Автономная пусковая установка ПГРК Ярс на военном параде на Красной площади, архивное фото

Ekspertas įvardijo branduolinę sferą, kurioje Rusija pranoksta JAV

(atnaujinta 15:47 2019.12.06)
Rusijos tarpžemyninių raketų konstruktoriaus teigimu, aplenkti JAV Rusijai padėjo laiku atlikti ginkluotės modernizavimo darbai

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Antžeminių branduolinių pajėgų srityje Rusija lenkia JAV. Apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakė tarpžemyninių raketų "Bulava" ir "Jars" konstruktorius Jurijus Solomonovas.

Kovinis geležinkelio raketų kompleksas
© Фото : предоставлено пресс-службой РВСН

Anot Rusijos mokslų akademijos akademiko, to priežastimi tapo laiku atlikti ginkluotės modernizavimo darbai. Tam buvo panaudoti nemaži intelektiniai resursai. Be to, Rusija pradėjo antžeminio bazavimo branduolinių pajėgų modernizavimo procesą daug anksčiau nei JAV.

"JAV paskutinis modernizavimas vyko prieš 10–15 metų. Jų ginkluotė yra labai sena, nuo 1960 metų. Vienu metu jie bandė sukurti mobilų antžeminį raketų kompleksą. Tačiau jiems šis reikalas yra susijęs su didžiulėmis išlaidomis. Ir jie to nesiims", — pažymėjo Solomonovas.

Rusija parodė, kaip raketa "Jars" kraunama į paleidimo įrenginį >>

Ekspertas pridūrė, kad Rusijos gynybos pramonės pasididžiavimu tapo tarpžemyninė balistinė raketa RS-24 "Jars", turinti naujas varomąsias sistemas ir kovinę įrangą, taip pat žymiai didesnį našumą kovos efektyvumo atžvilgiu.

Tarpžemyninė balistinė raketa RS-24 "Jars" buvo sukurta raketos RS-12M2 "Topol-M" pagrindu. Raketos maksimalus skrydžio nuotolis yra 11–12 tūkstančių kilometrų, jos svoris yra apie 47 tonas, ji gali gabenti 1,3 tonos kovines galvutes su trimis ar keturiais koviniais blokais, kurių įkrova yra iki 300 kilotonų.

Tegai:
ginkluotė, Rusija, JAV
Dar šia tema
Atsakomojo smūgio garantija: "Avangard" pradeda kovinį budėjimą Rusijoje
JAV žiniasklaida papasakojo apie "blogiausią košmarą" Lietuvos valdžiai
Rusijos strateginės raketinės pajėgos netrukus atsikratys sovietų pagamintų raketų sistemų
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta investicijų fonde

(atnaujinta 12:55 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6%, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vienus geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį

"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai

(atnaujinta 11:00 2021.02.26)
Rusijos strateginis bombonešis laikomas greičiausiu lėktuvu su turbopropeleriniais varikliais

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė strateginių raketnešių Tu-95MS planinio skrydžio fragmentą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai orlaivis pakyla iš aerodromo.

Gynybos ministerija pažymėjo, kad skrydžiai buvo vykdomi žemos temperatūros sąlygomis.

Tu-95MS — sovietų ir Rusijos strateginis bombonešis raketnešis. Šis orlaivis yra greičiausias lėktuvas su turbopropeleriniais varikliais. Jis pasižymi mažomis degalų sąnaudomis, gali nešti sparnuotąsias raketas, taip pat išlikti sunkiai aptinkamas Amerikos kosminei sistemai SB.

Tegai:
Tu-95, Rusijos Gynybos ministerija, Rusija
Pasienietis

Neapdraustą automobilį vairavęs Baltarusijos pilietis mėgino papirkti VSAT pareigūnę

(atnaujinta 13:57 2021.02.26)
VSAT duomenimis, Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, namo vykusį automobiliu, kurio draudimas nebegaliojo. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai Medininkų kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją automobiliu "VW Golf" išvykstančio 55-erių Baltarusijos piliečio dokumentus. Automobilis buvo pažymėtas baltarusiškais numeriais.

Užsieniečio pasienietei pateiktuose dokumentuose buvo įdėta 20 eurų kupiūra. VSAT pareigūnė pasiteiravo, kodėl dokumentuose yra pinigai. Baltarusis paaiškino, kad jo vairuoto automobilio draudimas yra pasibaigęs, o jis kuo greičiau nori išvykti į savo šalį.

Pasienietė Baltarusijos pilietį įspėjo apie už tokius veiksmus gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau vairuotojo tai nepaveikė. Užsienietis ir toliau siūlė paimti pinigus.

Tuomet Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Be to, už neapdrausto automobilio vairavimą VSAT pareigūnai baltarusį dar nubaudė administracine 50 eurų bauda.

Tegai:
kyšis, baltarusis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusis neįleistas į Lietuvą dėl galimai suklastoto vairuotojo pažymėjimo
Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo už nusikaltimą nuteistas šalies gyventojas
Beveik du tūkstančiai žmonių pažeidė atvykimo į Lietuvą iš Lenkijos taisykles