Malaizijos Boeing sudužimas Ukrainoje

Puškovas įvertino Nyderlandų sprendimą ištirti Kijevo vaidmenį MH17 byloje

53
(atnaujinta 10:44 2019.10.09)
Rusijos senatoriaus Aleksejaus Puškovo manymu, dabar iš Ukrainos galima atimti "neliečiamos šalies" statusą

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad Nyderlandų parlamentų sprendimas reikalauti, kad vyriausybė ištirtų Ukrainos vaidmenį MH17 katastrofoje turės rimtų padarinių Kijevui.

"Nyderlandų valdžia nenorėjo tirti Ukrainos vaidmens Boeing MH17 byloje, tačiau parlamentas to reikalauja", — savo Twitter paskyroje rašė senatorius.

Dabar, Puškovo manymu, "iš Ukrainos gali nuimti "neliečiamos šalies" statusą".

Tragedija virš Donbaso

Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

53
Tegai:
lėktuvo katastrofa, Nyderlandai, Aleksejus Puškovas, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina perdavė Nyderlandams MH17 katastrofos tyrimo medžiagas
Malaizijos premjeras sukritikavo MH17 avarijos tyrimą
Vokietijos detektyvas ketina aptarti su Malaizija medžiagos apie MH17 perdavimą