NATO kariai, archyvinė nuotrauka

Rusijos nuolatinė misija pataria NATO įsigyti istorijos vadovėlius

72
(atnaujinta 14:00 2019.10.22)
Rusijos diplomatai pakomentavo neseniai pasirodžiusią informaciją apie NATO žieminės uniformos įsigijimą

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Nuolatinė Rusijos misija prie NATO rekomendavo aljansui įsigyti istorijos vadovėlius vietoje žieminių uniformų.

Anksčiau paaiškėjo, kad organizacija įsigis 78 tūkstančius žieminių kamufliažų rinkinių, taip pat uniformas, skirtas operacijoms -40°C temperatūroje.

"Matyt, tai būtina norint įrodyti grynai gynybinį NATO karinį planavimą. Galbūt geriau įsigyti istorijos knygų, pavyzdžiui, apie Stalingradą?" — Twitter parašė Rusijos diplomatai.

Anksčiau Rusijos Šiaurės laivyno vadas admirolas Nikolajus Jevmenovas teigė, kad NATO karinės pajėgos Arktyje didės, dėl to padidės konfliktų regione rizika.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo ruožtu pažymėjo, kad Maskva nori suprasti, kokie bus NATO įgaliojimai Arktyje, tačiau atsakymo kol kas nėra.

Rusijos Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius pakomentavo NATO žieminės įrangos pirkimą.

Anot senatoriaus, NATO "tuščiai leidžia laiką", nes neturi supratimo nei apie Rusijos žiemas, nei žmones, gyvenančius ypač šaltuose Rusijos regionuose.

"Jums, vaikinai, nėra ką veikti žiemą su meška. Reikia kuo skubiau dingti iš pasienio, net jei turite įrangą, pinigų ir personalo. Todėl neverta žiemą juokauti su pabudusia meška", — cituoja Klincevičių RIA Novosti.

Anot parlamentaro, žinia apie šiltų uniformų pirkimą yra demonstratyvus žingsnis darant psichologinį spaudimą kitų šalių piliečiams.

Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti jose karinius kontingentus. Baltijos šalyse dažnai vyksta NATO pratybos.

Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

72
Tegai:
NATO, Rusija
Dar šia tema
Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
Vyriausybe, negailėk pinigų ginklams
NATO: Rusijos siūlymas dėl raketų dislokavimo moratoriumo neturi pagrindo
Vokietijos žiniasklaida papasakojo apie Putino pergalę be karo