TSRS naikintuvas MiG-25

JAV žiniasklaida papasakojo apie sovietinį kūrinį, kuris įbaugino NATO

180
(atnaujinta 12:36 2019.10.21)
Daugiau nei prieš 50 metų dar Tarybų Sąjungoje sukurtas naikintuvas MiG-25 iki šiol yra greičiausias pasaulyje

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Greičiausias pasaulyje naikintuvas MiG-25, kuriuo aprūpintos Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgos, išgąsdino JAV ir NATO, kai tik buvo sukurtas, rašo portalas "We Are The Mighty".

Leidinys pažymi, kad karo mašina, sukurta dar TSRS daugiau nei prieš 50 metų, atrodo griozdiškai, palyginti su ketvirtosios ir penktosios kartos naikintuvais, be to, jai trūksta MiG-29 ir dar "grėsmingesnių" F-35, F-22 ir Su-57 išorinio blizgesio. Be to, portalas palygina MiG-25 išorę su krovininiu furgonu.

Pabrėžiama, kad sovietiniai kūrėjai aprūpino naikintuvą dviem turboreaktyviniais varikliais, kurie leido orlaiviui pasiekti iki 2,8 Macho skaičių greitį ir net 3,2 Macho, jei pilotai pasirengę rizikai.

Šis kūrinys, priduria leidinys, "išgąsdino JAV ir kitas NATO nares", nes MiG-25 buvo ne tik "siaubingai" greitas ir galingas — jo konstrukcija leidžia jam būti labai manevringam, o Vakarų inžinieriai tokio rezultato tuo metu dar tik siekė.

Tačiau po to, kai sovietų pilotas Viktoras Belenko 1976 metais užgrobė naikintuvą ir Japonijoje perdavė orlaivį užsienio valdžiai, amerikiečių ekspertai nustatė, kad orlaivyje nebuvo radaro, kuris galėtų aptikti ir sunaikinti žemai skraidančius taikinius, todėl lakūnai negalėjo tuo pačiu metu pamatyti priešo lėktuvų priekyje ir apačioje. Todėl, rašo leidinys, jie turėjo nusileisti kovai su kitais naikintuvais ir tokiu atveju prarasdavo didelio greičio pranašumą dėl nepakankamo manevringumo.

Apibendrindamas portalas rašo, kad naikintuvas MiG-25 iki šiol yra greičiausias pasaulyje, o dabar jame taip pat yra arsenalas, leidžiantis "išgaruoti ašaroms ant pilotų veido", tačiau, pasak straipsnio autoriaus, tai nesvarbu, nes danguje jam "nėra su kuo kovoti".

180
Tegai:
naikintuvai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Rusijos aviacija kuria šeštosios kartos naikintuvus
Slovakijoje sudužo naikintuvas MiG-29
Vokietijoje sudužo amerikiečių naikintuvas
Pagerbdami Putino atvykimą JAE naikintuvai danguje nupiešė Rusijos vėliavą
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Naikintuvas Su-57

Ekspertas: Maskvoje parade publika pirmą kartą išvys "Su-57" naikintuvus

(atnaujinta 18:30 2020.05.29)
Birželio 24 dieną Rusija parodys naujausius karinės technikos pavyzdžius, kurie demonstruoja jos kovinę galią, pažymėjo karo ekspertas Igoris Korotčenka

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Paradas, be kita ko, tai valstybės karinių pajėgumų demonstravimas, jo metu parodomi visi karinės galios komponentai, visų pirma, naujos rūšies ginkluotė ir technika. Šiame parade verta atkreipti dėmesį į zenitinių raketų kompleksą S-350 "Vitiaz", interviu Sputnik radijui sakė karo ekspertas, žurnalo "Krašto gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Zenitinė raketų sistema S-350 pirmiausia pritaikyta sunaikinti sparnuotąsias raketas, kai suduodamas masinis smūgis. Kalbėkime atvirai. Esant dabartinėms karinėms-politinėms sąlygoms, mūsų šaliai kritiškai svarbu užtikrinti dviejų karinės galios elementų vystymąsi ir funkcionavimą. Pirma — tai strateginės branduolinės pajėgos. <...> Tai sutramdymo ir strateginio stabilumo palaikymo faktorius. Antrasis, ne mažiau svarbus mūsų ginklų komponentas — tai aviacijos ir kosmoso gynybos sistema. <...> Ji leidžia panaikinti priešo galimybes naudoti greitą globalinį smūgį", — pasakojo ekspertas.

Kaip priminė Korotčenka, parade tradiciškai dalyvauja "PC-24 Jars" mobiliųjų raketų sistemos. Taip pat tarp naujienų — zenitinių raketų sistemos "Tor M2" arktinė versija — tai "Tor-M2DT". Be to, parade rodomi šarvuočių pavyzdžiai.

"Kalbant apie parado aviacinę dalį, penktosios kartos naikintuvai "Su-57" pirmą kartą bus demonstruojami plačiajai visuomenei oro parade Maskvoje. Tai labai svarbu, jau pradėtas serijinis šio orlaivio pristatymas Rusijos kosmoso pajėgoms. Taip pat bus parodyta viršgarsinė raketa "Kinžal", kurios nešiklis yra "MiG-31" perėmėjas", — pažymėjo ekspertas.

Rusijos karinėse apygardose pradėta ruošti karinę techniką, skirtą paradui, vyksiančiam 75-osioms pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms paminėti, renginys numatytas birželio 24 dieną.

 

Tegai:
paradas, Pergalės diena, Rusija
Dar šia tema
Putinas kreipėsi į rusus jubiliejinės Pergalės dienos proga
Internete pasirodė Pergalės aviacijos parado Maskvoje vaizdo įrašas
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas