Kosmonautas Aleksejus Lionovas, archyvinė nuotrauka

Mirė kosmonautas Aleksejus Leonovas

69
(atnaujinta 15:18 2019.10.11)
Leonovas tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, išėjusiu į kosminę erdvę. Tai atsitiko 1965 metais, jam skrendant erdvėlaiviu "Voschod-2"

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Pirmasis kosmonautas, išėjęs į kosmosą, Aleksejus Leonovas, mirė sulaukęs 86-erių metų, pranešė RIA Novosti, remdamasis Gagarino kosmonautų rengimo centro spaudos tarnyba.

Aleksejus Archipovičius Leonovas gimė 1934 metais Kemerovo srityje, 1947 metais su šeima išvyko į Kaliningradą, kur mokėsi vidurinėje mokykloje.

Čekų dainininkas Karelas Gotas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Вяткин

1955 metais jis baigė 10-ą karo aviacijos mokyklą Kremenčiuke, vėliau — Čugujevo karo aviacijos mokyklą. 1968 metais Leonovas baigė Žukovskio oro pajėgų inžinerijos akademiją.

Pirmą kartą į sovietinių kosmonautų būrį Leonovas pateko 1960 metais. Legendinis skrydis buvo įvykdytas 1965 metais, kai jis kartu su Pavelu Beliajevu išskrido į kosmosą su "Voschod-2" erdvėlaiviu.

Išėjimo į kosmosą metu įvyko neeilinė situacija, kai dėl problemų su skafandru jis su dideliais sunkumais grįžo į erdvėlaivį.

Už sėkmingai atliktą užduotį Leonovas gavo Sovietų Sąjungos didvyrio titulą.

Be to, jis dalyvavo rengiantis skrydžio į Mėnulį programoms, kurios taip ir nebuvo įgyvendintos.

1975 metais Leonovas atliko dar vieną skrydį į kosmosą — jau būdamas kosminio laivo "Soyuz-19" kapitonu pagal "Apollo-Soyuz" programą. Šio skrydžio metu buvo atliktas pirmasis dviejų erdvėlaivių iš skirtingų šalių susijungimas.

69
Tegai:
mirtis, kosmonautai