Kremlius, archyvinė nuotrauka

Kremlius papasakojo, ko tikisi "Normandijos ketverto" susitikimo

(atnaujinta 15:48 2019.12.06)
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime tikisi įgyvendinti svarbius dvišalius susitikimus su Prancūzijos ir Ukrainos prezidentais bei Vokietijos kanclere

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Maskva nusiteikusi rimtai dirbti per "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimą Paryžiuje ir tikisi, kad susitikimas padės išspręsti krizę Ukrainoje, išsaugant Minsko susitarimų neginčijamumą, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

"Kalbant apie nusiteikimą — nusiteikę rimtai. Vienintelis lūkestis — padėti išspręsti Ukrainos vidaus konfliktą šios šalies pietryčiuose, dar kartą sudaryti bendrą supratimą apie tai, kad Minsko susitarimai nėra alternatyviai įgyvendinami, užkirsti kelią bet kokiam šių susitarimų nykimui", — cituoja Peskovą RIA Novosti.

"Ir, be to, įgyvendinti svarbius dvišalius susitikimus su prezidentu Makronu, Vokietijos kanclere Merkel ir Ukrainos prezidentu Zelenskiu", — pridūrė jis.

Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje vyks "Normandijos ketverto" susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas per kontaktinės grupės susitikimus Minske. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto numalšinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

Dar šia tema
Porošenka, Tymošenko ir Vakarčiukas paragino ukrainiečius išeiti į Maidaną
Zelenskis: Ukraina tikisi greito "Normandijos ketverto" susitikimo
Lietuva padrąsino Zelenskį prieš "Normandijos ketverto" susitikimą