais. Vėliau jis planuoja dirbti su Amerikos ichtiologais — stebėti baltuosius ryklius.

View this post on Instagram

🐺Her Majesty Princess Vita💚 #wolf #pup #sleep #cute #love #kid

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

Jis turi sukaupęs tiek patirties, kad teko susimąstyti, kaip ateityje tai perduoti kitiems. Taip gimė idėja sukurti plėšriųjų ir naminių gyvūnų reabilitacijos ir stebėjimo centrą.

Centras atsiras netoli Novoipatovo kaimo, Sverdlovsko srityje. Rajono valdžia ir įmonė "Ural Niva" parėmė projektą ir padovanojo 100 hektarų. Panašių ekologinių klasterių Rusijoje (ir pasaulyje) kol kas nėra, pabrėžia Potapovas. Čia prieglobstį ras ne tik laukiniai gyvūnai, bet ir augintiniai, kuriuos apleido savininkai, našlaičiai, sužeisti, iš cirko ir zoologijos sodų išgelbėti gyvūnai.

Laukiniai gyvūnai, paveikti brakonierių, bus gydomi centre, socializuojami arba grąžinami į įprastą buveinę. Naminiams — ieškos naujos šeimos.

View this post on Instagram

🐺Must See🎂 #wolf #pack #wolves #cake #berries #волк

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

Centras turėtų būti atidarytas metų pabaigoje, bet jau dabar Kirilas "atakuojamas". Kelis kartus per savaitę nepažįstami žmonės jam skambina iš įvairių šalies vietų: "Čia stirna nutrenkta kelyje. Ką turėčiau daryti?"

"Paskambinę verkia, siunčia nuotraukas, man pačiam širdį suspaudžia. Galva kartais sukasi, bet visada stengiuosi padėti visiems. Vakare, prieš eidamas miegoti, atsakau į visus komentarus. Taip ir užmiegu su telefonu rankose".

Be to, jis ketina atidaryti centre zoologijos sodo mokyklą vaikams, su visišku pasinėrimu į floros ir faunos tyrimus. "Dabar vyksta muzikos pamokos mokyklose, dailės užsiėmimai, tačiau pasinėrimo į gyvūnų pasaulį — nėra. Man įdomu išgirsti, ką žmonės sako artėdami prie aptvarų zoologijos sode. Kartą buvau liudytojas, kai vaikas ir jo tėvas kalbėjosi prie aptvaro su liūtu. Berniukas klausia: "O kas tai?" Tėvas, žvelgdamas į gyvūno pusę, pasitikėdamas atsakė: "Tai tigras, sūnau".

View this post on Instagram

🐺Behind the scenes🎙🎶 #wolves #nature #cute

A post shared by Kirill Potapov (@kirillpotapov) on

Laisvu laiku Kirilas rašo knygą vaikams apie savo augintinius. Prieš tai jis išleido drabužių kolekciją su vilko simbolika. Jis taip pat įrašo savo plėšrūnų kaukimą ir ketina išleisti "Vilko operą" — melodijų kolekciją. Visus gautus pinigus išleidžia gyvūnų išlaikymui ir naujų erdvių voljerų statybai.

58
Tegai:
vilkai, Rusija
Dar šia tema
Lietuvis grasino nunuodyti šunis Kaliningrado gyvūnų prieglaudoje
Dviem britėms jų šunys padėjo aptikti vėžį
Lietuvoje vilkai išpjovė kelias dešimtis avių
Vakcinos nuo COVID-19 kurimas

Rusijoje papasakojo apie skiepų nuo COVID-19 vaikams bandymus

(atnaujinta 13:41 2020.08.04)
Kaip pranešama, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Gamalėjos nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras kitų metų sausio – vasario mėnesiais planuoja pradėti tirti vakciną nuo COVID-19 vaikams, RIA Novosti pranešė centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

"Mes pradėjome dirbti su šiuo dokumentų paketu, nes institutas niekada neatliko tyrimų su vaikais. <...> Pediatrai žino šias savybes ir kartu su jais mes dabar rašome dokumentų paketą, kurį pateiksime Sveikatos apsaugos ministerijai, kad galima būtų tai atlikti su vaikais, bet tik po to, kai baigsime visus tyrimus su suaugusiais", — sakė Gincburgas.

Anot jo, bandymai bus pradėti žiemą, nes trečiasis suaugusiųjų vakcinos nuo koronaviruso tyrimų etapas užtruks maždaug penkis mėnesius. Joje dalyvaus apie du tūkstančiai pacientų.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė apie užbaigtus koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Jis pabrėžė, kad valdžia ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia, skiepai bus skiriami "specialiųjų grupių" atstovams, tai yra gydytojams ir mokytojams.

Specialistai preparatą kūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti centras "Vektor", lapkritį planuojama pradėti gamybą.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Dar šia tema
"Bus viena, bet didelė banga". Kur norima vėl įvesti karantiną
"Vakcinų lenktynės": Vakaruose kaltina Rusiją
Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas
Jurijaus Smitiuko Vrangelio sala — internetinio balsavimo nuotraukų laimėtojas

Stenino nuotraukų konkursas skelbia internetinio balsavimo nugalėtoją

(atnaujinta 12:35 2020.08.04)
Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas skelbs nugalėtojus, o paskui Maskvoje bus atidaroma jo laureatų paroda

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Geriausias Andrejaus Stenino tarptautinio konkurso darbas, interneto vartotojų nuomone, buvo žurnalisto Jurijaus Smitiuko  nuotrauka "Vrangelio sala". Jame pavaizduotas Pavelas Kulemejevas, to paties pavadinimo rezervato "natūralioje aplinkoje" tyrėjas ir inspektorius.

Vrangelio sala — šiauriausia saugoma sala Rusijos Arktyje. Arkties vandenynas salą padalija iš 180 meridianų beveik per pusę, kurios dėka ji yra vakariniame ir rytiniame mūsų planetos pusrutuliuose. Apsilankymai Vrangelio salos gamtos rezervate yra riboti, tačiau vasarą ir rudenį yra apie dešimt pėsčiųjų takų. Turistų buvimas čia leidžiamas tik lydint reindžeriams. Jie stebi turistų ir, žinoma, saloje gyvenančių gyvūnų saugumą.

© Sputnik / Russian Federal Space Agency – Roscosmos

Rugsėjo mėnesį Andrejaus Stenino konkursas paskelbs nugalėtojus svetainėje "stenincontest.ru/ stenincontest.com", o Maskvoje atidaroma jo laureatų paroda. Konkursas taip pat planuoja pradėti tradicinę nugalėtojų kelių parodą pasaulio miestuose iki metų pabaigos.

Andrejaus Stenino tarptautinis fotožurnalistikos konkursas yra kasmetinis jaunų fotožurnalistų nuo 18 iki 33 metų konkursas. 2020 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 5000 kūrinių iš 75 pasaulio šalių. Nuo konkurso pradžios 2014 metais jo nugalėtojų nuotraukos buvo eksponuojamos Maskvoje, Keiptaune, Budapešte, Madride, Naujajame Delyje, Milane, Niujorke, Ankaroje, Buenos Airėse ir kituose pasaulio miestuose. Prašymai priimami kasmet, gruodžio 22 dieną, atliekant savo pareigas žuvusio žurnalisto Andrejaus Stenino gimtadienį.

Tarptautiniai konkurso žiniasklaidos partneriai buvo: naujienų agentūra Sputnik radijas, naujienų agentūra "Askanews", "Independent Media", naujienų agentūra "Notimex", naujienų agentūra "ANA", "RT" televizijos kanalas ir portalas, "Shanghai United Media Group" (SUMG), "China Daily" laikraščių interneto portalas, internetas portalas "Paper", žiniasklaidos tinklas "Al Mayadeen", naujienų agentūra "Prensa Latina", naujienų agentūra "News1", interneto portalas DBW, "Brasil247". Pramonės partnerių statusą konkursą palaiko žurnalas "National Geographic Rossija", portalas "Russian Photo", portalas "Photo-study.ru", Fotografijos akademijos fotografijos mokykla, informacinis portalas "YOung JOurnalists", žurnalas "Fotoargenta", Naujojo Delio fotožurnalistikos klubas, žurnalas "Enfoque Visual", Žurnalas "LF", tarptautinė partnerių platforma — festivalis "PhotON".

Tegai:
Andrejaus Stenino konkursas
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Kaip vyko Jūros ir žvejų šventė Šventojoje
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda pareiškė, kad informacija apie COVID-19 pirkimus privalo būti vieša

(atnaujinta 17:56 2020.08.04)
Pasak šalies vadovo, artėjant galimai antrai COVID-19 bangai, svarbu rimtai įvertinti anksčiau gautas pamokas ir iš jų pasimokyti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Lietuvos prezidentas, antradienį susitiko su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), Valstybės kontrolės (VK) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovais, rašoma Prezidentūros pranešime. 

Buvo aptarta, kaip panaudojamos valstybės lėšos, skirtos suvaldyti koronaviruso pandemijos sukeltai ekstremaliai situacijai, kokių galimų piktnaudžiavimų rizikų nustatyta ir kaip jų galima būtų išvengti ateityje.

Pasak šalies vadovo, artėjant galimai antrai COVID-19 bangai, svarbu rimtai įvertinti anksčiau gautas pamokas ir iš jų pasimokyti.

"Pandemijos pradžioje buvo aišku, kad viešuosius pirkimus turėsime vykdyti greitai, bet užtikrindami kuo didesnį skaidrumą ir veiksmingą korupcijos prevenciją. Todėl visiškai netoleruotina, kad dalis perkančiųjų organizacijų iki šiol neteikia duomenų apie įvykdytus pirkimus", – sakė Nausėda.

Susitikimo metu kontroliuojančių institucijų atstovai informavo, kad, vertinant su COVID-19 susijusius viešuosius pirkimus, nustatyta skaidrumo, atskaitingumo užtikrinimo, sutarčių viešinimo trūkumų. Apie 15 proc. ekstremalios situacijos metu sudarytų pirkimų iki šiol nėra paviešinti.

Pabrėžiama, kad susirūpinimą kelia ir tai, kad, skaičiuojant pagal vertę, net 92,03 proc. (54,8 mln. eurų) asmens apsaugos ir dezinfekcinių priemonių pirkimų vyko neskelbiamų derybų būdu. Viešųjų pirkimų naujokams teko apie 41 proc. Lietuvoje registruotų įmonių sudarytų sutarčių pirkimų vertės. Trys iš keturių viešųjų pirkimų naujokų sutartis sudarė tik su viena perkančiąja organizacija.

"Neskelbiamų derybų būdu vykdomi viešieji pirkimai riboja konkurenciją, didina neskaidrių susitarimų riziką ir gali lemti neefektyvų lėšų panaudojimą. Suvaldyti šias rizikas pirmiausia galime viešumu – atverdami pirkimų duomenis visuomenei", – sakė šalies vadovas.

Per susitikimą kaip atskira problema įvardyta tai, kad įgyvendinant COVID-19 priemones dalyvaujančios savivaldybės neatskleidžia visuomenei informacijos apie savivaldybės teritorijoje veiklą vykdantiems ūkio subjektams taikytų paramos priemonių mastą ir paramos gavėjus.

Kontroliuojančios institucijos pastebi, kad skaidrumo ir viešumo taip pat trūksta sprendimams, susijusiems su valstybės vardu pasiskolintų lėšų skyrimu konkretiems projektams. Daugėja sprendimų svarbiais visuomenei klausimais, kurie priimami Vyriausybės pasitarimuose, o ne viešuose Vyriausybės posėdžiuose.

Prezidentas nurodė, kad kontroliuojančios institucijos turėtų atlikti sisteminį vertinimą, kaip finansuojamos COVID-19 ekstremaliai situacijai suvaldyti skirtos priemonės, ir pateikti rekomendacijas dėl skaidraus lėšų panaudojimo ateityje.

Anksčiau sveikatos apsaugos viceministrei Jaruševičienei pareikšti įtarimai dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį. 

Už skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga raginamas atsistatydinti.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik /
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
Tegai:
pirkimas, COVID-19, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
FNTT pareiškė įtarimus SAM viceministrei dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo
Šarūnas Narbutas įtariamas korupcija organizuodamas COVID-19 reagentų pirkimus
Nausėda: ES lėšos turi būti nukreiptos aukštai pridėtinei vertei kurti