Gaisro gesinimas Alytuje, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada negavo Aplinkos ministerijos atsakymo dėl gaisro Alytuje

(atnaujinta 16:38 2019.11.21)
Ambasadorius Aleksandras Udalcovas tokį Lietuvos valdžios atstovų elgesį laiko keistu, ypač atsižvelgiant į Vilniaus pretenzijas dėl Astravo AE

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad diplomatinė atstovybė dar negavo informacijos iš Lietuvos aplinkos ministerijos apie ekologinę katastrofą po gaisro Alytuje.

Anot ambasadoriaus, kai tik atsirado patikimų duomenų apie įvykį, ministrui Kęstučiui Mažeikai buvo išsiųstas laiškas, kuriame prašoma pateikti informaciją apie Nemano upės užterštumo situaciją ir grėsmę pasienio teritorijose.

Udalcovas teigė, kad nepaisant kasdienių ambasados darbuotojų skambučių, atsakymo taip ir nebuvo. Tačiau jis pabrėžė ekstremalios situacijos svarbą ir padarinius.

Ambasadorius atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo atžvilgiu Lietuvos pretenzijos statomai Astravo AE atrodo keistai.

"Šiam fone labai prieštaringai atrodo Lietuvos vykdoma kampanija dėl nepaleistos Baltarusijos atominės elektrinės "grėsmės". Tačiau kalbant apie Alytaus tragediją šios Baltijos šalies valdžios institucijos rodo neadekvačią reakciją į teisėtą kaimyninės valstybės susirūpinimą", — Udalcovą cituoja diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" kilo spalio mėnesį. Tik po dešimties dienų jį pavyko užgesinti. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Vietiniams ūkininkams buvo uždrausta prekiauti tam tikru maistu, o gyventojai buvo raginami būti atsargūs.

Buvo pranešama apie siaubingą vandens būklę. Vandens tyrimas parodė, kad jame yra junginių, galinčių sukelti vėžį. Dirvožemio tyrimai parodė, kad viršijimų, susijusių su dioksinais ir furanais, nenustatyta, o atskirų dioksinų kiekiai yra net žemiau aptikimo laboratoriniu metodu ribos.

Tegai:
Rusija, Aleksandras Udalcovas, gaisras, Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (71)
Dar šia tema
Alytuje tarša neviršija leistinų normų, rodo dirvožemio tyrimai
VMVT: dioksinais užteršto regiono ribos Alytaus rajone sumažėjo
Alytaus meras pasipiktinęs kelininkų pasiruošimu žiemai