Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere

98
(atnaujinta 17:26 2019.11.12)
Per pastaruosius devynis mėnesius iš Lietuvos į Rusiją atvykstančių turistų skaičius išaugo daugiau nei 100 procentų

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Įvedus elektronines vizas į Kaliningrado sritį, padidėjo turistų srautas iš Baltijos šalių ir Lenkijos. Apie tai pranešė Rusijos turizmo pramonės sąjungos (RTPS) elektroninis laikraštis "RATA-News".

Per pastaruosius devynis mėnesius į Rusiją užsienio piliečiai turizmo tikslais atliko apie 4,3 mln. kelionių, tai yra 20,5 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Remiantis RTPS duomenimis, tai yra geriausia dinamika per pastaruosius dešimt metų.

Didžiausius sausio — rugsėjo mėn. augimo tempus parodė Lietuva (107,4 proc.), Lenkija (65,8), Indija (47,8), Latvija (41,4) ir Prancūzija (36,5).

"Akivaizdu, kad Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atsiradimas tarp augimo lyderių yra susijęs su elektroninės vizos įvedimu Kaliningrado srityje nuo šių metų liepos 1 dienos. Jos yra prieinamos 53 šalių piliečiams, tačiau, kaip ir tikėtasi, dažniausiai jos išduodamos kaimyninių šalių piliečiams — Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos", — rašo leidinys.

"Baltma-Tours" direktorius Michailas Drutmanas pažymėjo, kad Kaliningrado srityje svečių iš Lenkijos ir Baltijos šalių skaičius iš tikrųjų labai išaugo. Pasak jo, šių šalių gyventojai keliauja į Rusijos regioną ne tik "dėl produktų", bet ir norėdami pamatyti, kaip pasikeitė Kaliningradas per pastaruosius metus.

"Mes surengėme kelias pažintines keliones Baltijos šalių turizmo agentūroms, ir pamatėme, kad jos maloniai nustebintos", — sakė Drutmanas.

Tikimasi, kad įvedus elektronines vizas į Sankt Peterburgą, Europos turistai taps aktyvesni. Kelionių organizatoriai pažymėjo, kad šiuo metu naujovės neturėjo rimtos įtakos organizuotam turistų srautui, nes iki spalio 1 dienos užsienio kelionių agentūros jau buvo suformavusios sezoną.

"Rinkoje kol kas tik susipažįstama su nauja galimybe, įsisavinamos perspektyvos. Nepaisant to, reakcija yra, ją matome pagal prašymus Naujiesiems metams", — sakė "Tsar Voyages" direktorė Elena Lardi.

Ekspertai tikisi, kad elektroninių vizų į Sankt Peterburgą įvedimas padidins turistų paklausą kitų metų gegužę-birželį.

Elektroninės vizos į Leningrado ir Kaliningrado sritis

Vienkartinė viza į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Šis režimas nuo spalio 1 dienos galioja 53 šalių, įskaitant Baltijos valstybių, gyventojams.

Rusijoje užsienio piliečiai gali išbūti ne ilgiau kaip aštuonias dienas. Su šia viza jie turi teisę keliauti tik po Peterburgą ir Leningrado sritį.

Elektroninė viza į Sankt Peterburgą įvedė panašų režimą Kaliningrado srityje. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 40 tūkstančių užsieniečių gavo elektronines vizas aplankyti regioną. Dažniausiai paraiškas dokumentams gauti pateikė Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
98
Tegai:
Lietuva, statistika, elektroninė viza, Kaliningradas
Dar šia tema
Elektroninės vizos į Rusiją gali tapti mokamomis po kelerių metų
Estai tapo lyderiais pagal elektroninių vizų į Sankt Peterburgą naudojimąsi
Rusija rengia elektroninių vizų apsilankymui beveik po visą valstybę projektą