Rusijos URM pastatas

Rusija du Vokietijos ambasados ​​darbuotojus paskelbė nepageidaujamais asmenimis

(atnaujinta 12:38 2019.12.12)
Be to, į Rusijos URM buvo iškviestas Vokietijos ambasadorius ir jam pareikštas protestas dėl nepagrįsto Vokietijos vyriausybės sprendimo paskelbti du Rusijos ambasados ​​Berlyne darbuotojus nepageidaujamais asmenimis dėl Gruzijos piliečio nužudymo

VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Du Vokietijos ambasados ​​Rusijoje darbuotojai yra paskelbti nepageidaujamais asmenimis, praneša RIA Novosti.

Reikalaujama, kad jie per savaitę išvyktų iš šalies.

Be to, į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Vokietijos ambasadorius Geza Andreas von Geyr ir jam pareikštas protestas dėl nepagrįsto Vokietijos vyriausybės 2019 metų gruodžio 4 dieną priimto sprendimo paskelbti du Rusijos ambasados ​​Berlyne darbuotojus nepageidaujamais asmenimis dėl Gruzijos piliečio nužudymo Vokietijos sostinėje.

Rusijos URM teigimu, Maskva vadovaujasi abipusiškumo principais ir 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių devintuoju straipsniu.

Žmogžudystė Berlyne

Rugpjūčio mėnesį Berlyno Moabi rajone buvo nušautas keturiasdešimtmetis Gruzijos pilietis. Po kelių dienų įtariamasis buvo sulaikytas. Prokuratūra pareiškė, kad tai yra 49 metų Rusijos pilietis, pas kurį rastas ginklas, kuriuo buvo įvykdyta žmogžudystė.

Kaip rašė žurnalas "Spiegel", tyrėjai mano, kad tai buvo užsakyta žmogžudystė, o užsakovai galėjo būti nusikalstamo pasaulio atstovai ar užsienio valstybės žvalgyba.

Vėliau tame pačiame leidinyje buvo paskelbta medžiaga, kurioje teigiama, kad įtariamasis gali būti Rusijos specialiųjų tarnybų agentas. Straipsnio autoriai padarė tokią išvadą remdamiesi tuo, kad jo vardo, kuris nurodytas vizos gavimo dokumentuose, neva nėra Rusijos duomenų bankuose, o paso numeris nurodo Vidaus reikalų ministeriją, kuri "rengė dokumentus GRU karinės žvalgybos pareigūnams".

Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas teigė, kad valdžia "atkreipė dėmesį į žiniasklaidos pranešimus".

Diplomatinis skandalas

Rusijos atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą paneigė ryšį tarp minėtos žmogžudystės ir "oficialios Rusijos". Šias prielaidas jis pavadino "visiškai nepagrįstomis", pažymėdamas, kad jos neturi nieko bendra su Rusijos valdžia.

Lavrovas atsakė į įtarimus dėl Rusijos dalyvavimo Berlyne įvykdytoje žmogžudystėje >>

Praėjusią savaitę Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė du Rusijos ambasados ​​Berlyne darbuotojus nepageidaujamais asmenimis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino žmogžudystės tyrimą nepriimtinu ir politizuotu bei pažymėjo, kad Rusija priversta imtis atsakomųjų veiksmų.

Tegai:
Vokietija, Rusija
Dar šia tema
Vokietijos URM paskelbė du Rusijos diplomatus nepageidaujamais šalyje
Rusija įvardijo galimas diplomatų išsiuntimo iš Vokietijos pasekmes