Europos Tarybos posėdžių salė

"Atsistoti ir išeiti": kaip reikia reaguoti į "demokratijos pamokas" Lietuvos

63
(atnaujinta 07:40 2019.10.30)
Lietuvoje tarpsta "demokratinis fašizmas", todėl, kai Lietuvos atstovai bando mokyti ką nors žmogaus teisių, tai gali sukelti tik juoką, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Baltijos šalių valdžios pareiškimai apie demokratiją ir žmogaus teises gali sukelti tik juoką, rašo ekspertas Aleksandras Nosovičius savo medžiagoje "RuBaltic.Ru".

Praėjusią savaitę, Lietuvos Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalbos Strasbūre metu, dalis Rusijos delegacijos išėjo iš salės. Lietuvos Seimo vadovas ragino įvesti sankcijas šalims, kurios, jo manymu, pažeidžia Europos Tarybos principus, kitų valstybių suverenitetą ir demokratines vertybes.

"Lietuvos oficiozas interpretavo tai taip: "vagies kepurė dega". <...> Rusijos parlamentarai neigia demaršo faktą. Niekas neišėjo protestuodamas prieš Pranckietį: deputatai paliko posėdžių salę, nes visi visada išeina per Lietuvos atstovų kalbas". "Jaroslavnos raudos" iš Ukrainos ir Baltijos šalių paprastai vyksta tuščiose salėse", — rašo ekspertas.

Anot Nosovičiaus, Lietuvoje tarpsta demokratinis fašizmas, apie tai savo laiške rašė Lietuvos opozicijos politikas Algirdas Paleckis. Buvęs "Socialistinio liaudies fronto" vadovas metus jau laikomas kalėjime, nors jokių jo kaltės įrodymų taip ir nebuvo pateikta. Jo sveikata smarkiai pablogėjo — būdamas 188 centimetrų ūgio jis sveria 57 kilogramus, o opozicijos politiko šeima sako, kad iš jo norima išpešti prisipažinimą, pažymi Nosovičius.

"Tik fašistinė sistema gali elgtis tokiu būdu su kitų pažiūrų žmonėmis, todėl Lietuvos atstovams bandant mokyti ko nors demokratijos ir žmogaus teisių, tai turėtų sukelti juoką", — mano straipsnio autorius.

Panašūs procesai vyksta ir kitose Baltijos šalyse. Pavyzdžiui, Latvijoje buvo pasiūlyta traukti baudžiamajon atsakomybėn tuos, kurie nemoka latvių kalbos, rašo ekspertas.

"Kai Baltijos šalių atstovai po viso šito pasakoja iš tarptautinių tribūnų apie demokratines vertybes ir žmogaus teises, jie atrodo kaip Hitleris, kalbantis apie būtinybę kovoti su nacizmu, apie internacionalą ir tautų draugystę", — pareiškė Nosovičius.

Anot autoriaus, dėl to Baltijos šalių delegatų kalbų metu "reikia atsikelti ir išeiti" protestuojant prieš "melagingumą ir veidmainystę".

Anksčiau Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas komentare "Sputnik Lietuva" pareiškė, kad Rusijos delegatai neturėtų klausyti nesąmonių iš šalies, kuri nepriklausomybę įgijo iš Rusijos ir kuriai visus privalumus nemokamai suteikė Sovietų Sąjunga. Senatorius pabrėžė, kad užuot mokiusi Maskvą demokratijos, Lietuva turėtų įvertinti savo elgesį Antrojo pasaulinio karo metais.

63
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva bijo, kad ETPA sumažins rusofobinę retoriką
Politologas: "sveikoji" Europos dalis nepaiso Baltijos šalių demaršų ETPA
Paskelbtas vaizdo įrašas apie bandymą nutraukti Tolstojaus kalbą ETPA
Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą
Valstybės Dūma paaiškino, kodėl Baltijos šalys švaisto laiką "kovoje" su Rusija ETPA
Ekspertas: sunku pasakyti, ko daugiau turi Lietuvos valdžia — cinizmo ar idiotizmo
Lietuva atsidūrė priešiškiausių Rusijai valstybių dešimtuke