Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova atsakė į Zukerbergo žodžius apie Rusijos "kišimąsi" į JAV rinkimus

49
(atnaujinta 11:55 2019.10.22)
Anksčiau "Facebook" paskelbė apie kai kurių Irano ir Rusijos puslapių blokavimą kovos su užsienio įtaka padėčiai JAV, Šiaurės Afrikoje ir Lotynų Amerikoje gairėse

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo "Facebook" vadovo Marko Zukerbergo pranešimą apie Rusijos, Irano ir Kinijos "bandymus kištis" į JAV 2020 metų  rinkimus, kurį jis padarė interviu "NBC News" metu.

"Štai jums ir "netikros naujienos socialiniuose tinkluose". Pigios ir piktos", — "Facebook" sureagavo diplomatė.

Pirmadienį "Facebook" paskelbė apie kai kurių Irano ir Rusijos puslapių blokavimą kovos su užsienio įtaka padėčiai JAV, Šiaurės Afrikoje ir Lotynų Amerikoje gairėse. Paaiškinta, kad užblokuotuose puslapiuose buvo pranešimų apie rinkimus ir politiką, taip pat apie aplinką ir rasinius prieštaravimus.

Facebook logotipas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas teigė, kad "rusiška korta" neišvengiamai bus žaidžiama JAV rinkimų kampanijoje.

Balandį buvo paskelbtas buvusio JAV specialiojo prokuroro Roberto Mullerio pranešimas apie "Rusijos kišimąsi" į JAV prezidento rinkimus 2016 metais, Donaldo Trampo komandos "sąmokslą" su Kremliumi ir pateiktos išvados ar Trampas kliudė teisingumui.

Dėl pirmojo punkto Mulleris padarė teigiamą išvadą, dėl antrojo — neigiamą, ir dėl trečiojo jis negalėjo padaryti vienareikšmiškos išvados. Ataskaita buvo paskelbta su reikšmingais sutrumpinimais.

Maskva kategoriškai neigia kaltinimus dėl kišimosi į rinkimus.

49
Tegai:
Rusijos kišimasis, rinkimai, Rusija, JAV, Marija Zacharova
Dar šia tema
Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
Rusija ir Kinija patvirtino JAV kišimosi į abiejų šalių reikalus faktus
Karbauskis apkaltino žiniasklaidą kišimusi į Skvernelio privatų gyvenimą
Trampas prisipažino turintis simpatiją rusams