Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Rusija imsis atsakomųjų priemonių prieš JAV sankcijas, sakė Putinas

(atnaujinta 10:37 2019.12.24)
JAV Senatas antradienį balsavo už 738 mlrd. dolerių gynybos biudžetą, į kurį įtrauktos lėšos "kovai su Rusija" įvairiose srityse, sankcijos prieš "Nord Stream-2" ir karinė pagalba Ukrainai

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. JAV Kongreso sankcijos turės įtakos tarpvalstybinių santykių su Rusija lygiui, Maskva imsis atsakomųjų priemonių, praneša RIA Novosti su nuoroda į spaudos konferenciją, kurioje kalbėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

JAV Senatas antradienį balsavo už 738 mlrd. dolerių gynybos biudžetą, į kurį įtrauktos lėšos "kovai su Rusija" įvairiose srityse, sankcijos prieš "Nord Stream-2" ir karinė pagalba Ukrainai. Dabar dokumentą turėtų pasirašyti prezidentas Donaldas Trampas, kuris jau pareiškė esąs pasirengęs nedelsdamas jį pasirašyti.

"Žinoma, tai turės įtakos mūsų tarpvalstybinių santykių lygiui. Mes žinome bendrą požiūrį, kad JAV bendradarbiaus su mumis ten, kur įdomu ir pelninga, ir tuo pačiu metu varžys Rusiją, pasitelkdama tokio pobūdžio sprendimus. Tai žinodami, mes taip pat veiksime, imsimės atsakomųjų veiksmų, ir viskas. Čia nieko gero nėra. Tai yra absoliučiai nedraugiški veiksmai prieš Rusiją", — sakė Vladimiras Putinas.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po referendumo pusiasalyje.

Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą pabrėžė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdima nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
sankcijos Rusijai, JAV, Rusija