Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova atsakė į Maaso pareiškimą apie "Europos nesugebėjimą apsiginti"

62
(atnaujinta 23:43 2019.11.11)
Oficiali Rusijos URM atstovė pažymėjo, jog Rusija nepuolė nei Europos apskritai, nei Vokietijos konkrečiai, tačiau nuolat tapdavo Europos agresijos objektu

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso pareiškimą apie tai, kad nei Vokietija, nei Europa negali efektyviai apsiginti be JAV.

"Įdomu. Nuo ko jie ginsis? Tik jei nuo savęs pačių. Kas paskutinį kartą užpuolė Vokietiją? Negaliu prisiminti. O Prancūziją? Teisingai, Vokietija. Ir taip toliau. Nors šiandien juos periodiškai puola tarptautinis terorizmas, bet nuo to JAV negali apsiginti net pačios, ir visos šios valstybės savo keista tarptautine politika metai iš metų sukuria vis daugiau priežasčių jo stiprinimui. JAV yra garantas, kad "Vokietija ir Europa" nustos pulti viena kitą ir valstybes kituose pasaulio regionuose? Tada taip ir reikia suformuluoti", — parašė Zacharova savo Facebook paskyroje.

Zacharova pateikė Stokholmo taikos tyrimų instituto (SIPRI) 2017 metų duomenis, kur išvardytos šalys, importuojančios ginklus iš JAV ir Prancūzijos. Tarp jų yra Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Turkija, Indija, Irakas, Marokas, Egiptas ir Australija.

"Jei Europa bijo išpuolių iš Afrikos, Azijos, Artimųjų Rytų, kodėl ji parduoda jiems ginklus?! Lieka Rusija? Bet Rusija nepuolė nei Europos apskritai, nei Vokietijos konkrečiai. Rusija reguliariai tapdavo Europos agresijos objektu. Taigi, nuo ko gins JAV ir, beje, ką?" — retoriškai klausia Zacharova.

62
Tegai:
Europa, JAV, Vokietija, Marija Zacharova, Rusija
Dar šia tema
JAV ataka prieš Rusiją ar Kiniją sukeltų katastrofą, rašo žiniasklaida
JAV Rusiją pavadino tikra karine grėsme
Pompėjas paskelbė, kad Trampas pripažino Kinijos grėsmę
NATO bando įbauginti Rusiją: Lietuvoje vyksta pratybos "Geležinis Vilkas II"