Snaiperio šautuvas

Rusijos šautuvus "ORSIS" buvo bandoma neteisėtai nukopijuoti Europoje

(atnaujinta 09:58 2019.11.27)
Tačiau visi bandymai nukopijuoti Rusijos didelio tikslumo šautuvus ir organizuoti nelegalią gamybą buvo nesėkmingi

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Kai kurios Europos ir Azijos ginklų kompanijos bandė nukopijuoti Rusijos didelio tikslumo šautuvus "ORSIS" ir organizuoti nelegalią gamybą, tačiau visi šie bandymai buvo nesėkmingi, interviu RIA Novosti pareiškė "ORSIS" ("Promtechnologija") generalinis direktorius Vladimiras Zlobinas.

"Visi šautuvai "ORSIS" yra originalus mūsų konstruktorių kūrinys. Per dešimt metų mes susidūrėme su atvejais, kuomet kai kurios šalys, įskaitant Europos ir Azijos šalis, mėgino nukopijuoti mūsų gaminius, tačiau kaskart susidūrė su neįveikiamomis technologinėmis kliūtimis", — papasakojo agentūros pašnekovas.

Anot Zlobino, buvę "ORSIS" darbuotojai, pažeisdami pasirašytas sutartis dėl komercinių paslapčių neatskleidimo ir nekonkuravimo, taip pat bandė sukurti savo gamybos aikšteles.

"Visi bandymai žlugo ir baigėsi bankrotu, staklės buvo pateiktos pardavimui, daugelis buvo patraukti teisinėn atsakomybėn. Kai kurie panašūs bandymai tęsiasi ir dabar, tie žmonės bus greitai patraukti atsakomybėn", — pasakė bendrovės generalinis direktorius.

Bendrovė "Promtechnologija" (prekės ženklas "ORSIS") yra didelio tikslumo šautuvo "ORSIS" T-5000, kurio pagrindu buvo sukurtas snaiperio kompleksas "Točnost", kūrėjas ir gamintojas. Šį šautuvą taip pat naudoja Rusijos Federacijos federalinė apsaugos tarnyba ir Rusijos gvardija.

Tegai:
šautuvas, ginklas, Europa, Rusija
Dar šia tema
Patobulintą Mosino šautuvą parodė vaizdo įraše
Rusijoje pradėta serijinė JAV šautuvo AR-15 analogų gamyba
Apokalipsės tėvas. Didžiausi sovietų konstruktoriaus Kozlovo projektai