Vladimiras Putinas atidarė traukinių eismui skirtą Krymo tilto dalį

Vladimiras Putinas atidarė traukinių eismui skirtą Krymo tilto dalį

(atnaujinta 16:12 2019.12.23)
Pirmasis traukinys į Krymą išvyks iš Sankt Peterburgo Maskvos geležinkelio stoties į Sevastopolį. Traukiniui teks įveikti daugiau nei 2700 kilometrų

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidarė traukinių eismą Krymo tiltu per Kerčės sąsiaurį.

Per iškilmingą ceremoniją Rusijos vadovas davė komandą traukiniui išvykti ir pirmasis traukinys į Krymą išvyko iš Maskvos geležinkelio stoties Sankt Peterburge į Sevastopolį, pranešė RIA Novosti.

Pirmasis traukinys į Krymo pusiasalį (Nr. 7/8) turi įveikti 2741 kilometrą. Kelionės laikas bus 43,5 valandos. Tiesiai per Krymo tiltą traukinys važiuos gruodžio 25 dieną, maždaug 2:10-2:30 Maskvos laiku (1:10-1:30 Lietuvos laiku). Jis į Sevastopolį atvyks gruodžio 25 dieną, 9:25 (8:25 val. Lietuvos laiku). Iš viso šiuo maršrutu važiuos penki vieno aukšto traukiniai.

Keturi dviejų aukštų traukiniai su kupė kursuos iš Maskvos į Simferopolį ir atvirkščiai (Nr. 27/28). Judėjimo pradžia numatyta gruodžio 24 dieną. Pirmasis traukinys iš Maskvos Kazanės stoties išvyks 23:45 (22:45 Lietuvos laiku). 2009 kilometrų kelionė truks 33 valandas.

Президент РФ Владимир Путин на открытии железнодорожного движения по Крымскому мосту, 23 декабря 2019 года
© Sputnik / Сергей Гунеев
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidarė traukinių eismą Krymo tiltu 2019 metų gruodžio 23 dieną

"Grand Service Express" atstovas pranešė, kad bilieto kaina nuo Maskvos iki Simferopolio keleiviams prasideda nuo 42 eurų, kelionės į Sevastopolį kainuoja nuo 143 eurų. Bilietų iš Sankt Peterburgo į rezervuotą vietą kaina yra nuo 50 eurų, kupė — nuo 56 eurų. Pirmųjų traukinių, vykstančių iš Sankt Peterburgo ir Maskvos į Krymą, keleiviai gaus dovaną iš "Tavrija" prekės ženklo.

Bilietų pardavimas prasidėjo lapkričio 8 dieną. Per mėnesį buvo išparduoti beveik visi bilietai į pirmuosius traukinius.

Отправление поезда Таврия из Санкт-Петербурга в Крым, 23 декабря 2019 года
© Sputnik / Алексей Даничев
"Tavrija" traukinio išvykimas iš Sankt Peterburgo į Krymą 2019 metų gruodžio 23 dieną

Kaip ne kartą pažymėjo Krymo ir Sevastopolio valdžia, pradėjus susisiekti geležinkeliu bus panaikinti visi transporto apribojimai ir Krymas taps ištisus metus veikiančiu kurortu. Rusijos regionų gyventojai į Krymą ne sezono metu galės keliauti traukiniais — kai nėra daug turistų ir atostogų kainos yra mažesnės, o pusiasalio gyventojai geležinkeliu galės nuvykti į kaimyninę Krasnodaro teritoriją arba Rostovą prie Dono.

Отправление поезда Таврия из Санкт-Петербурга в Крым, 23 декабря 2019
© Sputnik / Алексей Даничев
"Tavrija" traukinio išvykimas iš Sankt Peterburgo į Krymą 2019 metų gruodžio 23 dieną

Tiltas į Krymą iš Krasnodaro teritorijos yra ilgiausias Rusijoje ir Europoje, jo ilgis — 19 kilometrų. Traukiniai iš žemyninės Rusijos į pusiasalį ir atvirkščiai važiuos tilto geležinkeliu.

Tegai:
traukinys, Krymo tiltas, Krymas, Vladimiras Putinas
Temos:
Rusijos tiltas į Krymą (46)
Aktoriaus Michailo Jefremovo automobilis avarijos vietoje Maskvos Smolenskos aikštėje vietoje

Jefremovas nelaiko savęs atsakingu mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas

(atnaujinta 17:04 2020.07.04)
Tuo pačiu metu gynybinė pusė atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas vairavo mašiną mirtinos avarijos Maskvos centre metu

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Aktorius Michailas Jefremovas nelaiko savęs garsios avarijos Maskvos centre, kurioje žuvo kitas vairuotojas, kaltininku, penktadienį televizijos kanalu "Maskva 24" pasakojo aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

"Šiandien Jefremovas paskelbė, kad nelaiko savęs nekaltu dėl avarijos. Aš daugiau nieko nepaaiškinsiu — dar per anksti, tai yra, jis nepadarė šio nusikaltimo. Michailas Olegovičius, kai anksčiau sakė: "Aš noriu kompensuoti",  — ne kompensuoti, bet "esu pasirengęs sumokėti", nes jo automobilis dalyvavo avarijoje", — RIA Novosti cituoja advokato pranešimą.

Pašajevas taip pat atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas sėdėjo prie vairo, kai įvyko mirtina avarija.

"Jefremovas avarijos metu nieko neprisimena. Mes žinome, kokia buvo jo būklė. Būdamas kriminalinių reikalų specialistu, jei ką nors pasakiau, reiškia, kad turėjau ką nors konkretaus. Visi sako, kad atvyko policijos pareigūnai. Kada jie atvyko? Po avarijos. Visos istorijos susijusios su tuo, kas įvyko po to. Jefremovas teigė, kad jis pripažįsta kaltę. Jo automobilis pateko į avariją ir dėl šio automobilio kaltės žmogus žuvo. Tačiau yra tam tikrų punktų, jie nėra siejami nei su automobilio technine būkle, nei su kompetencija. Yra tam tikrų faktų", — sakė Elmanas Pašajevas televizijos kanalui "Rossija1" , komentuodamas savo pareiškimą, kad Jefremovas nepripažino kaltės.

Anot jo, "Jefremovas buvo automobilyje prieš ir po, ir avarijos metu".

"Aš neatsakysiu į klausimą, ar jis vairavo. Tyrimas ir teismas nustato, kas padarė konkrečią veiką. Gal ten buvo 10 žmonių, galbūt vienas. Už konkrečią veiką atsakingas konkretus asmuo", — sakė jis.

Jefremovas birželio 8 dienos vakare Maskvos Sodo žiede, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą važiuojančią "Lada", kurios vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu menininkas tuo buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Michailas Jefremovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба Таганского суда

Dabar Jefremovui paskirtas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir Zacharovų šeimos paprašė atleidimo, taip pat pažadėjo pagalbos, jei "ji bus priimta". Menininkas teigė, kad bus pasirengęs atlikti sąžiningą bausmę, ir pavadino savo poelgį "neatleistina".

Nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis RIA Novosti sakė, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai daugiau nesiūlys mirusiojo Sergejaus Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, kurią dabar turi nustyti teismas. Tačiau "Echo Maskvy" eteryje advokatas teigė, kad aktorius yra pasirengęs net įvaikinti Zacharovo vaikus, kad užtikrintų jiems deramą gyvenimą.

Tegai:
Maskva, avarija
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Žuvusiojo avarijoje šeima atsisakė priimti Jefremovo atsiprašymą
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Advokatas papasakojo, kuo Voločkovai gresia skandalas su policija
armata, archyvinė nuotrauka

Rusijos "T-14 Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu

(atnaujinta 15:20 2020.07.04)
Žiniasklaidos šaltiniai kariniame-pramoniniame komplekse tvirtina, kad išbandyta kovinė transporto mašina, apie kurią buvo skelbiama dar prie dvejus metus

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Tankas sunkiasvorės vikšrinio platformos "Armata" pagrindu buvo išbandytas nepilotuojamu režimu, RIA Novosti atskleidė šaltinis kariniame-pramoniniame komplekse.

2016 metais buvęs Gynybos ministerijos vyriausiojo šarvuotosios direkcijos vadovas Aleksandras Ševčenka interviu RIA Novosti teigė, kad 2018 metais bus sukurta bepiločio naujausio T-14 "Armata" tanko robotizuota versija. Anot jo, naujų transporto priemonių unikalumas slypi atviroje skaitmeninėje architektūroje, kuri sukūrė "gelžbetonio pagrindą šarvuočių robotizacijai".

"Armijos 2018" forume Rusijos gynybos ministerija pasirašė sutartį dėl 132 pagamintų "Armata" platformoje T-14 ir T-15 kovinių transporto priemonių pirkimo iš "Uralvagonzavod". Kaip anksčiau pranešė gynybos ministro pavaduotojas Aleksejus Krivoručko, visa sutartis bus įvykdyta iki 2021 metų pabaigos.

T-14 — vienintelis pasaulyje trečiosios pokario kartos tankas. "Armata" yra skirta kovoms vykdyti tiesiogiai kontaktuojant su priešu, palaikant motorizuotų šautuvų vienetų puolimą, sunaikinant įtvirtinimus, priedangoje esantį priešo personalą atvirose vietose.

Tegai:
ginkluotė, Rusija, T-14 "Armata"
Dar šia tema
Nauja Rusijos ginklų pergalė: kodėl Egiptas pasirinko 500 T-90MS
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Fronto "nuotolinis darbas": naujausios nuotolinio minavimo ir išminavimo mašinos
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį