JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Kremlius pakomentavo žiniasklaidos pranešimą apie Trampo nuomonę dėl Skripalių bylos

49
(atnaujinta 15:51 2019.10.07)
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas nežino, kiek tokia informacija ir panašios publikacijos gali būti laikomos patikimomis

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas telefoniniame pokalbyje Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui nesakė, kad netiki, jog Maskva slypi už buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Anksčiau laikraštis "The Washington Post" su nuoroda į šaltinius teigė, kad 2018 metų vasarą Trampas telefoninio pokalbio su tuometine Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Tereza Mei metu užginčijo jos versiją apie "galimą Rusijos valdžios vaidmenį" apnuodijant buvusį GRU pulkininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją.

"Ne, Putinui nesakė", — žurnalistams sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar jis sakė kažką panašaus Putinui.

Jis pridūrė nežinantis, kiek tokia informacija ir panašios publikacijos gali būti laikomos patikimomis. "Esame susipažinę, matėme šį straipsnį ("The Washington Post"), tačiau nesame tikri, kad šį straipsnį galima laikyti patikima informacija", — teigė Peskovas.

Jo manymu, į tokius leidinius reikia žiūrėti labai atsargiai.

Skripalių byla

Rusijos ir Britanijos santykiai pablogėjo po incidento Solsberyje, dėl kurio Londonas kaltina Maskvą.

Praėjusių metų kovo pradžioje buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Londonas iškart apkaltino Maskvą užpuolimu, pastaroji kategoriškai viską neigia. Skripalių byla išprovokavo didelį tarptautinį skandalą.

Rusija ne kartą siūlė bendrą tyrimą, tačiau Britanija nepaisė šios iniciatyvos ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija apkaltino tuometinę ministrę pirmininkę Terezą Mei melu: ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

49
Tegai:
Kremlius, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, "Skripalių byla"
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Žiniasklaida sužinojo, kaip CŽV galėjo manipuliuoti Trampu "Skripalių byloje"
Žiniasklaida pranešė apie naujas JAV sankcijas Rusijai dėl "Skripalių bylos"
Politologas: Londonui trūksta drąsos pripažinti, kad Skripalių byla yra klaidinga