JAV tankai Abrams Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Rusijoje paskelbė apie NATO pajėgų pasirengimą didelio masto konfliktui

(atnaujinta 12:19 2019.12.18)
Pasak Rusijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo, būtina atnaujinti Rusijos ir NATO bendradarbiavimą, kad būtų galima išspręsti susikaupusius probleminius klausimus

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Intensyvių NATO karinių pratybų scenarijai nurodo kryptingą aljanso pasirengimą didelio masto kariniam konfliktui, pareiškė Rusijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, jo žodžius cituoja laikraštis "Krasnaja Zvezda".

Gerasimovas, pasisakydamas antradienį vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje užsienio valstybių kariniams atašė, priminė, kad Briuselio doktrinos dokumentuose Rusijai užtikrintas priešininko statusas, o gruodžio mėnesį vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo pareikšta, jog operatyvumas stiprėjančių pajėgų į aljanso "rytinį flangą" labai išaugo.

Pasak generalinio štabo vadovo, nuo 2016 metų NATO narės padidino išlaidas gynybai iš viso 130 milijardų dolerių, o iki 2024 metų numatoma padidinti šį skaičių 400 milijardų dolerių. Be to, siekiant užtikrinti dominavimą kosminėje erdvėje viršūnių susitikime, buvo nuspręsta pripažinti kosminę erdvę kaip atskirą karo sferą kartu su sausumos, oro, jūros ir kibernetine erdve.

"Tęsiamas JAV priešraketinės gynybos komponentų dislokavimas Europoje. Baltijos šalyse ir Lenkijoje, Juodojoje ir Baltijos jūrose intensyvėja karinė veikla, daugėja karinių bloko pratybų. Jų scenarijus rodo kryptingą NATO pasirengimą įtraukti savo pajėgas į didelio masto karinį konfliktą", — pridūrė Gerasimovas.

Taip pat generalinio štabo vadovas išreiškė įsitikinimą, kad būtina tęsti dialogą su aljansu, kad būtų sumažinta pavojingų karinių incidentų rizika. Jis priminė, kad didėjančio NATO aktyvumo kontekste Vakarų sąjungininkai tuo nuolat pabrėžia vadinamosios "Rusijos karinės grėsmės" tezę.

Rusijos povandeninis laivas Vladimir Monomach
© Sputnik / Ильдус Гилязутдинов

"Bet koks Rusijos žingsnis užtikrinant jos karinį saugumą, bet kokią suplanuotą ir skaidrią armijos ir karinio jūrų pajėgų sąveiką, vykstančius mokymus Vakarų propagandininkai ir netikrų naujienų skleidėjai vienareikšmiškai pateikia kaip "grėsmę pasauliui", — pažymėjo Gerasimovas.

Anot generolo, aljanso veiksmai didina įtampą ir mažina Rusijos ir NATO kontaktinės linijos saugumo lygį.

"Pavojingų incidentų karinėje sferoje rizikos sumažinamas turėtų išlikti svarbiausia dialogo su Rusija kryptimi iš vienos pusės, JAV ir NATO – iš kitos. Būtina atnaujinti Rusijos ir NATO bendradarbiavimą, kad būtų galima išspręsti susikaupusius probleminius klausimus", — sakė jis.

Gruodžio pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad NATO artėjimas prie Rusijos sienų kelia grėsmę šalies saugumui. Jis taip pat pažymėjo, kad blokinio požiūrio stereotipai per pastaruosius metus negali būti gera priemonė ieškant ir priimant veiksmingus sprendimus.

Kartu valstybės vadovas priminė, kad Rusija ne kartą yra išreiškusi pasirengimą bendradarbiauti su NATO, siekiant kartu kovoti su realiomis grėsmėmis, tokiomis kaip tarptautinis terorizmas, vietiniai ginkluoti konfliktai ir nekontroliuojamo masinio naikinimo ginklų platinimo pavojus.

Tegai:
konfliktas, NATO, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: per 70 gyvavimo metų NATO pasiekė visišką chaosą
Minskas pasirengęs bendroms pratyboms su NATO
Rusijos URM pakomentavo NATO pratybas Rytų Europoje 2020 metais
Rusijos vakcina nuo COVID-19

Paaiškėjo, kam dabar rekomenduojama Rusijos vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 13:59 2020.08.12)
Kol kas bandymai buvo atlikti tik su suaugusiaisiais, vaikų, paauglių ir pagyvenusių žmonių grupės nebuvo apimtos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso buvo išbandyta nuo 18 iki 60 metų asmenų, norint skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, reikia papildomų tyrimų, pasakė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos "Medicinos priemonių naudojimo ekspertizės mokslinio centro" direktorius Vladimiras Bondarevas.

"Dabar klinikiniams bandymam buvo pateikta vakcina, skirta atlikti bandymus su sveikais pilnamečiais savanoriais. Rusijos Federacijoje įprasta sertifikuoti: vaikai — nuo gimimo iki 18 metų, pilnamečiai ir suaugusieji nuo 18 iki 60 metų, ir vyresni žmonės — vyresni nei 60 metų. Dabar atlikti klininkiniai bandymai su 18–60 metų amžiaus savanorių grupe, atitinkamai, dabar ši vakcina skirta vartoti nuo 18 iki 60 metų asmenims", — cituoja RIA Novosti Bondarevo žodžius.

Mokslininkas pridūrė, kad vyresnio amžiaus žmonėms prireiks išplėsti indikacijas, reikės papildomų klinikinių tyrimų.

"Manau, kad tai bus padaryta atliekant klinikinius tyrimus po registracijos. Bus surinkta ir vyresnių nei 60 metų žmonių grupė", — spaudos konferencijos metu pasakė Bondarevas.

Gamalėjos centro direktorius Aleksandras Guncburgas, savo ruožtu pridūrė, kad jis buvo paskiepytas eidamas 69 metus.

"Per pastaruosius penkis mėnesius atsakau, kad jaučiuosi gerai", — pasakė Guncburgas.

Tegai:
COVID-19, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva vakciną nuo COVID-19 pirks kartu su ES
Rusijos vakcinos nuo COVID-19 bandymai baigėsi. Kada laukti masinės gamybos?
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Michailas Jefremovas

Advokatas įvertino Jefremovo galimybes išvengti bausmės dėl ligos  

(atnaujinta 12:32 2020.08.12)
Jis padarė išvadą, kad reikia laukti diagnozės nustatymo prieš darant išvadas apie aktoriaus blogėjančios sveikatos padarinius

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Aktoriaus Michailo Jefremovo sveikatos būklė gali turėti įtakos bausmės vykdymui, advokatas Aleksandras Počujevas pasakojo "Večernaja Moskva".

"Sveikatos būklė yra argumentas, į kurį atsižvelgiama skiriant bausmę. Yra sąrašas sunkių ligų, kurios neleidžia būti įkalintiems", — aiškino aktoriaus advokatas.

Tuo tarpu liga negarantuoja, kad nebus skirta bausmė — jos vykdymą galima atidėti iki visiško pasveikimo. Tikriausiai bylos nagrinėjimas bus atidėtas dėl to, kad aktorius negalės dalyvauti teismo posėdžiuose, pridūrė advokatas.

"Nepasakyčiau, kad tai yra apsaugos būdas, nes Jefremovo būklė yra akivaizdi emocinio ir psichologinio streso, atsirandančio dėl persekiojimo, pasekmė", — sakė jis.

Počujevas padarė išvadą, kad reikia laukti diagnozės nustatymo prieš darant išvadas apie aktoriaus blogėjančios sveikatos padarinius.

Jefremovas blogai jautėsi pakeliui į Presnenskio teismą. Jie iš tikrųjų vežė jį į pastatą, o per penkias minutes atvyko greitoji pagalba. Antstoliai atlikėją išnešė ant neštuvų. Pasak aktoriaus advokato Elmano Pašajevo, gydytojai įtaria, kad jis turi priešinfarktą ar prieš insultinę stadiją. Teismo posėdis buvo atidėtas iki rugpjūčio 12 dienos, trečiadienio.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų. 

Tegai:
teismas, sveikata, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą
Jefremovui nustatyta priešinfarktinė arba priešinsultinė būsena, pareiškė advokatas