Marija Butina

Marija Butina grįžo į Rusiją

36
(atnaujinta 08:40 2019.10.27)
Maskvos Šeremetjevo oro uoste iš JAV atskridusią merginą pasitiko jos tėvas, kuris specialiai atskrido pas dukrą iš Barnaulo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Rusė Marija Butina, kuri buvo nuteista JAV už darbą neregistruota užsienio agente ir atlikusi bausmę Amerikos kalėjime, grįžo į Rusiją, praneša RIA Novosti.

Dieną anksčiau ji buvo perkelta į imigracijos kalėjimą Floridos valstijoje. Prieš tai ji atliko bausmę kitame kalėjime.

© Sputnik / Виталий Белоусов
Marijos Butinos atskridimas į Rusiją

Šeštadienį mergina išskrido į Rusiją. Jos lėktuvas nusileido sostinės Šeremetjevo oro uoste. Butiną pasitiko jos tėvas, kuris atvyko pas dukrą iš Barnaulo.

Pakeliui namo mergina buvo persodinta į verslo klasę ir pavaišinta meduoliu, ten ji pabendravo su žurnalistais. Ji pasakojo apie buvimą kalėjime JAV, apie ilgai lauktą susitikimą su šeima ir savo deportaciją. Pasak Butinos, ji iki paskutinės akimirkos abejojo, kad bus paleista paskirtą dieną.

Прилет Марии Бутиной в Москву
© Sputnik / Виталий Белоусов
Marijos Butinos atskridimas į Rusiją

Marija Butina buvo sulaikyta JAV 2018 metų liepą ir vėliau nuteista dėl kaltinimų už darbą neregistruota užsienio agente. Ji pripažino kaltinimus, kad išvengtų ilgo įkalinimo. Įkalinimo terminas turėjo baigtis lapkričio 5 dieną, tačiau jis buvo sutrumpintas.

36
Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
Lietuvos žmogaus teisių aktyvistas Paleckio areštą pavadino Smetonos režimo tęsimu
Rusijos URM kaltina JAV pradėjus vizų karą
Butina buvo perkelta į imigracijos kalėjimą deportavimui į Rusiją