Kosmonautai Jurijus Gagarinas ir Pavelas Beliajevas, archyvinė nuotrauka

Pirmieji TSRS kosmonautai slapta mokėsi Maskvos planetariume

43
(atnaujinta 12:51 2019.10.31)
Maskvos planetariumo Mokslo skyriaus direktorė Faina Rubliova pridūrė, kad neseniai miręs kosmonautas Aleksejus Leonovas, pirmasis žmogus, išėjęs į atvirą kosmosą, dažnai kartojo, kad kelias į Baikonūro kosmodromą prasideda Maskvos planetariume

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Pirmieji tarybiniai kosmonautai praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje slapta, pasitelkę poliarinės aviacijos pilotus, Maskvos planetariume mokėsi žvaigždžių navigacijos, pasakojo planetariumo Mokslo skyriaus direktorė Faina Rubliova, rašo RIA Novosti.

"Tai vyko specialių seansų metu, kai pagrindinė auditorija jau būdavo išvykusi iš planetariumo. Viskas buvo pažymėta antrašte "slapta", ir net mūsų dėstytojai, kurie skaitė paskaitas ir mokė kosmonautus, iš tikrųjų nežinojo, kas sėdėjo priešais juos, jie galvojo, kad tai yra poliarinės aviacijos lakūnai", — sakė ji tarptautinės naujienų agentūros "Rossija segodnia" spaudos konferencijos, skirtos Maskvos planetariumo 90-mečiui, metu.

Anot Rubliovos, kosmonautai turi puikiai pažinti žvaigždėtą dangų, "navigacines" žvaigždes ir rasti jas bet kuriame pusrutulyje, kad suprastų, kaip turėtų būti nukreiptas erdvėlaivis ar kosminė stotis.

"Sunku rasti geresnę vietą treniruotis nei planetariumas", — sakė ji ir pridūrė, kad tarybinių kosmonautų mokymai Maskvos planetariume vyko iki 1975 metų.

Rubliova pridūrė, kad neseniai miręs kosmonautas Aleksejus Leonovas, pirmasis žmogus, išėjęs į atvirą kosmosą, dažnai kartojo, kad kelias į Baikonūro kosmodromą prasideda Maskvos planetariume.

43
Tegai:
kosmosas, Maskva
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
Rusijos kosmonautai skris su JAV erdvėlaiviais
Mirė kosmonautas Aleksejus Leonovas