Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Kremlius pakomentavo Putino įpėdinio klausimą

58
(atnaujinta 19:21 2019.10.24)
Pasak Rusijos prezidento spaudos sekretoriaus, kol kas Putinas yra pirmame prezidentavimo etape ir šiuo metu vyksta intensyvus darbas

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Kremlius negalvoja apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino įpėdinį, vyksta intensyvus darbas, rinkimai dar toli, ketvirtadienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

"Teisingai sakėte, kad prezidento rinkimai dar toli. Mes esame pradiniame prezidento kadencijos etape. Todėl dabar niekas apie tai negalvoja, dabar visi užsiima sunkiu darbu, kurio liudininkai jūs ir esate", — sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, kiek šiuo metu yra galimų Putino įpėdinių, atsižvelgiant į tai, kad prezidento kadencija dar toli.

Atsakydamas į klausimą, ar yra kokia nors amžiaus riba, kurią Rusijos Federacijos prezidentas laiko "idealia" savo veiklai nutraukti, Peskovas sakė, kad prezidento darbą reglamentuoja Konstitucija.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Даничев

"Ne, jo vizija yra laikytis Konstitucijos. Puikiai žinote pagrindinio įstatymo atitinkamus straipsnius", — cituoja jį RIA Novosti.

Anksčiau susitikime su Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakulteto studentais naujienų agentūros MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas teigė, kad Rusijos prezidentas ieško įpėdinio, nes, jo manymu, to nedaryti būtų neatsakinga. Kiseliovas pažymėjo, kad kadenciją einančio prezidento įpėdinių paieška yra tarptautinė praktika. Jos laikosi tiek JAV, tiek Prancūzija.

Rusijos prezidento įgaliojimai baigsis 2024 metais. Vladimiras Putinas pagal Rusijos Konstituciją negalės dalyvauti kituose prezidento rinkimuose.

58
Tegai:
Vladimiras Putinas, Kremlius
Dar šia tema
Ekspertas: tikėtinas Putino vizitas Tartu gali būti nesusijęs su Kaljulaid
Vokietijos žiniasklaida papasakojo apie Putino pergalę be karo
Rusija "minkštai okupuos" Latviją marškinėliais su Putino atvaizdu