Vladimiras Džabarovas, archyvinė nuotrauka

Rusijos senatorius patarė Lietuvai nekalbėti nesąmonių Europos Taryboje

318
(atnaujinta 20:13 2019.10.24)
Kaip pažymėjo Rusijos senatorius Vladimiras Džabarovas, užuot mokę Maskvą "demokratijos", Baltijos šalių politikai turėtų Strasbūre kalbėti apie žydų žudynes Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Rusijos delegacija žengė teisingą žingsnį, išeidama iš salės per Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalbą Strasbūre, Sputnik Lietuva pakomentavo Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas.

"Rusijos delegacija žengė teisingą žingsnį — mes neturėtume klausytis tokių nesąmonių ir klastočių iš šalies, kuri nepriklausomybę įgijo iš Rusijos ir kuriai visus privalumus nemokamai suteikė Sovietų Sąjunga. Po to jie bando mus mokyti demokratijos. Tegul geriau įvertina savo elgesį Antrojo pasaulinio karo metais — kaip jie naikino žydus Lietuvoje. Geriau jie papasakotų, kaip jie bendradarbiavo su naciais", — sakė Rusijos senatorius.

Ketvirtadienį kai kurie Rusijos delegacijos nariai išėjo iš salės Lietuvos Seimo vadovo kalbos Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijos metu.
Kalbos metu Pranckietis kvietė neignoruoti fakto, kad kai kurios ET valstybės "nebepuoselėja demokratijos ir neužtikrina žmogaus teisių".

Lietuvos Seimo pirmininkas taip pat teigė, kad "būtina nedelsiant taikyti sankcijas šalims, kurios pažeidžia Europos Tarybos principus, kitų šalių suverenumą, žmonių teises ir demokratines vertybes".

Lietuva yra kategoriškai prieš visišką Rusijos teisių atkūrimą Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, kurias Maskvai 2014 metais apribojo po Krymo prisijungimo prie Rusijos Federacijos ir prasidėjusio konflikto Rytų Ukrainoje.

Lietuva taip pat prisijungė prie "Baltic Plus" grupės, kurioje be jos yra Ukraina, Latvija, Estija ir Gruzija. Savo pagrindiniu tikslu grupė laiko pasipriešinimą Rusijai.

Kaip pažymėjo Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas, Baltijos šalys negaištų laiko konfrontacijai su Rusija ETPA, jei Baltijos valstybių valdžia galvotų apie pilnavertį savo šalių vystymąsi. Anot Volodino, provokacijas ETPA skatina tos šalys, kurios negali pačios apsirūpinti.

318
Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Viktoras Pranckietis, Lietuva, Rusija
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)
Dar šia tema
Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui
JAV bombonešiai B-52 vykdė mokomąsias atakas 60 km atstumu nuo Rusijos sienos
Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą