Rusijos URM Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas: Rusija nesiekia konfrontacijos su JAV

(atnaujinta 12:07 2019.12.27)
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Rusijos siūlymai užmegzti bendradarbiavimą įvairiose srityse tebegalioja

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Rusija nesiekia konfrontacijos su JAV, tačiau adekvačiai atsakys į agresyvius Vašingtono išpuolius, interviu RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Rusijos URM Sergejus Lavrovas
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Rusijos ir Amerikos dialogo perspektyvas vertiname realiai, ypač atsižvelgiant į sunkią vidaus politinę situaciją JAV ir artėjančius prezidento rinkimus. Tai aiškiai patvirtina paskutiniai Vašingtono nedraugiški žingsniai. Iš savo pusės mes ir toliau imsimės visų būtinų priemonių savo pačių saugumui, Rusijos piliečių ir verslo interesams užtikrinti ir tinkamai reaguosime į agresyvius išpuolius. Taip pat mes patys nesiekiame konfrontacijos", — teigė Lavrovas.

Pasak ministro, Maskva yra atvira ieškant svarbių abiejų šalių ir viso pasaulio problemų sprendimų. "Mūsų siūlymai užmegzti bendradarbiavimą įvairiose srityse tebegalioja. Daugelį jų galima įgyvendinti jau artimiausiu metu — pavyzdžiui, pradėti, kaip susitarė prezidentai, verslo konsultacijų ir ekspertų tarybų veiklą", — teigė Lavrovas.

Jis pridūrė, kad tarp kitų Maskvos pasiūlymų — garantijų, kad nebus kišamasi į vienas kito vidaus reikalus, užtikrinimas; dialogas kibernetinio saugumo klausimu, kuris kelia nerimą JAV; bendras pareiškimas dėl branduolinio karo nepriimtinumo, START sutarties pratęsimas; INF sutarties plėtojimo moratoriumas ir kiti veiksmai siekiant sustiprinti strateginį stabilumą.

Tegai:
JAV, Sergejus Lavrovas, Rusija
Dar šia tema
Apklausa: dauguma didžiausių ES šalių gyventojų nori pagerinti santykius su Rusija
Rusija prives Baltijos šalių jūrų uostus prie bankroto, rašo Lenkijos žiniasklaida
Lavrovas: Rusiją norima apkaltinti dėl svetimų klaidų