Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova: jei Ukraina nori taikos, reikia tai įgyvendinti

18
(atnaujinta 12:04 2019.11.06)
Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, jei tik yra noro, viskas guli ant stalo, visi dokumentai parengti, tik reikia tai įgyvendinti

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik.  Jei Ukrainai kyla noras pradėti judėti taikos link, tuomet reikia tai įgyvendinti, sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Jei vis gi yra noro Ukrainoje, poreikio pagaliau pradėti judėti link taikos jausmas, tai reikia vykdyti tai, ką mes iš tikrųjų ir pasirašėme. Tai ir Minsko susitarimai, ir Šteinmejerio formulė. Visa tai buvo vilkinama daugelį metų, sąmoningai vilkinama. O dabar, po to, kai Ukrainos prezidentas atvyko į pajėgų atskyrimo zoną, mes visi konkrečiais faktais pamatėme, kas ir kaip tai vilkino: radikalai, ultranacionalistai, kurie faktiškai nesuteikė galimybės realizuoti viską, dėl ko susitarė politikai, diplomatai", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

"Šie kadrai tapo patvirtinimu to, apie ką kalbėjo Rusijos pusė ketverius metus. Kad buvo priimtas dokumentų paketas, priemonių paketas, kuris turėtų veikti, jie blokuojami betarpiškai iš ukrainietiškos pusės. Jei yra noras, viskas ant stalo, visi dokumentai paruošti, reikia įgyvendinti", — pabrėžė ji ir pridūrė, kad tai nėra lengva, tačiau kito varianto nėra.

Dėl situacijos Donbase pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Ukrainos valdžia ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia kaltinimus.

Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

18
Tegai:
santykiai su Rusija, Ukraina, Marija Zacharova
Dar šia tema
Ukrainos tinklaraštininkas įvardijo didžiausią Zelenskio nesėkmę
Buvęs JAV diplomatas paragino JAV pripažinti Krymą Rusijos dalimi
Ukraina pareiškė esanti pasirengusi sustabdyti dujų tranzitą iš Rusijos