Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Kremlius pakomentavo Putino įpėdinio klausimą

68
(atnaujinta 19:21 2019.10.24)
Pasak Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus, kol kas Putinas yra pirmame prezidentavimo etape ir šiuo metu vyksta intensyvus darbas

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Kremlius negalvoja apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino įpėdinį, vyksta intensyvus darbas, rinkimai dar toli, ketvirtadienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Teisingai sakėte, kad prezidento rinkimai dar toli. Mes esame pradiniame prezidento kadencijos etape. Todėl dabar niekas apie tai negalvoja, dabar visi užsiima sunkiu darbu, kurio liudininkai jūs ir esate", — sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kiek šiuo metu yra galimų Putino įpėdinių, atsižvelgiant į tai, kad prezidento kadencija dar toli.

Atsakydamas į klausimą, ar yra kokia nors amžiaus riba, kurią Rusijos Federacijos prezidentas laiko "idealia" savo veiklai nutraukti, Peskovas sakė, kad prezidento darbą reglamentuoja Konstitucija.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

"Ne, jo vizija yra laikytis Konstitucijos. Puikiai žinote pagrindinio įstatymo atitinkamus straipsnius", — cituoja jį RIA Novosti.

Anksčiau susitikime su Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakulteto studentais naujienų agentūros MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas teigė, kad Rusijos prezidentas ieško įpėdinio, nes, jo manymu, to nedaryti būtų neatsakinga. Kiseliovas pažymėjo, kad kadenciją einančio prezidento įpėdinių paieška yra tarptautinė praktika. Jos laikosi tiek JAV, tiek Prancūzija.

Rusijos prezidento įgaliojimai baigsis 2024 metais. Vladimiras Putinas pagal Rusijos Konstituciją negalės dalyvauti kituose prezidento rinkimuose.

68
Tegai:
Vladimiras Putinas, Kremlius
Dar šia tema
Ekspertas: tikėtinas Putino vizitas Tartu gali būti nesusijęs su Kaljulaid
Vokietijos žiniasklaida papasakojo apie Putino pergalę be karo
Rusija "minkštai okupuos" Latviją marškinėliais su Putino atvaizdu
Nord Stream-2

Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" projektą

(atnaujinta 13:56 2020.06.05)
"Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Nepaisant jų inicijuotų sankcijų, Jungtinės Amerikos Valstijos negalės sutrukdyti "Nord Stream-2" statybų pabaigos, tuo tarpu galimos ribojamosios priemonės gali turėti įtakos jų baigimo laikui, teigė RIA Novosti Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas.

"Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį. Dokumentą palaikė penki senatoriai iš abiejų partijų, įskaitant įtakingą Teksaso senatorių Tedą Kruzą.

"JAV nepavyks sutrukdyti Rusijos ir Europos energetikos projekto pabaigos, nesvarbu, kokias naujas sankcijas jos sugalvos, tačiau jos gali turėti įtakos projekto baigimo laikui", — teigė jis.

Železniakas mano, kad Europos dalyviai turėtų prisiimti dalį atsakomybės už bendrą projektą.

"Europiečiams reikia aukštos kokybės ir nebrangių rusiškų dujų, o JAV supranta, kad jos gali bandyti išstumti Rusiją iš Europos energijos rinkos tik šantažo ir kitais nesąžiningos konkurencijos metodais", — sakė jis.

Deputatas taip pat mano, kad JAV spaudžia Europos šalis, jausdamos pavojų prarasti situacijos kontrolę. Jis pridūrė, kad ateina laikas, kai Europos projekto dalyviai turės pasirinkti tarp nacionalinių interesų ir "šokinėjimo pagal Amerikos kapitalą".

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij".

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
sankcijos, JAV, Rusija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys turėtų gerinti santykius su Rusija, kad gautų pajamas iš uostų
Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija naftos rinkoje prarado mažiausiai iš visų
Paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

Raudonojoje aikštėje prasidėjo pasiruošimas Pergalės paradui

(atnaujinta 13:25 2020.06.05)
Iškilmingas renginys vyks birželio 24 dieną — šią dieną prieš 75 metus buvo surengtas pirmasis Pergalės paradas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Raudonojoje aikštėje prasidėjo pasiruošimas pergalės paradui Maskvoje, kuris numatomas birželio 24 dieną, pranešė RIA Novosti.

Į aikštę jau atvežta įranga, palapinės, žiūrovų stendai, specialistai pradėjo montuoti sceną. Pažymėtina, kad sėdimos vietos stenduose bus išdėstytos atsižvelgiant į reikalavimą laikytis fizinio atstumo.

Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidėjo paradą 75-osioms pergalės metinėms paminėti dėl susidariusios koronaviruso padėties. Gegužės 9 dieną Rusijos miestuose vyko aviacijos paradai ir šventiniai fejerverkai. Vėliau Putinas nurodė Gynybos ministerijai pradėti pasiruošimą birželio 24 dienos paradui. Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Putinas kartu su šventės svečiais pasirodys Raudonojoje aikštėje.

Tegai:
Maskva, Rusija
Dujos, archyvinė nuotrauka

Baltarusija kreipėsi į "Gazprom" su pasiūlymais dėl dujų tiekimo

(atnaujinta 13:50 2020.06.05)
Laiške pabrėžiama, kad nesutarimai dėl tiekiamų žaliavų kainos nustatymo kilo tarp trijų kompanijų — "Beltopgaz", "Naftan" ir "Gazprom Transgaz Belarus"

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad išsiuntė laišką "Gazprom" su pasiūlymais dėl dujų tiekimo sąlygų 2020 metais, pranešė RIA Novosti.

Jame taip pat kalbama apie kainų nustatymo metodiką nuo 2021 metų, pridūrė ministerija.

Pranešime pabrėžiama, kad nesutarimai dėl tiekiamų žaliavų kainos nustatymo kilo tarp trijų kompanijų — "Beltopgaz", "Naftan" ir "Gazprom Transgaz Belarus".

Šiuo atžvilgiu Minskas tikisi, kad kontroliuojančiosios dujų bendrovės dukterinė įmonė apskaičiavus "faktinės vidutinės mėnesinės gamtinių dujų šiluminės vertės (tai yra jų šilumingumo — Sputnik) vidutinės faktinės dujų šiluminio degimo mėnesio normos nustatymą metrologiškai patvirtins jos tinkamumą pagal Baltarusijos įstatymus".

Ginčas dėl dujų

2020 metais dujų kaina Baltarusijoje išliko ankstesnių metų lygyje — 127 doleriai už tūkstantį kubinių metrų. Tokį susitarimą vasario mėnesį pasirašė "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris ir Baltarusijos ambasadorius Maskvoje Vladimiras Semaška. Tuomet Baltarusijos pirmasis ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Krutojus sakė, kad tai bazinis pasirinkimas, tačiau Minskas sieks "nedidelio pataisymo".

Prezidentas Aleksandras Lukašenka balandžio pradžioje teigė, kad Rusijos dujų kaina Baltarusijai dabar turėtų siekti 40–45 dolerius už tūkstantį kubinių metrų, įskaitant logistiką.

Balandžio pabaigoje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad net ir esant dabartiniam energijos kainų kritimui, sutartiniai įsipareigojimai išlieka. Kai buvo sudaromi šie susitarimai, nustatyta energijos resursų kaina buvo mažesnė už rinkos kainą, priminė diplomatas.

Praėjusią savaitę "Gazprom" paskelbė, kad jie bus pasirengę pradėti derybas dėl tiekimo, išsprendę klausimą dėl šalies skolos už žaliavas, kurių vertė 165,6 mln. USD, į ką Minskas atsakė, kad nėra skolingas Maskvai.

Tegai:
kaina, dujos, Baltarusija, Gazprom
Dar šia tema
"Gazprom" nutraukia tranzitą per Lenkiją per "Jamalo–Europos" dujotiekį
"Gazprom" nutraukė kelis ginčus su "Naftogaz"
Žiniasklaida atskleidė informaciją apie naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"