Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova pakomentavo NATO generalinio sekretoriaus vizitą į Ukrainą

39
(atnaujinta 19:34 2019.11.01)
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės teigimu, NATO negali išspręsti esamų Ukrainos problemų, o Kijevo raginimas paskubėti į euroatlantinį glėbį provokuoja susiskaldymą šalyje, prisideda prie etninių grupių ir kitų prieštaravimų augimo

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Šiaurės Atlanto aljansas elgiasi destruktyviai, aštrina situaciją, jo veiksmai prisideda prie įtampos didinimo, sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos komentare apie NATO Tarybos vizitą į Ukrainą.

Šiaurės Atlanto Taryba ambasadorių lygiu su dviejų dienų vizitu lankėsi Ukrainoje.

"Mes susipažinome su pareiškimais po spalio 30–31 dienomis įvykusio NATO Tarybos vizito į Ukrainą, kuriam vadovavo aljanso generalinis sekretorius Stoltenbergas. Vėl NATO pareigūnai pateikia Rusijai niekuo nepagrįstų pretenzijų ir kaltinimų rinkinį. Jie bando interpretuoti Ukrainos vidaus konfliktą, pateikdami jį kaip konfliktą su Rusija. Jie nepaiso pastangų, kurių imasi kontaktinė grupė, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį nustatant Minsko priemonių komplekso įgyvendinimo būdus, remiantis dialogu su Donecko ir Luhansko valdžiomis", — pažymima tekste, paskelbtame diplomatinės atstovybės tinklalapyje.

Komentare pabrėžiama, jog "aljansas ir toliau elgiasi destruktyviai, aštrina situaciją, jo veiksmai prisideda prie įtampos laipsnio didinimo, be kita ko, dėl pažadų ukrainiečiams, kad "NATO visada bus jūsų pusėje".

NATO konferencijų salės tribūna, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Zacharovos teigimu, akivaizdų destabilizuojantį ir provokuojantį poveikį situacijai Ukrainoje daro tai, kad NATO žada Kijevui karinę paramą.

"NATO pareigūnų vizito tikslas yra aiškus — paskatinti Kijevo euroatlantinius siekius, tai panašu į 2008 metų NATO viršūnių susitikimo Bukarešte sprendimus. Tačiau NATO negali išspręsti esamų Ukrainos problemų, įskaitant nacionalinio susitaikymo, kovos su korupcija ir padėties rytuose stabilizavimo srityse. Greičiau atvirkščiai — atsižvelgiant į istorinę aljanso plėtros patirtį ir jo "humanitarines intervencijas", Kijevo raginimas paskubėti į euroatlantinį glėbį provokuoja susiskaldymą šalyje, gilina naujas skiriamąsias linijas Europoje, prisideda prie etninių grupių ir kitų prieštaravimų augimo", — pabrėžė Zacharova.

39
Tegai:
Marija Zacharova, NATO, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
Zelenskis papasakojo, kodėl Ukraina siekia stiprinti bendradarbiavimą su NATO
Žiniasklaida įvardijo kodinį NATO pavadinimą Rusijos naikintuvui Su-57
NATO paskelbė, kad neįmanoma "normaliai" dirbti su Rusija