Sputnik radijo studijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos radijo transliacijoms užsienyje sukanka 90 metų

33
(atnaujinta 10:30 2019.10.29)
Radijo transliacijos iš Maskvos į užsienio šalis buvo pradėtos 1929 metų spalio 29 dieną, pirmą kartą užsienio publika laidas iš Tarybų Sąjungos išgirdo vokiečių kalba

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Antradienį Rusijos radijo transliacijoms užsienyje sukanka 90 metų: "Rusijos balso" įpėdinis "Sputnik" transliuoja laidas "33 kalbomis 60 milijonų žmonių visame pasaulyje", rašo RIA Novosti.

Radijo transliacijos iš Maskvos į užsienio šalis buvo pradėtos 1929 metų spalio 29 dieną. Pirmą kartą užsienio publika laidas iš Tarybų Sąjungos išgirdo vokiečių kalba. Tuo metu stotis vadinosi "Maskvos radijas".

Nuo 1943 metų ji kasdien transliuodavo 152 programas 28 kalbomis. Daugiausia transliuota buvo 77 kalbomis 160 šalių. Nuo 1993 metų "Rusijos balsas" tapo transliuotoju. 2014 metais jį pakeitė "Sputnik", priklausantis žiniasklaidos grupei "Rusija šiandien".

"Sputnik" mėnesinė auditorija šiandien viršija 60 milijonų vartotojų. Mes sukūrėme konkurentą didžiausioms tarptautinės žiniasklaidos bendrovėms ("Xinhua", "BBC", "Deutsche Welle" ir pan.) su nepalyginamai mažesniu biudžetu. "Sputnik" redakcijos ypač sėkmingai veikia buvusios TSRS šalyse. "Sputnik" yra pagrindinė žiniasklaidos priemonė posovietinėje erdvėje", — sakoma spaudos tarnyboje.

Dabar "Sputnik" yra orientuota į užsienio auditoriją. Pasak agentūros spaudos tarnybos, "Sputnik" redakcijos dirba 33 kalbomis visame pasaulyje — nuo Tokijaus iki Montevidėjaus. Kiekviena iš jų yra visavertė daugialypės terpės internetinė žiniasklaidos priemonė, turinti savo spaudos centrus, svetaines, socialinius tinklus, tinklaraščius ir transliacijas.

Radijo transliacija, kaip teigiama oficialioje agentūros svetainėje, veikia tik moderniais formatais: FM diapazone, skaitmeniniais formatais DAB / DAB + (Digital Radio Broadcasting), HD-Radio, taip pat mobiliuosiuose telefonuose ir internete.

33
Tegai:
Maskva, radijas
Dar šia tema
MIA "Rossija segodnia" sureagavo į Sputnik Lietuva blokuotės atšaukimą
Lavrovas užstojo agentūrą "Sputnik" ir TV kanalą "RT"
Rusijos ir Prancūzijos URM aptarė "RT" ir Sputnik padėtį
Vilnius vykdo politinį terorą prieš "Sputnik Lietuva", pareiškė Kasemas
Traukinys Kaliningrado stotyje

Traukiniai Maskvos į Kaliningradą vėl kursuos kasdien

(atnaujinta 16:25 2020.09.21)
Traukiniuose laikomasi saugos priemonių, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą. Keleiviams matuojama temperatūra, o patys vagonai dezinfekuojami

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nuo rugsėjo 30 dienos "Jantar" traukinys Nr. 30/29 Kaliningradas–Maskva vėl kursuos kasdien. Apie tai pranešė Rusijos geležinkelių (RG) bendrovės spaudos tarnyba.

Pažymima, kad traukinyje laikomasi saugos priemonių, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą. Visų pirma, traukiniai dezinfekuojami prieš išvykstant, o valymas atliekamas naudojant dezinfekcines priemones. Keleiviai tikrinami naudojant bekontaktį termometrą. Vagonuose galima nusipirkti asmeninių apsaugos priemonių.

Šiuo metu į Kaliningradą taip pat kursuoja traukiniai Nr. 80/79 Kaliningradas–Sankt Peterburgas ir Nr. 359/360 Adleris–Kaliningradas.

"Kai traukiniai važiuoja per Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos teritoriją, Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse numatomos tik techninės stotelės, kurių metu keleiviai neįlipa ir neišlipa", — sakoma pranešime.

Pagal sutartis su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, traukiniuose, važiuojančiuose į Kaliningradą, vienu metu gali vykti 200 keleivių. Kelionė tranzitu leidžiama tik turint supaprastinto geležinkelio transporto tranzito dokumentą.

Vykdant pasienio kontrolę Lietuvos pasienio geležinkelio punktuose per respublikos teritoriją bus leidžiama vykti tik tiems Rusijos Federacijos piliečiams, kurie iš anksto (ne vėliau kaip prieš 28 valandas) užpildė anketą elektroniniu būdu, ją atspausdino ir pasirašė.

Tegai:
Maskva, Kaliningradas, traukiniai
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas iš traukinių susidūrimo vietos Sankt Peterburge
Rusijos premjeras atšaukė susisiekimo geležinkeliais apribojimus Kaliningrade
ES atsisakė finansuoti Latvijos traukinių su rusiškais varikliais pakeitimą į dyzelinius
Vakcina nuo COVID-19

PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  

(atnaujinta 14:47 2020.09.21)
Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra dėkinga Rusijai už koronaviruso vakcinos "Sputnik V" sukūrimą, sakė Hansas Kliugė (Hans Kluge), PSO Europos regiono direktorius, praneša RIA Novosti.

"PSO labai vertina Rusijos Federacijos pastangas sukurti vakciną prieš COVID-19, būtent "Sputnik V". Dar kartą noriu padėkoti Rusijos Federacijai už puikias pastangas kuriant saugią ir veiksmingą vakciną", — po susitikimo su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška sakė jis.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Vyriausybė skirs 2,5 mln. eurų vakcinai nuo COVID-19 kurti
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Pinigai

Šiais metais pažeidėjai valstybei sumokėjo daugiau nei milijoną eurų

(atnaujinta 18:25 2020.09.21)
Daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Per 8 šių metų mėnesius pažeidėjai valstybei jau sumokėjo daugiau nei milijoną eurų, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Nurodoma, kad 939 tūkst. eurų sumokėta už aplinkai padarytą žalą ir daugiau kaip 150 tūkst. eurų baudų.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba (PPT) 2020 metais iki rugpjūčio 31 dienos gavo per 7 tūkst. pranešimų apie galimus aplinkosauginius pažeidimus.

Daugiausia pranešimų buvo gauta dėl žvejybos ir medžioklės reikalavimų nesilaikymo, neteisėtų kirtimų, atliekų netvarkymo, vandens taršos ir kt.

Tegai:
pažeidimai, baudos
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
Kaune neblaivus vyras sulaikomas spyrė policininkui