Humanitarinis konvojus iš Rusijos atvyko į Donecką

Rusija išsiuntė į Donbasą koloną su naujametinėmis dovanomis

(atnaujinta 08:02 2019.12.19)
Per 2019 metus Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos jėgomis Donbaso gyventojams buvo pristatyta daugiau kaip 5,3 tūkstančio tonų humanitarinės pagalbos

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos automobilių kolona su naujametinėmis dovanomis nuvyko į Ukrainos Donecko ir Luhansko sritis, pranešė RIA Novosti ministerijos spaudos tarnyba.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Дружинин

Agentūros pašnekovas pasakė, kad kolona paliko Nepaprastųjų situacijų ministerijos Dono gelbėjimo centro teritoriją Rostove prie Dono. Į Donecko ir Luhansko sritis bus pristatytos naujametinės dovanos ir vaistai, sveriantys daugiau nei 110 tonų.

Jis pridūrė, kad kolona keliaus į valstybės sienos "Donecko" ir "Matvejevo Kurgano" kontrolės punktus, kad atliktų būtinas muitinės procedūras pagal tarptautinius įstatymus dėl humanitarinių krovinių pristatymo.

Ankstesnė humanitarinė automobilių kolona į Donbasą atvyko gruodžio 12 dieną. Donecko ir Luhansko gyventojams buvo pristatyta daugiau kaip 435 tonos vaistų ir vaikų maisto rinkinių, kuriuose buvo pieno mišinių ir konservų.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, 2019 metais ministerijos jėgomis Donbaso gyventojams buvo pristatyta daugiau kaip 5,3 tūkstančio tonų humanitarinės pagalbos.

Humanitarinė pagalba Donbaso gyventojams teikiama nuo 2014 metų rugpjūčio. Per šį laikotarpį 95 Nepaprastųjų situacijų ministerijos kolonos į pietryčių Ukrainos teritoriją atgabeno daugiau kaip 84 tūkstančius tonų humanitarinių krovinių.

Tegai:
Donbasas, humanitarinė pagalba, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
LLR vadovas Kijevo planą deportuoti Donbaso gyventojus pavadino "fašizmu"
Zacharova aštriai atsakė į Zelenskio žodžius apie Donbaso gyventojus
Ekspertas pasakė apie galimą "Normandijos viršūnių susitikimo" įtaką Donbasui
Rusijos URM pakomentavo Ukrainos įstatymą dėl ypatingo Donbaso statuso
Rusijos tyrimų komitetas

Kaliningrado srities gyventojas nužudė savo sugyventinę dėl knarkimo per miegus

(atnaujinta 21:56 2021.03.01)
Įvykdęs nusikaltimą vyras užmigo su moters kūnu viename kambaryje, o kitą dieną nusprendė nuslėpti nusikaltimo pėdsakus ir atsikratyti kūno

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Kaliningrado srities Gvardeisko rajono gyventojas stos prieš teismą dėl kaltinimų savo sugyventinės nužudymu dėl to, kad ji miegodama knarkė, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos tyrimų komiteto regioninės valdybos vadovo vyresniąją padėjėją Nataliją Gacko.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų lapkritį 44 metų kaltinamasis per buitinį ginčą pirmiausia sumušė, o paskui paklode pasmaugė savo 38 metų sugyventinę, po to užmigo, palikęs kūną ant kambario grindų. Tyrėjai įtaria, kad ryte vyras bandė nuslėpti nusikaltimo pėdsakus — nuplovė kraują, sudegino paklodę ir sugyventinės mobilųjį telefoną, po to perkėlė moters kūną į daržinę, kad vakare jį išvežtų ir paskandintų upėje. Kaltinamajam nepavyko atsikratyti kūno, nes kaimynai pamatė jį į daržinę nešantį įtartinai didelių gabaritų daiktą ir pranešė teisėsaugos institucijoms.

"Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu, kurį patvirtino Gvardeisko rajono prokuroras, buvo išsiųsta teismui nagrinėti... Vyras kaltę dėl nusikaltimo pripažino visiškai. Tyrimui jis pranešė, kad kivirčas su drauge įvyko dėl to, kad ji miegodama knarkė, o kai jis ją pažadino, moteris ėmė jį įžeidinėti šiurkščiais, necenzūriniais žodžiais", — pasakojo Gacko.

Ji pažymėjo, kad preliminaraus tyrimo stadijoje kaltinamajam buvo paskirta kardomoji priemonė — sulaikymas. Baudžiamojoje byloje buvo apklausti liudytojai, gautos medicininių, biologinių, kompleksinių psichologinių ir psichiatrinių teismo ekspertizių išvados.

Tegai:
nužudymas, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Lietuvos pilietis Kipre nužudė daugiavaikę baltarusę
Šiaulietės sugėrovas konflikto metu nužudė jos sugyventinį
Anakardžių riešutai

Lietuvos į Rusiją neįleistos beveik dvi tonos anakardžių riešutų

(atnaujinta 17:19 2021.03.01)
Kaip pažymėjo Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba, produkcijos fitosanitarinis sertifikatas buvo pripažintas negaliojančiu

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Iš Lietuvos į Rusijos teritoriją nebuvo įleisti anakardžių riešutai, praneša Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos ("Rosselсhoznadzor") Kaliningrado srities valdyba.

Krovinys buvo pristatytas į Černyševskojės (Kybartų) pasienio kontrolės punktą, tačiau buvo uždrausta jį įvežti. Pažymima, kad anakardžiai buvo išauginti Vietname, o partijos svoris siekė apie dvi tonas.

Draudimo priežastimi tapo fitosanitarinio pažymėjimo pripažinimas negaliojančiu. Produktai buvo grąžinti į importuojančią šalį.

"Rosselсhoznadzor" valdyba primena, kad importuojant produkciją į Rusiją reikia laikytis Eurazijos ekonominės sąjungos valstybių narių fitosanitarinių reikalavimų.

Tegai:
Rusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Šokoladas

Amerikos mokslininkai atrado netikėtą šokolado savybę

(atnaujinta 22:56 2021.03.01)
Kartu metu mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".

Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.

Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.

Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.

Tegai:
JAV, mokslininkai, sveika mityba, sveikata, šokoladas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Įvardytas būdas numesti svorio nesilaikant dietos
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange