Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas paaiškino išlaidų gynybai ir saugumui mažinimą

84
(atnaujinta 23:33 2019.11.11)
Anksčiau Rusijos prezidentas pažymėjo, jog nepaisant to, kad Rusija užima tik septintą vietą pasaulyje pagal išlaidas gynybai, ji jau sukūrė ginklą, neturintį analogų pasaulyje

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Išlaidos gynybai ir saugumui sumažėjo dėl "modernizacijos viršūnės" įveikimo, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vyriausybės posėdyje, praneša RIA Novosti.

"Taip yra ne dėl to, kad mes nerūpestingai žiūrime į šiuos klausimus, bet dėl ​​to, kad pagrindiniai suplanuoti dalykai, susiję su poreikiu intensyvinti darbus siekiant užtikrinti šalies saugumą <...> ir poreikiu keisti karinę techniką ir įrangą, yra įveikti", — paaiškino Rusijos vadovas.

Prezidentas taip pat pažymėjo, kad karinio-pramoninio komplekso kolektyvai turėtų dirbti toliau, kurti aukštųjų technologijų produkciją ir konkurencingą techniką, o "ne gaminti puodus", kaip 1990-ųjų metų pabaigoje.

Be to, Putinas nurodė paruošti "aiškius ir suprantamus" gynybos įmonių įtraukimo į nacionalinių projektų įgyvendinimą planus ir pranešti apie būtinus norminius ir organizacinius sprendimus.

"Būtina užtikrinti griežtą tikslinį lėšų, skirtų technikai ir įrangai įsigyti, panaudojimą. Būtina pasiekti absoliutų skaidrumą šioje srityje. Noriu tai pabrėžti. Lėšų srautai turėtų būti aiškiai matomi visuose valdymo lygiuose ir pagal visas biudžeto išlaidų rūšis", — pridūrė jis.

Spalį Rusijos prezidentas pranešė, kad šalis užima tik septintą vietą pasaulyje pagal išlaidas gynybai, nors ji jau sukūrė ginklą, neturintį analogų pasaulyje. Tuomet jis pažymėjo, kad Maskva neketina įsitraukti į per dideles biudžeto išlaidas dėl varžybų su kitomis šalimis, nes "ginklavimosi varžybos nežada nieko gero".

Tačiau Putinas pabrėžė, kad Rusija neleis žlugti gynybos įmonėms ir toliau plėtos potencialą šioje srityje, kad užtikrintų šalies saugumą.

84
Tegai:
išlaidos gynybai, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Koncernas "Kalašnikov" įvardijo AK amerikietiško konkurento trūkumus
Žiniasklaida: naujos JAV branduolinės bombos turi trūkumų
NI paskelbė Rusijos ginkluotę, kuri "užkariaus visą pasaulį"
Nufilmuoti "ekstremalūs" Kalašnikovo automato bandymai
Kinijos žiniasklaida įvardijo pagrindinį Rusijos ginklą prieš JAV lėktuvnešius