Vladimiras Džabarovas, archyvinė nuotrauka

Rusijos senatorius patarė Lietuvai nekalbėti nesąmonių Europos Taryboje

340
(atnaujinta 20:13 2019.10.24)
Kaip pažymėjo Rusijos senatorius Vladimiras Džabarovas, užuot mokę Maskvą "demokratijos", Baltijos šalių politikai turėtų Strasbūre kalbėti apie žydų žudynes Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Rusijos delegacija žengė teisingą žingsnį, išeidama iš salės per Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalbą Strasbūre, Sputnik Lietuva pakomentavo Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas.

"Rusijos delegacija žengė teisingą žingsnį — mes neturėtume klausytis tokių nesąmonių ir klastočių iš šalies, kuri nepriklausomybę įgijo iš Rusijos ir kuriai visus privalumus nemokamai suteikė Sovietų Sąjunga. Po to jie bando mus mokyti demokratijos. Tegul geriau įvertina savo elgesį Antrojo pasaulinio karo metais — kaip jie naikino žydus Lietuvoje. Geriau jie papasakotų, kaip jie bendradarbiavo su naciais", — sakė Rusijos senatorius.

Ketvirtadienį kai kurie Rusijos delegacijos nariai išėjo iš salės Lietuvos Seimo vadovo kalbos Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijos metu.
Kalbos metu Pranckietis kvietė neignoruoti fakto, kad kai kurios ET valstybės "nebepuoselėja demokratijos ir neužtikrina žmogaus teisių".

Lietuvos Seimo pirmininkas taip pat teigė, kad "būtina nedelsiant taikyti sankcijas šalims, kurios pažeidžia Europos Tarybos principus, kitų šalių suverenumą, žmonių teises ir demokratines vertybes".

Lietuva yra kategoriškai prieš visišką Rusijos teisių atkūrimą Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, kurias Maskvai 2014 metais apribojo po Krymo prisijungimo prie Rusijos Federacijos ir prasidėjusio konflikto Rytų Ukrainoje.

Lietuva taip pat prisijungė prie "Baltic Plus" grupės, kurioje be jos yra Ukraina, Latvija, Estija ir Gruzija. Savo pagrindiniu tikslu grupė laiko pasipriešinimą Rusijai.

Kaip pažymėjo Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas, Baltijos šalys negaištų laiko konfrontacijai su Rusija ETPA, jei Baltijos valstybių valdžia galvotų apie pilnavertį savo šalių vystymąsi. Anot Volodino, provokacijas ETPA skatina tos šalys, kurios negali pačios apsirūpinti.

340
Tegai:
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Viktoras Pranckietis, Lietuva, Rusija
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui
JAV bombonešiai B-52 vykdė mokomąsias atakas 60 km atstumu nuo Rusijos sienos
Baisiau nei Astravo AE: Rusija ir Minskas gali surengti Lietuvai naują košmarą
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

Putinas pareiškė, kad Rusija gins savo interesus

Putins pabrėžė, kad Rusija turi savo interesų, kuriuos gins kaip ir kitos pasaulio šalys

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusija turi savo interesų, kuriuos ji gins pagal tarptautinę teisę, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusijos vadovas trečiadienį skaito pranešimą Federalinei asamblėjai.

"Rusijos politikos prasmė ir turinys tarptautinėje arenoje, aš taip pat pasakysiu keletą žodžių, apibendrinant, tai yra taikos ir saugumo užtikrinimas mūsų piliečių gerovei, stabiliam šalies vystymuisi", — sakė Rusijos prezidentas.

"Rusija turi savo interesų, be abejo, yra ir tokių, kuriuos mes giname ir ginsime tarptautinės teisės rėmuose, kaip iš tikrųjų daro kitos pasaulio valstybės", — pridūrė jis.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

"Sugebėjome užbėgti įvykiams akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje

(atnaujinta 13:07 2021.04.21)
Tačiau Rusijos prezidentas pažymėjo, jog koronavirusas dar nenugalėtas, todėl ragina savo bendrapiliečius skiepytis

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo visiems rusams už jų sunkų darbą ir dalyvavimą kovoje su koronaviruso pandemija.

Pagal Konstituciją Rusijos valstybės vadovas kasmet kreipiasi į Federalinę asamblėją pranešdamas apie padėtį šalyje ir pagrindines vidaus bei užsienio politikos kryptis.

"Susibūrę mes sugebėjome užbėgti įvykiams už akių", — sakė Rusijos vadovas.

Putinas pažymėjo, kad Rusijos piliečiai elgėsi santūriai, laikydamiesi alinančių, tačiau būtinų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo. Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos mokslininkai padarė proveržį sukūrę tris patikimas vakcinas nuo COVID-19.

"Dar kartą kreipiuosi į Rusijos piliečius: mielieji, nepraraskite budrumo, prašau pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais. Skiepijimas dabar yra labai svarbus. Prašau, dar kartą kreipiuosi į visus piliečius Rusijos: pasiskiepykite", — sakė Putinas ir nurodė, kad koronavirusas dar nėra nugalėtas ir išlieka "tiesiogine grėsme".

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras ir pagamino kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcinos "Gam-Covid-Vac" prekės pavadinimas yra "Sputnik V".

Būtina kontroliuoti visas Rusijos sienas, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo — tiek išilgai išorinių sienų kontūro, tiek šalies viduje, savo metiniame pranešime taip pat pažymėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Mes matome, kaip dramatiškai klostosi situacija daugelyje šalių, kuriose auga infekcijų skaičius. Dabar turime kontroliuoti visas ribas, skirtas viruso plitimui sulėtinti — tiek išorinių sienų kontūre, tiek mūsų viduje šalyje", — sakė Putinas.

Regionų vadovai turėtų kasdien spręsti vakcinacijos klausimus, visi Rusijos piliečiai turėtų turėti galimybę pasiskiepyti, kad rudenį susiformuotų kolektyvinis imunitetas koronavirusui, sakė Putinas.

"Dabar vakcinacija yra labai svarbi. Aš prašau vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir regionų vadovų kasdien spręsti šiuos klausimus", — sakė jis, kreipdamasis į Federalinę asamblėją.

"Galimybė pasiskiepyti turėtų būti visur. Tai leis susidaryti vadinamajam kolektyviniam imunitetui rudenį. Šios problemos sprendimas priklauso tik nuo mūsų, nuo visų piliečių", — pabrėžė Rusijos prezidentas.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, Vladimiras Putinas, Rusija