Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Rusija ir Kinija patvirtino JAV kišimosi į abiejų šalių reikalus faktus

37
(atnaujinta 15:05 2019.10.11)
Maskva ir Pekinas gavo patvirtinimą, kad JAV, be to, nemažai Vakarų šalių, nepaisant pareikšto įsipareigojimo gerbti šalių suverenitetą ir paremti nesikišimo politiką, kišosi į Rusijos ir Kinijos vidaus reikalus

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Maskva ir Pekinas konstatavo Vakarų šalių, visų pirma JAV, kišimosi į Rusijos ir Kinijos vidaus reikalus faktus, penktadienį žurnalistams pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Zacharova surengė konsultacijas su Informacijos departamento direktoriumi, oficialiu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovu Hua Čunjiniu, kurios buvo skirtos kišimosi į suverenių valstybių vidaus reikalus problematikai ir šios problemos informaciniam aspektui.

"Mes jau konstatavome politinių pareiškimų, kurie buvo paskelbti šių metų vasarą, pavidalu, kad matome "vieno meistro" ranką tiek Rusijos, tiek Kinijos teritorijoje kišimosi į vidaus reikalus kontekste", — Rusijos žurnalistams pasakė Zacharova.

Ji pažymėjo, kad Maskva ir Pekinas po to padarė labai didelį darbą, apėmusį atitinkamų informacinių medžiagų analizę.

"Apskritai, mes pasidalinome nuomonėmis apie tai, kad pirminiai mūsų pareiškimai buvo patvirtinti, jie rado savo akivaizdų patvirtinimą, už šito stovi iš tikrųjų mūsų kolegos iš Vakarų, pirmiausia JAV, taip pat šalys, kurias mes sąlyginai vadiname tokiais kolektyviniais Vakarais", — sakė Rusijos URM atstovė.

Ji pridūrė, kad, "deja, čia dalyvauja nemažai Vakarų šalių, nepaisant jų pareikšto įsipareigojimo gerbti šalių suverenitetą ir paremti nesikišimo politiką.

"Dar kartą sakau, kad mes pasidalinome konkrečiais pavyzdžiais ir konkrečia medžiaga ir priėjome prie išvados, kad braižas yra ta pats", — pabrėžė Zacharova.

37
Tegai:
JAV, Kinija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Zacharova patarė JAV negąsdinti Rusijos sankcijomis
Rusijos URM kaltina JAV pradėjus vizų karą
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Rusijos ir posovietinių šalių interesai daugelyje sutampa, pareiškė Putinas

(atnaujinta 19:13 2020.08.07)
Anot Rusijos vadovo, Rusijos artimiausių kaimynų reikalų padėtis yra vienas iš Maskvos užsienio politikos prioritetų

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakvietė Rusijos saugumo tarybos narius aptarti situaciją pasaulyje, ypač akcentuojant į reikalų būklę posovietinėje erdvėje, pažymėdamas, kad tai yra vienas iš Rusijos užsienio politikos prioritetų. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Žinoma, pakalbėkime apie situaciją visame pasaulyje, akcentuojant į padėtį posovietinėje erdvėje, turint omenyje, kad tai yra artimiausi mūsų kaimynai, mūsų sąjungininkai, kaip taisyklė, mūsų ekonominiai ir politiniai interesai daugeliu aspektų sutampa. Tai tikrai yra vienas iš mūsų užsienio politikos prioritetų", — susitikime su Saugumo tarybos nariais pasakė Putinas.

Taip pat Rusijos vadovas ketina aptarti, ką dar galima padaryti siekiant padėti Libanui po sprogimo.

"Jūs žinote, kad mano nurodymu buvo suformuota Nepaprastųjų situacijų ministerijos pajėgų grupė, jai buvo suteiktos papildomos pajėgos iš Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos. Mūsų kolegos jau pradėjo darbą Libano sostinėje po sprogimo uoste. Pagalvokime, ką dar galima padaryti, kad padėtų žmonėms šioje šalyje, Libane", — pasakė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad šio nuolatinių RF saugumo tarybos narių susitikimo dalyviai pakalbės apie situaciją šalyje ir pasaulyje.

Galingas sprogimas įvyko netoli Beiruto uosto rugpjūčio 4 dienos vakare. Anot valdžios institucijų, priežastimi tapo 2 750 tonų amonio salietros, kurią 2014 metais konfiskavo muitinė ir kuri buvo laikoma sandėlyje, detonacija. Naujausiais duomenimis, sprogimas nusinešė 154 žmonių gyvybes, apie 5 tūkst. nukentėjo. Šalyje paskelbtas gedulas. Libano sostinė pripažinta nelaimės vieta, mieste dviem savaitėms įvesta nepaprastoji padėtis.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Automobilis, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas

(atnaujinta 10:34 2020.08.08)
Lietuvos policijos duomenimis, nuostolis sudarė 10 tūkstančių eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariama, kad tai galėjo būti padegimas, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko naktį iš penktadienio į šeštadienį apie 00:38 uostamiestyje, Varpų gatvėje, automobilyje "VW Passat" kilo gaisras, kurio metu automobilis sudegė. 

Policijos duomenimis, nuostolis — 10 000 eurų.

Įtariamas padegimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Tegai:
padegimas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
Lietuvos policija per dieną sugavo kelias dešimtis neblaivių vairuotojų
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą