Stalino paliktos išnašos knygoje, archyvinė nuotrauka

"Rusijos komunistai" paragino dėstyti mokyklose dalyką apie Stalino gyvenimą

(atnaujinta 11:39 2019.12.09)
Komunistų partijos atstovas mano, kad visuomenėje šiuo metu vyrauja susidomėjimas šio TSRS lyderio asmenybe, todėl norint išvengti prasimanymų reikia įvesti pamokas mokyklose

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Rusijos komunistų partijos centrinio komiteto pirmininkas Maksimas Suraikinas paragino Rusijos švietimo ir mokslo ministeriją mokyklose įvesti dalyką "Josifo Stalino gyvenimas ir veikla" jo 140-ųjų gimimo metinių proga, pranešė RIA Novosti su nuoroda į partijos spaudos tarnybą.

"Gruodį švęsime 140-ąsias Josifo Stalino gimimo metines, todėl raginame vidurinėse mokyklose nuo 2020 metų įvesti dalyką "Josifo Stalino gyvenimas ir veikla". Artimiausiu metu išsiųsime oficialų laišką Švietimo ministerijai ir paraginsime visus mokslininkus ir patriotus palaikyti mūsų pasiūlymą", — pranešime cituojamas Suraikinas.

Anot jo, šiandien Rusijos visuomenėje vyrauja didžiulis susidomėjimas Stalinu, pastebimas ir susidomėjimas iš jaunimo pusės.

"Mūsų jaunimas nepakankamai žino apie sovietų žmonių lyderio gyvenimą. Norint sustabdyti visokių prasimanymų apie Staliną ir TSRS plitimą bei kelti moksleivių žinių lygį, būtina įvesti tokį dalyką ir apsvarstyti visus didžiojo valstybininko gyvenimo ir darbo etapus — ikirevoliucinį, revoliucijos, TSRS formavimosi periodą, karinį periodą, taip pat paskutinius aštuonerius Josifo Stalino valdymo metus", — paaiškino Suraikinas.

Jis pažymėjo, jog būtina pritraukti geriausius mokslininkus ir specialistus, kad būtų parengta objektyvi Josifo Stalino biografija, kurioje patikimai bus parodyti vadovo nuopelnai ir laimėjimai.

"Vadovėlis apie Stalino gyvenimą ir darbą turėtų tapti vaikų parankine knyga", — įsitikinęs komunistų partijos vadovas.

Jis taip pat patvirtino, jog partijos atstovai pasirengę dalyvauti rengiant TSRS lyderio biografiją 1922–1953 metais.

Tegai:
Josifas Stalinas, komunizmas, Rusija
Dar šia tema
Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
Molotovo-Ribentropo paktas: antitarybinis mitas ir pamiršta tiesa
"Didysis Džo": kaip Josifas Stalinas tapo Amerikos indėnų vadu
Vladimiras Putinas

Putinas teigia, kad Rusija ir JAV nebesprendžia visų tarptautinių klausimų

(atnaujinta 19:57 2020.10.22)
Jis tikisi, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad laikai, kai visus klausimus sprendė Rusija ir JAV, yra pasibaigę. Jei JAV to nenori, Rusija pasirengusi aptarti problemas su kitais, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, tie laikai, kai visi svarbiausi tarptautiniai klausimai buvo aptarti ir išspręsti, tarp Maskvos ir Vašingtono, nugrimzdo į užmarštį, jau praėjo, tačiau mes tikimės, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų", — sakė jis "Valdai" diskusijų klubo posėdyje.

"Na, jei Jungtinės Valstijos nenori įsitraukti į šį darbą, kas būtų nuostabu, tačiau vis dėlto esame pasirengę jį atlikti su visais suinteresuotais partneriais, kurių, tikiuosi, užteks", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje  
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

Teismas sušvelnino nuosprendį Jefremovui

(atnaujinta 19:52 2020.10.22)
Per kelias ateinančias savaites Rusijos aktorius Michailas Jefremovas bus išsiųstas į koloniją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Maskvos miesto teismas sušvelnino Michailui Jefremovui skirtą bausmę nuo aštuonerių iki septynerių su puse metų bendrojo režimo kolonijoje, praneša RIA Novosti.

Gynyba siekė pakeisti tikrąjį terminą bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu. Prokuratūra pasisakė už pirminio nuosprendžio nekeitimą.

Teismas laikė atsakomybę švelninančia aplinkybe tai, kad aktorius sumokėjo kompensaciją nukentėjusiajai pusei, taip pat atsisakė pripažinti aukomis Iriną Sterchovą, avarijos metu žuvusio Sergejaus Zacharovo žmoną, ir bendrovę, kuriai priklauso automobilis "Lada Stone XXI".

"Mes buvome pasirengę tokiam sprendimui ir manome, kad tai teisinga. Mano įgaliotojai nuo pat pradžių sakė sutiksiantys su bet kokiu teismo sprendimu", — sakė nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

Per kelias ateinančias savaites aktorius bus išsiųstas į koloniją.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją.

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
Michailas Jefremovas, Rusija
Dar šia tema
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Atskleista tardymo izoliatoriaus, kuriame atlieka bausmę Jefremovas, meniu
Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000