JAV kariai

Auksiniai žodžiai: Rusijos URM pakomentavo Makrono kalbą apie NATO "smegenų mirtį"

58
(atnaujinta 13:06 2019.11.08)
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas lapkričio 7 dieną pareiškė apie NATO "smegenų mirtį" interviu leidiniui "The Economist"

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono pareiškimą apie tai, kad "NATO smegenys yra mirusios", kas buvo pasakyta jo interviu leidiniui "The Economist" metu.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Olivier Matthys

Prancūzijos vadovas pokalbio su žurnalistais metu pareiškė, kad NATO visiškai prarado koordinaciją aljanso viduje. Be to, Makronas mano, jog sunkiai įsivaizduojama tai, kad Rusija yra laikoma "didžiausiu karinio bloko priešu" pasibaigus Varšuvos paktui.

Zacharova pareiškė, kad Makronas aiškiai apibrėžė dabartinę Šiaurės Atlanto aljanso būklę.

"Auksiniai žodžiai. Teisingi ir atspindintys esmę. Vienas dalykas (nors yra ir daugiau): kaip labai Europa gali kontroliuoti savo likimą?" — savo Facebook paskyroje parašė diplomatė.

Taip pat oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė priminė, kad XX amžiuje įvyko du pasauliniai karai, XIX ir anksčiau — "ideologijos eksportas" per nesibaigiančius vietinius karus.

"Procesai, kilę "Vudrou Vilsono punktuose", kurie buvo pradėti plėtoti Antrojo pasaulinio karo metu ir išsivystė į ekonominę, o paskui politinę Europos integraciją, padėjo išspręsti pagrindinę užduotį — sustabdyti nesibaigiančią nesantaiką Europoje. Tačiau tuo pat metu jie privedė prie šiandieninės tapatybės ir raidos krizės", — padarė išvadą Zacharova.

58
Tegai:
NATO, Emanuelis Makronas, Prancūzija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Kad ir niekam tikusi, bet iš NATO. Tarybinė karinė technika neduoda Lietuvai ramybės
NATO kariškiai Baltijos šalyse skundžiasi, kad juos "seka rusai"
Ekspertas: NATO pratybos Juodojoje jūroje — šansas Rusijai ištirti varžovą
NATO generalinis sekretorius ragina sąjungininkus įveikti nesutarimus
Stoltenbergas pažadėjo, kad Ukraina įstos į NATO
NATO bando įbauginti Rusiją: Lietuvoje vyksta pratybos "Geležinis Vilkas II"